Jump to content
Dogomania

potrzebne wszelkie info o rasie husky


Guest naci2

Recommended Posts

Witam!
Od 2 tyg. stalismy sie z moim chlopakiem wlascicielami 6
miesiecznej suczki rasy husky. Do niedawna mieszkala w kojcu i
obawialismy sie problemów z zalatwianiem, ale po 3 dniach
zrozumiala ze te czynnosc robi sie na dworze. Zdajemy sobie sprawe
z wymogów tej rasy odnosnie potrzeby zwiazanej z duza iloscia
ruchu, która staramy sie zaspokoic i niestety z faktem iz psy tej
rasy czesto uciakaja. Prosimy jedanak o wszelkiem mozliwe info o
psach tej rasy, co lubia, a czego nie, co chetnie jedza itp.
Z góry dzieki.
AgaM

Link to comment
Share on other sites

naci2 tutaj są fajnie zebrane informacje o husky

[URL="http://www.ols.vectranet.pl/~husky/"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/[/URL]

[quote]co lubia, a czego nie, co chetnie jedza itp.[/quote]

to już kwestia charakterku psiaka. Pamiętaj, że każdy ma "swoje widzi mi się" i ciężko uogólnić wszystkie informacje.

Zaglądnij jeszcze tutaj

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=39"]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=39[/URL] i skorzystaj z wyszukiwarki dogomanii ;)

Link to comment
Share on other sites

:eek2: :eek2: Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami domu z wypielęgnowanym ogrodem to odradzam zakup haszczaka to pies, który kopie olbrzymie jamy w ziemi,uwielbia wyrywać rosliny szczególnie świeżo posadzone ,ja nietety dowiedziałam się o tym po fakcie:diabloti: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Efekt całkowicie zdewastowany ogród:placz: :shake: :shake: :mad:

Link to comment
Share on other sites

A ja odradzam zakup psa tej rasy wszystkim którzy myślą, że takiemu psu wystarczą długie spacery i dom z ogrodem. Jeżeli ktoś nie potrafii zapewnić takiemu psu prawdziwego treningu niech pomyśli o innej spokojniejszej rasie.

Dewastowanie ogródka często wynika z braku treningów. Zanim zaczęliśmy intensywne treningi z naszym psem nasz ogród wyglądał jak plac budowy... odkąd Jura regularnie trenuje ogród jest nie ruszany.

Duża ilość huskych w schroniskach świadczy o tym, że wielu ludzi mimo, że ma jakieś tam informacje o rasie nie zdaje sobie sprawy jak trudna to jest rasa. Właściciele huskych, którzy trenują z nimi na poważnie, tak aby psom sprawić przyjemność to jest tylko mała grupka. Wiekszosć ogranicza się do spacerków, jakiejś rundki na rowerku i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby wszyscy właściciele byli choć trochę świadomi wymagań swojego psa... ale niestety tak nie jest i tyczy się to nietylko husky, ale większości ras :-(

Paulina18 fajnie, że trenujesz ze swoją suczką, ja raz miałam okazję zobaczyć psi zaprzęg w sopockim lesie, super widok :loveu:

kalinaM czy jesteś pewna, że chcesz haszczaka? Pamiętam Twoje niezbyt fajne posty na temat Twojej 'jamniczki' i i szczeniąt :shake: Mam tylko nadzieję, że swojego husky nie będziesz rozmnażać, a pozatym kup psa RASOWEGO.

W Kokoszkach są 2 dorosłe husky i zapewne będzie ich więcej z czasem :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Mam tylko nadzieję, że swojego husky nie będziesz rozmnażać, [B]a pozatym kup psa RASOWEGO[/B].[/quote]
ich się nie rozmnaża :peace:
[quote name='Squ']
W Kokoszkach są 2 dorosłe husky i zapewne będzie ich więcej z czasem :-([/quote] Więc może zamiast doradzać psa z hodowli, doradzić psa ze schroniska, hm?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Paulina18 fajnie, że trenujesz ze swoją suczką, ja raz miałam okazję zobaczyć psi zaprzęg w sopockim lesie, super widok :loveu:
[/quote]

Akurat miałam to szczęście, że w mojej okolicy jest kilka zaprzęgów i jedna pani zgodziła się aby moja Jura trenowała z jej psami. Teraz raz w tygodniu spotykamy się na treningach i psy są szczęśliwe i my zadowoleni, że możemy im zapewnić to czego potrzebują.

A tak wyglądają szczęśliwe husky :p
[URL="http://img486.imageshack.us/img486/8129/spotkanie37od.jpg"]http://img486.imageshack.us/img486/8129/spotkanie37od.jpg[/URL]

KalinaM zastanów się bardzo dobrze zanim kupisz psa tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

JESTEM PEWNA ,ŻE CHCĘ HASZCZAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie zaliczam się do takich osób,które najpierw chca pieska :ale słodki szczeniak!!!"a potem gdy dorośnie wszystko zwala się na głowe rodziców,oj nie!!!:angryy: Wiem już jakie wymogi spełnia ten oto pies!!!!!
A co do rodowodu nie ma co oszczędzać, musi być.Tylko jeszcze zastanawiam się nad płcią!!!!!:eviltong: Ja wolałaym suczkę ale zobaczymy jak to sie potoczy!!!!!!A co do mojej jamniczki?????Nie wiem czy zaakceptuje nowego przybysza,czas pokaże!:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']Squ ja już wszystko przemyslałam teraz zupełnie inaczej patrze na świat psów jak i zarówno mojej jamniory!!!!!!!!![/quote] Mam nadzieję...A zastanawiałaś się nad inną rasą może?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']Squ,oj tak zastanawiałam się długo,długo nad wyborem rasy
najpierw mial być owczarek niemiecki,później owcz.kaukaski,bokser,seter aż w końcu zdecydowałam się na husky![/quote]
dobra skoro to juz taka przemyslalan decyzja, to ja chce BARDZO DOKŁADNY opis treningow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']Dobra skoro tak bardzo chcesz to ci napisze treningi,ale musze sobie wszystkie ponownie przepracować i przypomnieć,przecież od niedawna interesuję się tą rasą, więc nie moge zagwarantowac ,że wiem o tej rasie dosłownie wszystko!:roll:[/quote]
Po pierwsze chodzilo mi o Twoje treningi, jakie zapewnisz swojemu przyszłęmu psu.
Po drugie treninigi to niewszystko, to podstawa, ktora powinnas znac jak decydoujesz sie na psa tej rasy.
po trzecie, jesli od niedawna interesujesz sie rasa, nie kupuj jej.

Czyli wedlug mnie nie jestes gotowa na psa tej rasy i powinnas wybic sobie ja z glowy.

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze:spacer co najmniej 2 razy na dzień,różne zręcznościowe treningi i t.p
po drugie:na pewno nie wybije sobie psa tej rasy z głowy!!!!!:shake:
po trzecie:co prawda to prawda od nie dawna interesuję się haszczakami i wciąż nabywam informacji o tej rasie!Łaże po wielu stronach internetowych na temacik haszczaków!A zakup psa planuje albo na wiosne albo na wakacje b.r!!!!Do tej pory moje informacje napewno wzrosną!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']po pierwsze:spacer co najmniej 2 razy na dzień,różne zręcznościowe treningi i t.p
!!!!!!!![/quote]
ja prosilam o dokladny plan. To co teraz mowisz nadaje sie nawet dla piekinczyka :shake: wiec co tu dopiero mowic o huskym :roll:
i co rozumiesz pod słowem zrecznosciowe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...