Jump to content
Dogomania

Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Tekst poniższy i dalsze odpowiedzi na posty różnych osób przeklejam z mojego maila. Wanda przysłała mi w zawiązku z niemożliwością poruszania się na dogo.

Dopiero dzisiaj udało mi się wejść na wątek. Niestety komputer mi już padł. Czasami uda mi się załadować jedną stronę. Przeważnie miele..... i na tym się kończy, że w nieskończoność ładuje. Nie mogę więc wejść na konto Borysa i sprawdzić co się tam dzieje. U weta z Borysem Byliśmy jeszcze jak lepiej się ruszał . Guz pod ogonem jest nieoperacyjny. Teraz już nie da się go zawieźć i trzeba by prosić, aby wet przyjechał do niego. Cały czas bierze 2x dziennie tabletki na stawy. Borys ma w boksie już swoją sypialnię. Zdjęcie przy okazji zrobię i wstawię. Z palety on nie chce korzystać. Całe lato i jesień leżała pod  drzewkiem a on kładł się obok na ziemi.

Za Bazarek Aldrumce pięknie dziękujemy. Zakupiłam karmę. Fakturę spróbuję wstawić

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2017 o 14:32, teresaa118 napisał:

Poszlo znowu pare groszy na potrzeby Borysa, mam nadzieje, ze ciocia po rechabilitacji wroci jako mlodka

Za pamięć i wsparcie pięknie dziękujemy. Co do drugiej części to niestety ale to już na rozmowę, bo za dużo pisania /Wanda/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2017 o 11:49, Dorot131 napisał:

witam

przeczytałam wątek, mogłabym spróbować zgłosić Borysa do Skarpety Owczarkowej ,napiszcie co o tym sądzicie ?

Borys i ja bardzo dziękujemy, witamy na naszym wątku i zapraszamy do odwiedzania nas. /Wanda/

 

Dnia 5.12.2017 o 02:28, DONnka napisał:

Skarpeta Owczarkowa przyznała Borysowi wsparcie finansowe.
Czego chłopakowi najbardziej potrzeba ?
Możemy zamówić mu karmę lub opłacić fakturę od weta, ale musiałaby być wystawiona na nas
Proszę o kontakt

Pięknie dziękujemy Skarpecie Owczarkowej. Przemyślimy jak najlepiej dla Borysa tą ofertę wykorzystać i odezwiemy się. /Wanda/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2017 o 06:49, Besia11 napisał:

Witam, podczytuję czasem pani wątek o Borysie, sama mam dwa duże psy i dwa małe u nich na razie  wszystko w porządku dlatego
 proszę o nr konta i od listopada będę starała się przesyłać 20 zł dopóki będę mogła.
 

Dziękuję za chęć pomocy. Konta nie mam jak podać. Nie znam na pamięć, a komputer nie chce nic załadować.

Tyle Wanda.

Widzę, ze już zdobyłaś nr konta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wybaczcie tak długie milczenie. Dzisiaj mam możliwość napisać co u nas słychać. Jeżeli chodzi o mnie to rehabilitacja nie odnowiła mnie i wiele nie pomogła. Co rusz pojawiają się problemy, które mnie ograniczają, ale tutaj o tym pisać nie będę.

Martwią mnie natomiast problemy Borysa. Dotychczasowe leki jakby przestały działać. Trzeba było przetransportować go do kuchni. Borys nie daje rady sam podnieść się. Trzeba go podnosić. Pomagać przy wyprowadzeniu. Na śliskim rozjeżdżają mu się łapy. Nie chce wychodzić, boi się. Żeby mógł wyjść trzeba mu wyścielić ścieżkę, aby mógł przejść. Sika i załatwia się pod siebie. trzeba pilnować i sprzątać, bo od moczu zaraz robią się odparzenia.

Mąż jest tam sam i nie daje sobie ze wszystkim rady, bo Borys zabiera dużo czasu .

