Jump to content
Dogomania

Chudleys


grafitowa.

Recommended Posts

[url]http://www.chudleys.pl/[/url]
należy do tej samej firmy co Dodson&Horrell (absolutnie rewelacyjne pasze dla koni).
zastanawiam się czy nie przestawić swojego emeryta na Chudleys Senior (kon emeryt dostaje Dodsona Seniora i ma się bardzo dobrze).
w internecie (mowię o polskich stronach) nie ma o tej karmie żadnych opini, a cenowo wypada bardzo korzystnie.

Grafit dostaje obecnie Royal Canin Mobility, ale jakis czas temu odmówił jedzenia tej karmy. szukam więc czegoś innego o wysokiej jakości, z dodatkiem na stawy, co posmakowało by seniorowi.

może ktoś już żywi swojego psa karmami Chudleysem i mógłby podzielić się spostrzeżeniami? ;)

Link to comment
Share on other sites

w Royalu na pierwszym miejscu jest wymieniony ryż ;)

dla porównania
Royal Canin Mobility Special:
Ryż, suszone mięso drobiowe, mączka kukurydziana, kukurydza, gluten kukurydziany, tłuszcz zwierzęcy, pulpa buraczana, wątróbka drobiowa, tran, olej roślinny, proszek jajeczny, sole mineralne, pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), sproszkowane małże Perna Canaliculus (GLM), tauryna, wyciąg z zielonej herbaty oraz winogron (bogaty w polifenole), wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witaminy.

Chudleys Senior:
Pszenica, mączka z mięsa kurczaka, kukurydza, owies, mączka z wątróbki kurczaka, wysłodki buraczane, tłuszcz z kurczaka, oleje z łososia, siemię lniane, drożdże, chlorek potasu, oset, wodorosty, fruktooligosacharydy, ekstrakt z czarnej porzeczki, tauryna, ekstrakt z małży, żywokost, jaskier, pokrzywa, korzeń diabelskiego pazura, łopian, naturalne antyutleniacze: tokoferole, witamina C i ekstrakt z rozmarynu.


skład bardzo podobny, oba mają sproszkowane małże na stawy i przeciwutleniacze. Chudleys dodatkowo zawiera Czarci pazur (rewelacyjne zioło wspomagające apart ruchu u koni, myślę, że u psów też).
a różnica w cenie: 100zł (przy dużym worku) :)

tylko właśnie: nigdzie nie mogę znaleźć opini, nie znam też nikogo, kto podawał by tę karmę. w Anglii jest bardzo lubiana, polecana przez hodowców, ale ja bym jednak wolała poznać zdanie kogoś mieszkającego w Polsce :p

Link to comment
Share on other sites

tych dodatków na stawy to jest w tych karmach z regóły śladowe ilości, lepiej wspomagać dodatkowo jakimś specyfikiem.
A co do porównania z royalem to też nie uważam go za świetnej karmy i napewno nie wartej takiej ceny w jakiej jest sprzedawany. Ja obecnie karmię fish4dogs (skłąd ekstra) i właśnie zamówiłam drugi worek co z regóły przy moim wybrzydzaczu mi się nie zdażało.

Link to comment
Share on other sites

ja wiem, że nie są to duże dawki. na stawy stosuję Cortaflex, ale nie można tego podawać ciurkiem, więc robię przerwy. w związku z czym wolę jak karma ma chociaż trochę dodatków na stawy i jest nastawiona stricte na starsze psy.

u nas Royal (jeżeli chodzi o działanie) bardzo ładnie się sprawdził. absolutnie nie mogę nic zarzucić tej karmie. teraz tylko pies się zbuntował i Royala nie tyka :(

myślę o Chudleysie, bo według opisu: "Naturalnie zwiększono smakowitość dla psów, które z wiekiem tracą zmysł smaku i węchu."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Karma faktycznie składowo bardzo podobna do Royala, aż się sama zdziwiłam:-o Royal ma u mnie o tyle plus, że ja już wolę mieć w karmie ryz niz pszenicę. No ale dla odmiany dla psiaka zawsze mozna i Chudleysa kupic. Pies napewno od tej pszenicy nie padnie :)
Tak się właśnie zastanawiam jaka karmę kupić i czyatm i czytam...i coraz mniej wiem...;). Szkoda, że nie ma więcej opini i, że nikt jej nie podaje...

Grafitowa, skąd wiesz, że w Anglii jest polecana przez hodowców?

Link to comment
Share on other sites

studiuję w Anglii, teraz aplikowałam na drugi kierunek (weterynarię). mam styczność z psiakami i weterynarzami, generalnie Chudleys cieszy się dobrą opinią. ale ja do Anglików nie do końca mam zaufanie. tym bardziej, że widzę psy karmione karmami Tesco czy Lidl

na polskiej stronie chudleysa mozna zamowic probki. chyba poproszę o jedną małą paczkę Seniora, zobaczymy czy psu posmakuje. jezeli tak, to ja będę bardzo szczęśliwa. tym bardziej, że Royal zapowiada podwyżkę i za 15kg RC Mobility Special trzeba będzie zapłacić blisko 300zł, co zaczyna zakrawać o żart.

poki co wziełam do spróbowania ziółka w płynie Chudleys Mobility, dystrybutorka podrzuci je do domu, wiec dla mnie to ogromny komfort. ziółka mają 'koński' skład, mi to akurat pasuje. tylko ciężko powiedzieć czy psy na podobne składniki zareagują tak samo jak konie :)

Link to comment
Share on other sites

Zwykle preparaty dla koni nie szkodzą psą, a wręcz nawet lepiej dzałają np. preperaty na stawy. Może z ziółkami bedzie tak samo ;)

Ja chyba też zamówię te próbki.
Co do Royala to faktyczne słyszałam, że maja być podwyżki, ale nie myślałam że aż takie:-o
Jeżeli myślą, że ludzie będą wydawać tyle forsy na karmę, która nawet nie należy do najwyzszej półki, to chyba się mylą:shake:

Ja przeciętnie wydaję na karmę 200 - 220 zł i to jest kres moich mozliwości. Zwykle łapie każdą promocję, żeby trochę zoszczędzić, więc chyba dzieki tym podwyżką bedę musiała skreślic RC z listy karm dla mojego psa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

poki co jestem zadowolona z Chudleysa. pies je go razem z probiotykami, Chudleys mobility i olejem ryżowym. bardzo ładnie przytył, potem zmniejszyłam trochę dawkę i póki co trzyma linię.
ze strony układu pokarmowego żadnych problemów nie było, a karma szybko znikała z miski (wreszcie!)

ziołka mobility sprawdzają się rewelacyjnie! naprawdę widać poprawę

zatem porównanie RC Mobility a Chudleys Senior wypada na korzyść Chudleysa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...