Jump to content
Dogomania

Czy mam odpowiednie warunki abym mogła kupić psa? i jakiego?


Czikaa

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli masz pytania co do rasy, zawsze możesz wysłać maila do hodowcy z zapytaniem :)
Bardzo mi się podoba twoje podejście...młoda jesteś ale widać mądra odpowiedzialna dziewczyna :)
Chociaż wiem że pod słowami poczekam do kwietnia kryje się wielkie zniecierpliwienie na wymarzonego przyjaciela, ale warto trochę poczekać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Jeśli masz pytania co do rasy, zawsze możesz wysłać maila do hodowcy z zapytaniem :)
Bardzo mi się podoba twoje podejście...młoda jesteś ale widać mądra odpowiedzialna dziewczyna :)
Chociaż wiem że pod słowami poczekam do kwietnia kryje się wielkie zniecierpliwienie na wymarzonego przyjaciela, ale warto trochę poczekać :)[/QUOTE]
Tak. Bardzo się nieciepliwie, lecz warto zaczekać. Nie trzeba się spieszyć. Chcę go wiele nauczyć więc dopiero w wakacje kupię, żeby mieć na to dużo czasu. No to trzeba poczkeać. dziękuję ;9

Link to comment
Share on other sites

akurat Walie to pies w typie, matka jest "rasowa ale bez rodowodu", ojciec anonim gal. Podobno gdzieś spotkalam się z przypowiastką że pekińczyki mają b. gruby podszerstek, że sierść jest w całym domu . A to właśnie jest nie prawda. Wyczesuję go regularnie. Nie ma problemu, nawet włosa nie spuścił. No może w pierwszym dniu ale nie wiem czemu tak. Kąpiemy się raz na ... właśnie nie wiem. Niedawno przerabialiśmy pierwszą kąpiel. Więc na pielęgnacje spokojnie 1 do 1,5 h starczy . Przynajmniej u nas, jak zanurkujemy w kretówce :diabloti: A shithsy mają długą sierść jak mniemam, chociaż nie spotkałam się i nie intersuje się tą rasą, ale chyba widziałam ją w ... "Spa dla kota i psa" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']akurat Walie to pies w typie, matka jest "rasowa ale bez rodowodu", ojciec anonim gal. Podobno gdzieś spotkalam się z przypowiastką że pekińczyki mają b. gruby podszerstek, że sierść jest w całym domu . A to właśnie jest nie prawda. Wyczesuję go regularnie. Nie ma problemu, nawet włosa nie spuścił. No może w pierwszym dniu ale nie wiem czemu tak. Kąpiemy się raz na ... właśnie nie wiem. Niedawno przerabialiśmy pierwszą kąpiel. Więc na pielęgnacje spokojnie 1 do 1,5 h starczy . Przynajmniej u nas, jak zanurkujemy w kretówce :diabloti: A shithsy mają długą sierść jak mniemam, chociaż nie spotkałam się i nie intersuje się tą rasą, ale chyba widziałam ją w ... "Spa dla kota i psa" ?[/QUOTE]
Fajnie, zapamiętam. ;9

Link to comment
Share on other sites

Bichon ma włosy z tego co się orientuję. Swego czasu przyglądałam się bliżej rasie i bardzo mnie zaciekawiła. Poznałam kilku hodowców, także zagranicznych i ich psiaki. Są absolutnie cudowne, żywe sreberka, spokojnie mogłabys trenować z nim np.agility jeśli maszłaby Cie taka ochota. Fajna rasa, naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Bichon ma włosy z tego co się orientuję. Swego czasu przyglądałam się bliżej rasie i bardzo mnie zaciekawiła. Poznałam kilku hodowców, także zagranicznych i ich psiaki. Są absolutnie cudowne, żywe sreberka, spokojnie mogłabys trenować z nim np.agility jeśli maszłaby Cie taka ochota. Fajna rasa, naprawdę.[/QUOTE]
kurde, teraz to już nie wiem. mi chodzi tylko o to, żeby pies nie sprawiał aż takiego dużego kłopotu jak np. yorkshire terrier. a co wy mi radzicie? z ras ktore mają włosy oprocz pudli bo moi rodzice nie przepadaja za ta rasą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ale jakiego kłopotu? Z pielęgnacją sierści czy z wychowaniem? :lol:[/QUOTE]
chodzi o to żeby nie gryzł wszytskiego co popadnie i żeby był spokojny i towarzyski a i jeszcze żeby mógł zostawać w domu gdzieś na 3 godz. no i z wychowaniem zeby nie bylo problemu.

Link to comment
Share on other sites

Żeby pies nie gryzł wszystkiego co popadnie, trzeba go zmęczyć zabawą, spacerem lub kupić mu zabawki/kostki takie specjalnie do gryzienia :-) I też, żeby nie gryzł trzeba go nauczyć komendy NIE / FE!

Każdy psiak może zostać w domu na 3h to nie koniec świata, tylko trzeba go przyzwyczaić do tego, że właśnie przez te 3h będzie sam i musi sam się sobą zająć przez ten czas.

