Jump to content
Dogomania

Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU


Recommended Posts

Dnia 12.10.2017 o 13:48, teresaa118 napisał:

pomysle przy nastepnych przelewach o Borysie, starosc nie jest latwa

Witaj Tereso! Masz rację. Starość to najgorszy okres w życiu zarówno nas ludzi jak i zwierząt. My też z mężem już mamy swoje lata. Więc ciągłe wizyty u lekarzy, ciągłe badania i kolosalne wydatki na leki. Już nawet nie ma siły trzymać fasonu.

Przykro patrzeć na Boryska i trudne jest życie z takim psem, bo do swoich problemów zdrowotnych trzeba dodać problemy zdrowotne i nie tylko domowników zwierzęcych . W tej chwili Borys nie słyszy, ma kłopoty ze wstawaniem i chodzeniem. (Regularne podawanie 2x dziennie leków znacznie sytuację poruszania się poprawiło) Nie ma jednak mowy o wejściu do budy, Potrzebuje dużo miejsca przy wstawaniu i okręceniu się. Mimo, że jest wypuszczany 2 godz po ostatnim jedzeniu zawsze rano trzeba z pod niego kupy uprzątnąć. Nie mogę też trzymać kojca otwartego bo kładzie się na ziemi ( jest zimna i mokra) a to zaraz pogarsza jego stan. Nie może wstać i ma większe trudności z wychodzeniem i wchodzeniem do boksu oraz z chodzeniem. Nie wiem jak go zabezpieczyć na zimę, żeby miał ciepło i można było jakoś dostać się i posprzątać po nim. Czas ucieka a ja nie wiem jak się z tym uporać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2017 o 10:21, teresaa118 napisał:

poszlo pare groszy na psiaki

Bardzo dziękuję. Każdy grosz się przyda. Do kłopotów z Borysem doszły dodatkowe kłopoty z Toją . Nie dość moczówki, Toja zaczęła kuleć na jedną tylną łapkę. Nie chce wychodzić na spacer. Kiedyś jak wołałam spacerek to biegiem biegła merdając ogonkiem a teraz ucieka biegiem pod rozsunięty tapczanik.  Żeby było jeszcze "weselej " na szyi Puffiego wymacałam twardy guzek wielkości śliwki. Wszystko to spędza mi sen z powiek. Jak mam sobie z tym wszystkim i moją emeryturą poradzić? Może ktoś mi coś podpowie i poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2017 o 16:26, Evas napisał:

Witam,  nie mogę przeczytać całego wątku,  nie orientuję się w sytuacji. Czy nie ma możliwości, żeby Borys przezimował w jakiejś szopie, gdzieś pod dachem?

Borys ma swój kojec w odległości na moje oko 40 cm od budynku , ma drewnianą podłogę i dwa boki i kawałek przody osłonięty od wiatru. Budę ma dobrze ocieploną, ale nie jest otwierana. Otwór wejściowy osłoniłam, żeby nie mógł wchodzić bo gdyby do niej jakoś wszedł to ja nie widzę możliwości, żeby mógł w niej się okręcić i wyjść. Aby go wydostać trzeba byłoby budę rozebrać, rozwalić. On na leżąco się załatwia. Nie byłoby możliwości sprzątnąć po nim. Do sikania nogi nie podnosi a swoje balaski w liczbie kilku ładnych sztuk gubi idąc po drodze. Szopa, obora nie są ciepłe. Szopa jest wysoka i nieszczelna. W oborze jest ciepło jak stoją krowy, ale kilka kurek dużej obory nie ogrzeje. Mąż nosił kurom w zimę w baniakach gorącą wodę Rozważamy czy nie zrobić im w tym roku jakieś w oborze schronienie z kostek słomy. Teraz pomyślałam że gdyby obłożyć na zimę kojec kostkami słomy, drzwi zawiesić to byłoby cieplej tylko ciemno i mało miejsca, bo kostki by zmniejszyły powierzchnię. A gdyby zabudować kostkami 1/3 kojca  Jak to zrobić, żeby i sufit zabudować nad nim i kostkę czy dwie można było wysunąć i sprzątnąć po nim i żeby ciemnicy nie miał. No i gdzie zdobyć tyle kostek i jaki to koszt ?  Mam sześć psów do wykarmienia (2 duże, 2 średnie i 2 małe) Małe jedzą gotowane  pozostałe karmę suchą.   Borys ma leki na stawy i na ukrwienie agapurin . Toja ma Miilirin na moczówkę i ostatnio kuleje. Trzeba  wybrać się do Weta co się dzieje. Puffi niby zdrowy a ma guz wielkości mirabelki, może większy na szyi. Co z tym zrobić ? Wet powie trzeba zrobić USG, Tomograf, wycinek do badania ? A może wszystko i  w tym wszystkim 58,00 zł jak wpłynie z deklaracji na Borysa. Ja mam swoje opłaty obowiązkowe, swoje leki, dojazdy do Warszawy na wizyty lekarskie i emeryturę poniżej średniej krajowej. Przy narkozie uszkodzono mi dwie jedynki, Jedna była wzdłuż pęknięta teraz część odpadła. Dwukrotne doklejanie odpadło i tylko koronką mogę ząb uratować (wydatek ponad 600 zł). Mam trochę rzeczy darowanych na bazarek nie jest to coś extra. Z moich co lepsze to już poszło. Wydatki dla mnie nie są więc sprawą łatwą. Tak to wszystko wygląda

