Jump to content
Dogomania

Mój pies "gada" przez sen


Claudia_Jazz

Recommended Posts

Czy zdarzyło się waszym psom, że nagle, gwałtownie zrywają się ze snu z piskiem? Albo że warczą, szczekają i piszczą przez sen? Czasami to jest śmieszna np. jak Jazz powarkuje przez sen. Ale jak się tak z piskiem zerwie to jestem trochę o niego przestraszona.
Jazz też lubi oglądać TV. A szczególnie 102 dalmatyńczyki i programy o psach np. "Ja, albo mój pies" (uczy się złych zachowań xD), "Policja dla zwierząt", "Psy na służbie" itp. Wtedy oglądam z nim :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja się nie zrywa, ale chyba jak większość psów, "gada" przez sen, czasem zdarzy jej się również "biegać" jak spi na boku albo na plecach. A jak "gada" to bulgocze, popiskuje, poszczekuje, ale warczenia nie zaobserwowałam :)

Link to comment
Share on other sites

Mój tez gada przez sen, on wogóle jest bardzo rozgadany więc przez sen wydaje całą gamę róznych dżwięków. Najlepsze jest kidy wyje przez sen lub wydaje dżwięki podobne do odgłosów wydawanych przez zebry ( jak ktos widzial jakis film przyrodniczy z zebrami to wie o chodzi) to brzmi komicznie. smiesznie też wygląda jak biega przez sen.

Link to comment
Share on other sites

Moje też gadają, warczą, sapią, wzdychają, bulgoczą groźnie-masa jest tych dźwięków przez sen.
Moja suńka-seniorka biega przez sen tak intensywnie, że potrafi się przemieścić razem ze swoim sporym "pontonem", albo wywalić krzesło, jeśli się niechcący zahaczy łapą leżąc nieopodal niego. Do tego z racji wieku chrapie tak okrutnie głośno, że czasami nie da się spać spokojnie, gdy ona śpi w pobliżu.

Link to comment
Share on other sites

moja suka jak spi tez zawsze wydaje rozne dzwieki i rozdaje kopniaki
wydaje mi sie ze psom sie cos sni poporstu
potrafi warczec,burczec,mruczec,piszczec a nawet cicho sczekac jak spi :)
biega i strzyga uszami ,chodzi jej nos jakby cos wachcla , wszystko to robi przez sen

Link to comment
Share on other sites

Mój baski też "gada" podczas spania...czasem mlacka i się oblizuje jak by coś jadł...czasem wydaje takie odgłosy jak by coś ssał, czasem przez sen biega...ale zdarzało mu się również zerwać ze strachem...szczególnie po stresujących sytuacjach jak się jakieś przytrafią...
Czasami ucieka mu slinka ;P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Irish szczeka przez sen ale ma przy tym zamknięty pysk i tak śmiesznie nadmuchują jej się poliki. Szczekanie jest wtedy dużo bardziej wysokie niż na co dzień. poza tym wydaje różne inne trudne do określenia dźwięki, drgają jej łapy. chrapie głośno - czasami nie da się wtedy zasnąć. Panda podobnie szczeka, ale jest dużo bardziej cicha.

Link to comment
Share on other sites

Tanga też "szczeka" przez sen z zamkniętym pyskiem, dziwnie i śmiesznie to brzmi, fafle jej latają.
Czasem warczy, drży, albo "biegnie". Za to Łapa często "biega" i do tego masakrycznie chrapie :evil_lol:

Nieraz tak chrapie, że aż się sama obudzi od tego chrapania i wygląda wtedy na bardzo zdziwioną, co też ją ze snu wyrwało. A jak sama się nie obudzi, to ja ją budzę szturchnięciem, bo nie lubię chrapania nad uchem. Jak "biegają" to też je budzę, bo zazwyczaj śpią przytulone do mnie i gdy zaczynają wykonywać nieskoordynowane, ale za to bardzo silne ruchy łapami, to zostaję skopana, a to nic przyjemnego.

Telewizji moje psy nie oglądają, bo nie mamy telewizora w domu, ale kiedyś dostały szajby na ten filmik... wiem, że nagranie niezbyt wysokich lotów, ale dużo gorszych musiały znieść i zero reakcji, a tu prawie w ekran laptopa wlazły: [url]http://www.youtube.com/watch?v=CAoFGTB1nAg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Łowca biega, warczy i szczeka przez sen. :) Czasami też podczas biegania popiskuje, a jak był młodszy to mlaskał. :evil_lol: A propos komputerów, kiedyś oglądałyśmy z mamą zdjęcia wilczaków na kompie i Łowca na nie szczekać zaczął, a nawet się zjeżył. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hi hi mój też "gada przez sen" i najśmieszniejsze jest właśnie to szczekanie z zamkniętym pyszczkiem jak mu się policzki jak u żaby nadymają i szczeka tak cichutko wtedy jak malutki szczeniaczek :evil_lol: Przeróżne powarkiwanie, popiskiwanie, podrygujące łapy są też w stałym repertuarze i czasami tak mlaska jakby wodę pił albo coś jadł :lol: i te jego oczy na pół otwarte świdrujące, normalnie jak w jakimś horrorze :diabloti:
Chrapać też potrafi, oj potrafi hi hi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyczytałam kiedyś, możliwe że nawet na dogo (nie pamiętam) że jak pies przez sen piszczy to mu się zły sen śni a jak "biega" i szczeka to że dobry. Więc jak piszczy Alex to go delikatnie budzę wołaniem lub cichutkim cmokaniem, a jak szczeka i biega to pozwalam mu dalej śnić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja Sonia czasem "gada" przez sen , ale najlepsze było to kiedy tak szybko biegła leżąc na boku (śpi przy blisko łóżka) że zjechała z legowiska pod łóżko i się zaklinowała ;P .
Musiałam ją wyciągać z pod łóżka . ;]
Pozdrawiam ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...