Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

Guest Marlena999

Szukam hodowli owczarka niemieckiego, która kładzie nacisk hodowlany nie tylko na exterier ale również na cechy użytkowe.
Interesują mnie tylko polskie hodowle.
Co sadzicie na temat hodowli "Z Kojca Coli" ?
Jeżeli nie chcecie pisać o tym na łamach forum proszę o odpowiedz na email : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam
Mój chłopak chce kupić owczarka niemieckiego. Czy ktoś w Was mógły nam polecić jakąś hodowlę tych piesków w Trójmieście? Mam też kilka pytań z tym związanych. Mogą one się wydać naiwne, ale proszę o wyrozumiałość, bo jestem kompletnie "zielona" w tym temacie:
1. Czy pieska należy zamówić wcześniej, czy wybiera się w pośród już urodzonych szczeniąt?
2. Czy hodowca pozwala wybrać szczeniaka, czy "przydziela" takiego, który wydaje mu się, że jest najodpowiedniejszy dla danego właścieciela?
3.Czy można umówić się z hodowcą na obejrzenie piesków, jeśli się nie jest jeszcze w 100 % zdecydowanym na kupno?
4. Czy często się zdarza, żeby hodowcy odmawiali wydania komuś szczeniaka i czym się należy wykazać, żeby hodowca nas zaakceptował?
5. Ile mniej więcej kosztuje szczeniak owczarka niemieckiego?

To chyba na razie tyle. Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igrat']Witam
Mój chłopak chce kupić owczarka niemieckiego. Czy ktoś w Was mógły nam polecić jakąś hodowlę tych piesków w Trójmieście? Mam też kilka pytań z tym związanych. Mogą one się wydać naiwne, ale proszę o wyrozumiałość, bo jestem kompletnie "zielona" w tym temacie:
1. Czy pieska należy zamówić wcześniej, czy wybiera się w pośród już urodzonych szczeniąt?
2. Czy hodowca pozwala wybrać szczeniaka, czy "przydziela" takiego, który wydaje mu się, że jest najodpowiedniejszy dla danego właścieciela?
3.Czy można umówić się z hodowcą na obejrzenie piesków, jeśli się nie jest jeszcze w 100 % zdecydowanym na kupno?
4. Czy często się zdarza, żeby hodowcy odmawiali wydania komuś szczeniaka i czym się należy wykazać, żeby hodowca nas zaakceptował?
5. Ile mniej więcej kosztuje szczeniak owczarka niemieckiego?

To chyba na razie tyle. Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam serdecznie[/quote]

1. wydaje mi się, że trzeba go zamowić. Dobry hodowca nie pokryje suki, jeśli nie będzie pewien, że "chętnych" jest na tyle dużo, że cały miot znajdzie dom
2. chyba można wybrać
3.raczej chyba tak
4.Czy częto nie wiem, ale zdarza się. Hodowca może Ci odmowić, jeśli uzna, że nie zapewnisz jego psu odpowiednich warunków lub wzbudzisz w nim jakieś podejrzenia.
5. 1200-2000 zł

Ale ekspertem nie jestem, więc nie polecam całkowitego polegania na moich informacjach.....PZDR

Link to comment
Share on other sites

Skoro to ma być przyjaciel na kolejne lata to radziłabym poszukać dobrej hodowli a nie takiej, która jest najbliżej. [URL="http://www.owczarek.pl/hodowle"]TUTAJ[/URL] masz namiary na hodowle w różnych województwach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Nie ma to jak "dhla Roven" Wprawdzie to nie Polska, ale jednak bardzo blisko i wcale nie drożej. Warto podjechać trochę dalej, żeby mieć psa z górnej półki.[/quote]

Zależy co się komu podoba i do czego chce psa ;)