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2017 o 10:21, teresaa118 napisał:

poszlo pare groszy na psiaki

Witaj Teresaa! Dzisiaj miałam wreszcie możliwość zajrzenia na pocztę. Miałam zablokowaną i musiałam odblokować w banku. Tereso parę groszy - skromnie to napisałaś. To całe 150 zł. Byłam niesamowicie zaskoczona. Bardzo Ci z Boryskiem dziękujemy. Jest to dla mnie duże wsparcie.  Pozdrawiamy i skromne nasze kwiatki w podzięce wysyłamy.                                                                                                            

ZDJĘCIA DOBRZANÓW 20 LIPIIEC  2014 029.jpg

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE WPŁAT NA BORYSA WRZESIEŃ 2017   58,00 zł

26.09.2017

OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET

-12,00 PLN

05.09.2017  PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 05-09-201 7) EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LAS   30,00 PLN

08.09.2017 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 08-09-201 6) OD MARI23 DLA BORYSA DEKLARACJA  15,00 PLN

11.09.2017 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 04-09-201 6) BORYS OD MTF ZALESIE  25,00 PLN

ROZLICZENIE WPŁAT NA BORYSA PAŹDZIERNIK 2017   58,00 zł

 

26.09.2017

OPŁATA ZA RACHUNEK/PAKIET

-12,00 PLN

05.09.2017 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 05-09-201 7) EMILIA2280- NA BORYSA ONKA Z LAS   30,00 PLN

09.10.2017 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 09-10-201 7) BORYS OD MTF ZALESIE  25,00 PLN

09.10.2017 PRZELEW UZNANIOWY (NADANO 09-10-201 7) OD MARI23 DLA BORYSA DEKLARACJA  15,00 PLN

 

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, teresaa118 napisał:

dzieki za sliczne kwiaty, Borysa mam na widoku i bede obserwowac watek, mlode psy sa przebojowe, moga nawet myszy lowic(tak robila moja sunia, jak ja wzielam ze schroniska) a stare, niestety, spia i czekaja na dobre jedzenie

Tak. Przykro jest patrzeć co starość robi z Boryskiem   Kłopoty z chodzeniem, sztywny krok, zdarzają się upadki na siedzenie. Bardzo słaby słuch.  Udręka dla nas a On w swoim głuchym świecie. Nawet jak coś usłyszy to nie bardzo orientuje się skąd głos dochodzi. Kłopoty z załatwianiem się. Borys załatwia się w marszu idąc gubi swoje balaski.  Trzeba co raz przeszukiwać całe siedlisko, żeby pozbierać te jego pozostałości. Jak przegapi się w trawie to nie jest miło w takie coś wdepnąć.

Poczciwy stary Borys. Apetyt mu dopisuje i chyba to jest jedyną jego przyjemnością.  Dostaje jeść dobrze 2x dziennie a mam wrażenie, że boczki mu zapadły.  Problem ważny to Borys chce leżeć na podwórku a nie w boksie a ziemia zimna i mokra. Jak go w boksie zamknę to drepcze przy drzwiczkach i szczeka.

