Jump to content
Dogomania

1000 Ras psów??


Weo

Recommended Posts

Cześć jestem tutaj nowy i chcę się o coś zapytać.Bo nie tak dawno na wikipedi dotyczącej AKC (Amercan kenel club0 zobaczyłem ciekawe zdanie"Akc uznaje 157 z ponad 1000 ras psów.I tu nsuwa się moje pytanie.

1.Czy rzeczywiście na świecie jest 1000 ras psów
2.Jeśli tak to bardzo proszę o spis tego 1000 ras bo piszę książke o psach w której uwzględnie wszystkie rasy uznane i nieuznane.Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale uznane i nieuznane przez co ? Jest dużo związków, klubów etc..

skoro piszesz książkę o rasach to chyba sama powinnaś mieć wiedzę na ten temat, ewentualnie wiedzieć gdzie szukać informacji.
Ta książka ma polegać na wypisaniu nazw ras ? Czy może będzie pisana metodą "kopiuj, wklej" ?

Link to comment
Share on other sites

GPooLCDL ja posiadam wiedzę o około 400 rasach i o kilku niuznanych ja natomiast potrzebuje spis lub adres strony gdzie będzie te 1000 ras następnie za pomocą neta znajdę info i będe pisał dlatego Bardzo bardzo proszę o ten spis 1000 znanych ras psów

Link to comment
Share on other sites

Rasy nieuznane czyli np Owczarek wschodnioeuropejski.Chodsky pes itd.I nie stety wujek google mi tym razem nie pomógł bo wpisywałem ale nic nie było z kolei mój opis rasy to było by zdjęcie psa ,nazwa,wielkość,waga,wymagania i na koniec kilka zdań o tej rasie.Teraz chyba zrozumiałeś moje intencje ale na serio szukałem i nic nie była a wnioskując sie wypowiedzią miri9
[INDENT]jest okło 1000 ras psów
To wnioskuje że coś jest na rzeczy dlatego proszę żę jakbyś miał jkiś link czy info do daj go.Ten sam apel dotyczy się wszystkich co tu zajrzą będe bardzo wzięczny za onfo
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Rasy nieuznane czyli np owczaek wschodnioeuropejski,chodsky pes itd.I tym razem wujek google mi nie pomógł bo wpisywałem i nic.Z koleji mój opis wyglądałby tak:zdjęcie psa,rasa,waga,wzrost,wymaganie,charakter, i kilka zdań o rasie.Chyba rozumiesz moje intencje.A patrząc na to co napisała miri9 jest okło 1000 ras psów wnioskuje żę coś jest na rzeczy.Dlatego jeśli masz jakieś info albo link to daj.Ta sama prożbba dotyczy każdego co odwiedzi ten wątek.Z góry wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

mam jeszcze kilka pytań, bo mi tu coś nie pasuje.

Ja wyślę Ci link do źródła gdzie opisane jest te 1000 ras. A Ty co? Przepiszesz wszystko jak leci , a skąd pewność, że dane źródło jest wiarygodne?

Ja pisane książki o rasach psów wyobrażam sobie całkiem inaczej .

Skąd weźmiesz zdjęcia tych ras? Z Internetu? To kradzież .

Jakie masz kompetencje w dziedzinie kynologii ?

Jakie to wydawnictwo chce tą książkę wydać?

Link to comment
Share on other sites

po 1 Kompetencje w dziedzinie kynologi mam duże więc prosze mnie tu nie obrażąć
po 2 to niebędzie książka do wydawnictwa ylko taka w kilku egzemplarzach dla paru kolegów
po 3 rozumiem że ty to widzisz inaczej ale ja mam swoje metody
po 4 chcę te rasy znać takżę z czystej ciekawości
po 5 jako osoba która tak samo interesuje się psami jak ja mógłbyś być troche mniej chamski

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']po 1 Kompetencje w dziedzinie kynologi mam duże więc prosze mnie tu nie obrażąć
po 2 to niebędzie książka do wydawnictwa ylko taka w kilku egzemplarzach dla paru kolegów
po 3 rozumiem że ty to widzisz inaczej ale ja mam swoje metody
po 4 chcę te rasy znać takżę z czystej ciekawości
po 5 jako osoba która tak samo interesuje się psami jak ja mógłbyś być troche mniej chamski[/QUOTE]

ad.1 - a co Cię obraziło w pytaniu o kompetencje? To jakiś drażliwy temat? Moim zdaniem powód do dumy.
ad.2 - tak myślałam
ad.3 - tak, całkowicie inaczej...
ad.4 żeby poznać rasy to trzeba o nich czytać , nie pisać.
ad.5 podejrzewam, z tego co piszesz, że bardziej się interesujesz kynologią ode mnie. W końcu Ty chcesz książkę napisać, ja natomiast tylko czytam.

ps. jestem kobietą i wcale nie jestem chamska. Nie mam też zamiaru, pomagać komuś, kogo intencji nie znam. Sama piszę artykuły naukowe z innej dziedziny. Takiej z której mam wykształcenie i na której dobrze się znam. Nie mogę przyczyniać się do plagiatu, choćby miała być to książka dla kilku znajomych, to jednak będzie to praca kogoś innego, podpisana innym nazwiskiem.