Link to comment
Share on other sites

kryteria wyboru[wg mnie:oops: ]:pies tatus-DNA,wyszkolenie IPO3 albo SCHH3,FH,zinbredowany na doskonalego psa,i raczej nie po polskich psach,oceny z egzaminow do wgladu,testy niemieckie psychiczne,ewent.czeskie lub slowackie,ale tylko ewentualnie.suka-matka-DNA ,wyszkolenie powyzej IPO1,nie w polsce,testy niemieckie,suka nie po polskich psach,oceny z egzaminow do wgladu,zrownowazona suka ,rozluzniona przy obcych,kontaktowa,nie "rozbiegana"nadczynnie,oczywiscie HD ale to norma.obliczony zuchtwert-koniecznie.obserwowac psy od rodzicow z poprzednich miotow psa i suki[polrodzenstwo].

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko znam dwa psy z zawodów z tej hodowli - własnie Astrę i Fuksa. MPL IPO Fuks zaliczył na 210 punktów (minimum), Astra lepiej 237. W Rybniku startował tylko Fuks i miał 219 punktów.
Jest to jedna z niewielu hodowli ON w PL, z której psy pokazują się na zawodach IPO. Inne startujące psy to z reguły importy z linii uzytkowych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ja zwróciłąm na na nią uwagę, bo jako jedyna z tych, których strony internetowe oglądałam pisze o zawodach, a nie o wystawach i małej wzmaince o koniecznym do hodowli IPOI ;)[/quote]

A chcesz kupić ONka? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Oprocz tego ze hodowla jest zarejestrowana w zwiazku kynologicznym, radze dobrze ja sprawdzic, zrobic wywiad srodowiskowy i w razie potrzeby pojechac po pieska nawet troche dalej. Gdy kupowalam Barosza bylam kompletnie zielona, naiwnie wierzylam ze jak hodowla zarejestrowana to znaczy ze dobra. Niestety niektorzy hodowcy nastawieni sa tylko na zysk:angryy: cale szczescie nie wszyscy;)
Ja Barosza kupilam w zarejestrowanej hodowli, pies mial salmonelle kokcydioze lambioze i wiele innych. Leczony byl okolo pol roku, bardzo cierpial a ja razem z nim. Cud ze z tego wyszedl.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, nie wiedziałam, że kupno pieska jest takie skomplikowane :roll:
Myślałam, że wystarczy, że będziemy się trzymać z dala od wszelkiego rodzaju pseudohodowli i giełd. Jak widać, trzeba być ostrożnym. Dziękuję za wszyskie sugestie i pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

polecanie hodowli onkow to naprawde "sliska"sprawa.ja polecam jedna.dlaczego?bo wiem ze hodowca jest uczciwy.to wszystko.i az tyle.mi wystarczy.o walorach wystawowych sie nie wypowiadam-to dla mnie zbyt malo wazne kryterium.hodowla ktora polecam to De-Bes.nie znam,nie znalam i nie bede najprawdopodobniej znala hodowcy-zeby nie bylo:roll: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']Jeżeli mnie pamięć nie myli to właśnie pies Alix -Barosz z którym były takie problemy jest z hodowli "Z Mylnej Gromady"[/quote]Oj, mnie sie wydaje, że chyba myli... :hmmmm: Ale też głowy nie dam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owczarkara']Za hodowce z V-maxa recze.Jest uczciwy i jest hodowca anie rozmnazaczem!!![/quote]spokojnie.jesli masz zaufanie do hodowcy to super.ale ja to nawet nie reczylabym za psa z kirschental nie mowiac juz o swojej hodowli.bo zawsze moze trafic sie pies chory.i owczarkaro-nikt tu nie atakuje "twojego"hodowcy wiec spokojnie.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Oj, chyba się nie myli. Znam też historię Barosza. Wydaje mi się właśnie, że był "Z Mylnej Gromady". Ale niech lepiej może wypowie się Alix.
Nie chodzi mi o to, że piesek był chory (to się może przecież czasami zdarzyć) ale ewidentnie zaniedbany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...