Dzisiaj wet zapisał mu sterydy i coś jeszcze, ale nie miał czasu ze mną rozmawiać a teraz nie odbiera. Od poniedziałku idzie do szpitala i ja muszę tam pojechać. Jestem przerażona jak sobie z tym wszystkim poradzę i z sobą. Oby nie było mrozu i też boję się ślizgawicy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, wanda szostek napisał:

Wybaczcie tak długie milczenie. Dzisiaj mam możliwość napisać co u nas słychać. Jeżeli chodzi o mnie to rehabilitacja nie odnowiła mnie i wiele nie pomogła. Co rusz pojawiają się problemy, które mnie ograniczają, ale tutaj o tym pisać nie będę.

Martwią mnie natomiast problemy Borysa. Dotychczasowe leki jakby przestały działać. Trzeba było przetransportować go do kuchni. Borys nie daje rady sam podnieść się. Trzeba go podnosić. Pomagać przy wyprowadzeniu. Na śliskim rozjeżdżają mu się łapy. Nie chce wychodzić, boi się. Żeby mógł wyjść trzeba mu wyścielić ścieżkę, aby mógł przejść. Sika i załatwia się pod siebie. trzeba pilnować i sprzątać, bo od moczu zaraz robią się odparzenia.

Mąż jest tam sam i nie daje sobie ze wszystkim rady, bo Borys zabiera dużo czasu .

Dzisiaj wet zapisał mu sterydy i coś jeszcze, ale nie miał czasu ze mną rozmawiać a teraz nie odbiera. Od poniedziałku idzie do szpitala i ja muszę tam pojechać. Jestem przerażona jak sobie z tym wszystkim poradzę i z sobą. Oby nie było mrozu i też boję się ślizgawicy

A może jest koło was jakiś psiolub który by pomógł?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jestem z wielkimi zaległościami w informacjami, ale nie daję  rady. Winę za wszystko ponosi SKS (jeżeli wiecie co to znaczy). Stary komputer do którego byłam przyzwyczajona padł. Nowy to dla mnie wielka zagadka, droga przez mękę i stres. Zrobiłam zdjęcia Borysowi i innym.

Problemy:  jak je zgrać na komputer, jak je przejrzeć i jak tu wkleić.  Ile czasu minie zanim ja się tu odnajdę.  Nawet na konto nie zaglądam.

Tam też wiele się  zmieniło. Trudno skopiować wpłaty. Napracowałam się i zapisać nie mogłam. Wszystko uciekło. Nadrobię zaległości, ale proszę o multum cierpliwości i zrozumienie.

Co słychać u Borysa

Nie jest dobrze (współczuję mężowi, który sam się tam z tym boryka) Sterydy się skończyły i poprawy nie widać. Borys sam nie wstanie. Trzeba go podnosić a my mamy już pewne lata i własne spore ograniczenia zdrowotne. Do tego to zimno. Tam u nas na działce temperatura taka jak w Suwałkach. Domu Borys panicznie się boi ( u nas leży tam glazura i jemu się nogi rozjeżdżają ) Jest więc w boksie . Na zdjęciu widać jak boks jest osłonięty i zabezpieczony przed zimnem. Do tego mąż mu nosi i wstawia do budy baniaki z mocno gorącą woda  nawet w nocy. W budzie ma dużo słomy owsianej i na noc jest jeszcze okrywany.  Ostatnio konsultowaliśmy z dr. Kraszewskim (mężem dr. Kraszewskiej z VetCardi, która ratowała naszą Mimi sprawę guza Borysa) Jak pisałam guz jest przy odbycie wielkości jądra i nie można go operować bo uszkodzi się odbyt i nie będzie kontrolował wydalania. Dostał więc Borys tabletki (lek onkologiczny), które mają zmniejszyć tego guza.