Tak jest z naszym Boryskiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ważną i pilną sprawą jest zabezpieczenie Borysa na zimę , bo lada moment może zrobić się zimno.  Borys mieszka w kojcu. Nie może mieszkać w swojej budzie bo nie obróci się w niej i nie wyjdzie z niej. .Zawsze rano trzeba sprzątnąć spod niego, bo załatwi się na leżąco. Muszę coś wykombinować w boksie. Jakoś zabudować i ocieplić 1/3 boksu  lub trochę więcej bo nie wiem czy 1 m w szerokości jemu starczy ( z otwieranym przodem - ścianą do sprzątania w której będzie miał też wyjście. Boks jest 2x3 m Tak to widzę tylko to jest  koszt. Deski , styropian ... i ktoś to musi zrobić i nie za darmo. Tam nie ma kogo wziąć do roboty. Trzeba szukać w okolicy. Czas nagli , bo zima za pasem a mnie w każdej chwili mogą wezwać na oddział rehabilitacyjny. 

Z bazarku jest 131 zł  + 150 zł od Teresaa118 Razem 281 zł  

Próbowałam spojrzeć czy by starczyło na styropian, ale ja się w tym nie orientuję.

długość to 2 m X2=4m + szerokość 1,5 m (może trochę więcej) x2 = 3,5 m  + góra 2m x 1,5  = 3m        

Pytania: jakie wymiary ma styropian ? Jaka ma być wysokość? Czy ocieplić też od podłogi?                                                   

We wtorek jadę na wieś i może jak się da to od razu kupię i zabiorę ten styropian

Może ktoś ma jakiś inny pomysł i podpowie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2017 o 11:49, Dorot131 napisał:

witam

przeczytałam wątek, mogłabym spróbować zgłosić Borysa do Skarpety Owczarkowej ,napiszcie co o tym sądzicie ?

ja jestem członkiem Skarpety im. Talcott, która pomaga psim staruszkom - mogę poprosić o pomoc dla Borysa.

Jeśli Borys chce leżeć na podwórku - może zrobić mu taki podest z niepotrzebnej palety - moje psy takie mają, leżą na nich, nie na ziemi. Wiem, jak to z opieką nad staruszkami jest - sama mam ich kilkanaście, na szczęście w domu, tylko trójka na zewnątrz, ale jeden z nich ma poważne problemy z chodzeniem - ogromny pies, a bez sterydów nie wstanie :( Może Borysowi pomogłyby sterydy? Wiem, że nie są obojętne dla organizmu, ale naprawdę skuteczne, po konsultacji mojej wetki z jakimś wrocławskim autorytetem Misiek dostał Encorton w dawce 2mg na kg masy ciała - po 2 dniach wstał i chodzi już

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 14.11.2017 o 21:28, Aldrumka napisał:

Dorot131 wystąpiła do Skarpety Owczarkowej z prośbą o pomoc dla Borysa:)

a ja zapraszam na bazarek część fantów przywędrowało aż z Gliwic od Evas

Zapraszam także do podnoszenia

Skarpeta Owczarkowa przyznała Borysowi wsparcie finansowe.
Czego chłopakowi najbardziej potrzeba ?
Możemy zamówić mu karmę lub opłacić fakturę od weta, ale musiałaby być wystawiona na nas
Proszę o kontakt

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2017 o 06:49, Besia11 napisał:

Witam, podczytuję czasem pani wątek o Borysie, sama mam dwa duże psy i dwa małe u nich na razie  wszystko w porządku dlatego
 proszę o nr konta i od listopada będę starała się przesyłać 20 zł dopóki będę mogła.
 


 

Przypomnę, by nie umknęło Wandzi

Dnia 14.11.2017 o 12:30, wanda szostek napisał:

3/xI na koncie Borysa pojawił się przelew " POMOC DLA BORYSA-TERESAA118 "  - 50,00

Tereso bardzo dziękujemy Mamy więc 331,00 zł . Od piątku do 20 XII jestem na rehabilitacji. Odezwę się po powrocie.

Pewnie musimy poczekać na wiadomości od Wandy do 20 grudnia?......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...