Jump to content
Dogomania

Nauka chodzenia na smyczy -jak byly u was???


DALMATYNKA0987

Recommended Posts

Moje szczeniaki na pierwsze spacery wychodziły bez smyczy, jeden biegł za moją nogą drugi w przeciwnym kierunku a trzeci siedział przerażony. Każdy pies inaczej reaguje. Najważniejsze to nic na siłę. Właściwie to Twój pies się boi smyczy czy podwórka?
Można najpierw poćwiczyc zakładanie smyczy i chodzenie w domu + smakołyk. Nie wolno ciągnąć za smycz jeśli pies się opiera lub siada, trzeba poczekać aż sie uspokoi, następnie odejść na dwa kroki czy na długość smyczy i wołać do skutku. Jak przyjdzie nagrodzić.

Link to comment
Share on other sites

Dalmatynka,
- to niewłaściwy dział, może poproś moderatora, żeby przeniósł Twój wątek
- jeśli działa Ci edycja (mnie np. na nowym dogo nie działa), to postaraj się nie pisać posta pod postem

Jeśli chodzi o naukę chodzenia na smyczy. Zaczynaj tam, gdzie szczeniak czuje się bezpiecznie, czyli w domu i na podwórku. Możesz próbować brać sukę i szczeniaka razem, przy matce powinien zachowywać się pewniej i trzymać się jej. Jak będzie szedł za matką, to jednocześnie nie będzie walczyć ze smyczą, bo nie poczuje jej oporu. Nie ciągnij, zachęcaj nagrodami, zabawką, głosem - odwróć uwagę od smyczy i niepokojących rzeczy dookoła. Zachowuj się pewnie i spokojnie, żeby szczeniak miał w Tobie oparcie. Nie narażaj szczeniaka na stres związany np. z mijaniem pędzących samochodów, autobusów, szczekających zza płotu psów, dużego tłumu ludzi. Powolutku będziesz to wszystko wprowadzać, ale na razie skoncentruj się tylko na tym, żeby spacer był przyjemny i wesoły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...