 

DSC_0088.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0077.JPG

Link to comment
Share on other sites

Mamy więc problem z chodzeniem, problem z guzem i na dokładkę problem z załatwianiem się. Rano zawsze jest sprzątanie nawet jeżeli Borys zostanie wyprowadzony w nocy. Codziennie trzeba sprzątnąć, umyć podłogę, obmyć i wysuszyć Borysa i zmieniać słomę.  Żeby skończyło się już to zimno i żeby Dawał sobie radę ze wstawaniem.  Może ktoś miał takie doświadczenia ze swoim psem, albo kogoś takiego zna to proszę podzielcie się tym doświadczeniem ze mną. Niech ten Borys jeszcze pocieszy się życiem a mąż trochę odetchnie

DSC_0079.JPG

DSC_0085.JPG

DSC_0089.JPG

DSC_0090.JPG

Link to comment
Share on other sites

Taka dobra w te klocki to ja nie jestem. Kiedyś dziewczyny z Dogo mnie uczyły najpierw jak założyć gg i za pośrednictwem tego gadulca, potem był Skype. Teraz te dziewczyny poznikały, Skype też nie mam. Gadulec pozostał, ale nikt nie pisał to już nawet nie zaglądam. Spokojnie , pokombinuję  (może na początku zapiszę stronę to nie zniknie.)  Wszystko będzie rozliczone i wklejone.

Tak, jak Borysa się podniesie to z trudem, powolutku na sztywnych łapach drepcze.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Aldrumka napisał:

co do Borysa nie poradzę niestety

ładne psisko - jaj już wstanie to może chodzić , tak ?

 

a rozliczenia rób może w komputerze w notatniku a - nie powinny zginąć -  na dogomanię potem przekopiuj

Aldrumka dzięki właśnie udało mi się skopiować do notatnika. Bardzo czytelnie to było w tekstowym, ale widzę, że to już przeszłość. Spróbuje to uporządkować i wkleję. 

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty grudzień 2017

01.12.2017  POMOC DLA BORYSA TERESAA118    150,00  PLN                                                                                                                                                        11.12.2017 Besia11-dla Borysa  20,00 PLN                                                                                                               

13.12.2017  DLA PSIAKÓW Z BAZARKU - ALDRUMKA  180,00 PLN                                                                                                                

Deklaracje  27.12.2017     58,00                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET      -12,00 PLN                                                                                                                                                                                                    05.12.2017   EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LASU   30,00 PLN                                                                                                                                                 08.12.2017  od mari23 dla Borysa deklaracja 15,00 PLN                                                                                                                                                                       08.12.2017   od mari23 dla Borysa deklaracja  15,00 PLN    

Wpłaty listopad 2017

06.11.2017  POMOC DLA BORYSA-TERESAA118   50,00 PLN                                                                                                                                                        03.11.2017  Besia11-dla Borysa  20,00 PLN                                                                                                                                                                                                          03.11.2017  DLA PSIAKÓW Z BAZARKU - LA COMPONELLA  28,00 PLN                                                                                                                                                                                                                                                                           

DEKLARACJE     58,00                                                                                                                                                                                                                                             27.11.2017     OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET    -12,00 PLN                                                                                                                                                          06.11.2017    EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LASU  30,PLN                                                                                                                                          

08.11.2017    od mari23 dla Borysa deklaracja  15,00 PLN                                                                                                          

10.11.2017    Borys od mtf zalesie  25,00 PLN                                                                                                                                                                        
     

Wpłaty Październik  2017

13.10.2017    POMOC DLA BORYSA-TERESAA118  150,00 PLN                                                                                                                                         

16.10.2017    Bazarek dogomania X/2017 , cisowia nka  25,00 PLN    

26.10.2017      POMOC DLA  Psów Darowizna , cisowianka /dogomania   50,00 PLN     

26.10.2017      CEGIEŁKI Z BAZARKU - ALDRUMKA   105,00 PLN   27.10.2017                                                                                                                                         

Deklaracje    Październik 2017  58,00

OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET      -12,00 PLN
09.10.2017     PRZELEW  od mari23 dla Borysa deklaracja  15,00 PLN                                                                                                                                                           
09.10.2017     PRZELEW  Borys od mtf zalesie 25,00 PLN
05.10.2017     PRZELEW  EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LASU   30,00 PLN                                                                                                                                             

Wpłaty wrzesień 2017

Deklaracje wrzesień    2017  28,00  PLN                                                                                                                                                                                                                                                                            26.09.2017     OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET      -12,00 PLN

08.09.2017      od mari23 dla Borysa deklaracja   15,00  PLN                                                                                                                                                                    11.09.2017     borys od mtf zalesie      25,00 PLN                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Link to comment
Share on other sites