[QUOTE]cockappo[/QUOTE]

Niestety, nie ma ani takiej rasy, ani też hybrydy. To nawet ja - laik wiem.
Przekręcanie nazw, nie wróży nic dobrego .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Ale powiedz mi proszę - po co? Przecież jest od groma różnych poradników o rasach psów, mniej lub bardziej udanych... Także nie bardzo wiem, po co marnować papier, tusz i swój cenny czas ;)[/QUOTE]

moim zdaniem Polskie Wydawnictwa nie wydrukowałyby raczej takiej książki.

Link to comment
Share on other sites

Ok ustalmy że nie chcę pisać książki ale powiedzcie mi czyna świecie jest te 1000 ras psów czy nie ma.
Głównie dlatego założyłem ten temat aby poznać odpowiedż a chciałem ten spis bo chciałem te rasy poznać
ich wyglą zachowanie.dlatego prosze czy naśwoiecie jest 1000 ras chce znać tylko odpowiedź tak czy nie.

Link to comment
Share on other sites

tak ale te wydawnictwa wydają tłumaczenie książki, natomiast napisanej od nowa pewnie nie wydaliby(moim zdaniem). Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami ( trzeba opłacić przede wszystkim prawa autorskie do fotografii), czyli cena książki byłaby bardzo wysoka. Niestety popyt na drogie książki jest niski , czyli jest to nieopłacalne.

Link to comment
Share on other sites

Tia, kompetencje w dziedzinie kynologii...
Właśnie widać.

1000 ras psów nie ma z pewnością, chyba że wliczać w to hybrydy - mieszańce między dwoma rasami produkowane głownie w USA - ale to nie są rasy w pełnym znaczeniu tego słowa, przede wszystkim dlatego, że one same jak i populacja ich potomstwa jest bardzo niewyrównana w typie.

Link to comment
Share on other sites

ale jak mam się przedstawić mam podać swój adres imię itd.Na ten dzień mogę powiedzieć że amam 19 lat posiadam 1,5 rocznego amstaffa o imieniu killer i że chcę studiować kynologię.A co do noich kompetencji są bardzo duże i nie rozumiem Martensa który sie mnie czepia jeśli lubi psy tak samo jak ja to niech uszanuje to a swoje deilne komentarze zostawi dla siebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weo']ale jak mam się przedstawić mam podać swój adres imię itd.Na ten dzień mogę powiedzieć że amam 19 lat posiadam 1,5 rocznego amstaffa o imieniu killer i że chcę studiować kynologię.A co do noich kompetencji są bardzo duże i nie rozumiem Martensa który sie mnie czepia jeśli lubi psy tak samo jak ja to niech uszanuje to a swoje deilne komentarze zostawi dla siebie[/QUOTE]


no to naprawdę gratuluję kompetencji , imponujące i na pewno do napisania książki wystarczające... Proszę Cię, nie wystarczy mieć psa i go lubić , żeby książkę napisać

gdzie chcesz studiować kynologię?

Link to comment
Share on other sites

Dostałeś odpowiedź na swoje pytanie, właśnie od Martens...
Kompetencje bardzo duże? Hm, ciekawe. Jak ktoś chce pisać poradnik o rasach to miło byłoby, gdyby miał kontakty z przedstawicielami ras, o których ma zamiar napisać. Z prawdziwymi, rasowymi (=rodowodowymi) przedstawicielami, żeby było jasne.

Swoją drogą - serio pytam, czemu chcesz napisać jakiś poradnik o rasach. Jest tego od groma, naprawdę naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy od przyjętej metodologii.
Najpierw trzeba zdefiniować co rozumiemy przez "rasę" tworząc jakikolwiek wykaz.
Jeśli zarejestrowane i opisane przez hodowców zrzeszonych np. w FCI to jedna lista
Jesli do tego dodamy inne zrzeszenia hodowców ( nie związane z FCI) to lista się niewątpliwie powiększy.
Jeśli do tego dodamy całą masę ras rodzimych ( ano właśnie - kłania się definicja rasy;)) nie do końca nawet poznanych ,to lista jest praktycznie otwarta.

a Eva Maria Kramer w słowie wstępnym do przytoczonej książki "Rasy psów" wyraźnie pisze jakie kryteria przyjęła i jako żywo nie twierdzi, że uwzględnia wszystkie istniejące rasy - wręcz przeciwnie, pomija np. szereg ras amerykańskich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...