WPŁATY NA BORYSA STYCZEŃ 2018

18.01.2018 PRZELEW Besia 11-dla Borysa 20,00 PLN

26.01.2018 OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET -12,00 PLN

Deklaracje na Borysa styczeń 2018

05.01.2018 PRZELEW EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LASU 30,00 PLN

08.01.2018 PRZELEW Borys od mtf zalesie 25,00 PLN

08.01.2018 PRZELEW od mari23 dla Borysa deklaracja 15,00 PLN

 

 WPŁATY NA BORYSA  LUTY 2018

Besia 11-dla Borysa 20,00 PL

26.01.2018 OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET -12,00 PLN

Deklaracje na Borysa luty 2018

26.01.2018 OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET -12,00 PLN  

05.02.2018 PRZELEW EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LASU 30,00 PLN

05.02.2018 PRZELEW Borys od mtf zalesie 25,00 PLN

08.02.2018 PRZELEW od mari23 dla Borysa deklaracja 15,00 PLN

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Witam po długiej nieobecności. Cóż mam napisać, same problemy, nie wyrabiam. Z chodzeniem Borysa nic się nie poprawiło. Szybko się męczy i pada. Ciężko go podnosić mężowi a o mnie nie ma co mówić. Nogi przednie mocniejsze i ale tylne plączą się i trzeba je ustawiać. Przejdzie sam trochę i pada. Mięśnie mu zanikają. Wygląda bardzo biednie. Jak pisałam cały ciężar opieki nad Borysem spoczywa na mężu. Wpadłam na pomysł czy w ćwiczeniu mięśni i ułatwianiu mu chodzenia nie pomógłby wózek. Podtrzymany tył zmuszałby go do przebierania nogami. Dodatkowe kłopoty zdrowotne na razie tą sprawę odsunęły. Borysa albo uderzyła jakaś gałąź (układa się w cieniu pod krzakami) albo może ugryzł go szerszeń? Nad okiem miał dziurkę czuł się Bardzo źle i trzeba było załadować go w bagażnik i zawieźć do Weta. Nie można go było zanieść do gabinetu i Lekarz wychodził do niego do samochodu. Gorączka 42 stopnie, dostał antybiotyk o przedłużonym działaniu, kroplówkę i tak przez trzy kolejne dni . Każda wizyta to ponad 80 zł (dokładnie nie pamiętam) Nad okiem ropień, w oku ropa. Trzeba było wyciskać tą ropę z nad oka i oko przemywać. Dzisiaj już oko wygląda ładnie i może należałoby wdrożyć trening mięśni przy pomocy wózka. Nawet gdyby to nie było chodzenie a stanie na tych nogach to mięśnie by pracowały. Widzę w tym jakąś nadzieję.

Nie mogę wkleić zaległych rozliczeń, bo znowu jakaś awaria z komputerem. Nie mogę wejść na stronę banku i na wiele innych stron. Nawet na swoją pocztę. Dziwne, że udało się wejść na wątek Borysa. Ciekawe czy weszłabym na jakiś nie swój wątek.

Dostaję  informację "Połączenie nie jest bezpieczne

Właściciel witryny www.google.com niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji.

Ta strona określa poprzez HSTS (HTTP Strict Transport Security), że program Firefox ma się z nią łączyć jedynie w sposób bezpieczny. W związku z tym, dodanie wyjątku dla tego certyfikatu jest niemożliwe.

Jak tylko uda się coś z tym zrobić (może ktoś miał coś takiego i może podpowiedzieć coś podpowiedzieć?     W maju musiałam zrobić opłaty na poczcie to wydatek urósł  a tu mamy już czerwiec i następne opłaty a na konto dalej wejść nie mogę, Dzisiaj przed wyjazdem do Siedlec udało mi się zrobić w biegu kilka fotek Borysowi Nie wiem jak wyszły bo tym razem stało się coś z aparatem fotograficznym i znikł mi podgląd zdjęcia więc robiłam w ciemno. Postaram się coś jutro wkleić. Chyba że nie zdążę to następnym razem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...