Najlepiej porozmawiaj z hodowcami Shih Tzu i oni Ci powiedzą jakie na prawdę są bo wiadomo co książka to inna opinia o danej rasie :D

powodzenia w szukaniu psiaka a jak masz jakies pytania to pisz na pw :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Żeby pies nie gryzł wszystkiego co popadnie, trzeba go zmęczyć zabawą, spacerem lub kupić mu zabawki/kostki takie specjalnie do gryzienia :-) I też, żeby nie gryzł trzeba go nauczyć komendy NIE / FE!

Każdy psiak może zostać w domu na 3h to nie koniec świata, tylko trzeba go przyzwyczaić do tego, że właśnie przez te 3h będzie sam i musi sam się sobą zająć przez ten czas.

Najlepiej porozmawiaj z hodowcami Shih Tzu i oni Ci powiedzą jakie na prawdę są bo wiadomo co książka to inna opinia o danej rasie :D
jasne. dzięki. ;) skorzystam z rad.

powodzenia w szukaniu psiaka a jak masz jakies pytania to pisz na pw :-)[/QUOTE]
asne. dzięki. ;) skorzystam z rad.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od Ciebie:) są fajne strony o charakterach różnych psów. Ja myśle że shih byłby dobry. Są to bardzo towarzyskie pieski, ale i niezależne co onzacza, że mogą zostawać same trochę dłużej niż inne(jednak trzeba powoli je do tego przyzwyczajać). Nie wiem jak jest z innymi, ale na przykłądzie mojego Ami'ego moge powiedzieć (co już chyba nawet pisałam), że jest grzeczny śpi lub bawi się np. jakimś gryzakiem.

PS: Nawet na youtube są różne filmiki z shih czy innymi piecholami w roli głównej :P Możesz sobie zobaczyć xD pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna94']Wszystko zależy od Ciebie:) są fajne strony o charakterach różnych psów. Ja myśle że shih byłby dobry. Są to bardzo towarzyskie pieski, ale i niezależne co onzacza, że mogą zostawać same trochę dłużej niż inne(jednak trzeba powoli je do tego przyzwyczajać). Nie wiem jak jest z innymi, ale na przykłądzie mojego Ami'ego moge powiedzieć (co już chyba nawet pisałam), że jest grzeczny śpi lub bawi się np. jakimś gryzakiem.

PS: Nawet na youtube są różne filmiki z shih czy innymi piecholami w roli głównej :P Możesz sobie zobaczyć xD pozdrawiam![/QUOTE]
dziękuję bardzo. zobacze napewno

Link to comment
Share on other sites

Proszę. :lol:
[url]http://ale.gratka.pl/kategoria/shih_tzu.html[/url]

Lepiej patrz na te z rodowodem. :-) A może niedaleko twojego miasta będzie jakaś hodowla wtedy pojedziesz z rodzicami obejrzysz szczeniaczki i porozmawiasz z hodowcą na temat rasy, on ci wszystko powinien wytłumaczyć i odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Proszę. :lol:
[url]http://ale.gratka.pl/kategoria/shih_tzu.html[/url]

Lepiej patrz na te z rodowodem. :-) A może niedaleko twojego miasta będzie jakaś hodowla wtedy pojedziesz z rodzicami obejrzysz szczeniaczki i porozmawiasz z hodowcą na temat rasy, on ci wszystko powinien wytłumaczyć i odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. :-)[/QUOTE]
oh. dziękuję bardzo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do alergii, ja też ją mam - na wszystkie zwierzęta oprócz białych myszek ;)
Mam jednego swojego psa, opiekuję się drugim psem i czasami trzecim, który mieszka z kotem (a na koty mam najgorszą alergię). Więc z moich doświadczeń wynika, że:

[LIST]
[*] do pewnego stopnia można się "odczulić" na swojego własnego psa, jeżeli alergia nie jest silna. Ale to zależy od psa i od człowieka, u mnie tak jest.
[/LIST]

[LIST]
[*] [B]nie ma "ras dla alergików"![/B] To, na co mamy alergię, to nie sierść, tylko naskórek i jego różne wydzieliny. Czyli coś, co ma każde zwierzę, nawet zupełnie łyse ;)
[/LIST]

[LIST]
[*] ale można temu zaradzić: częste kąpanie psa (oczywiście bez przesady, bo to z kolei może zaszkodzić psu; ale generalnie chodzi o to, żeby pies był w miarę czysty), sprzątanie sierści i częste czesanie (czyli musisz polubić porządki...), jeżeli pies ma długie włosy, to strzyżenie na krótko. Dobrze jest też tak urządzić, żeby nie mieć bardzo bliskich kontaktów z psem; np. pies nie wchodzi do twojego pokoju, nie śpi w twoim łóżku... to zależy od tego jak silna jest alergia, ale generalnie to też pomaga.
[/LIST]

Moja siostra ma yorka i z nim jest tak: jeżeli jest brudny, niewyczesany, mocno "pachnie psem", to dostaję alergii jak tylko go widzę :diabloti: ale jeśli jest czysty i ostrzyżony na krótko, to właściwie alergii nie mam wcale.
Z tym że nie jest strzyżony, więc po prostu nie biorę go na ręce, w zabawie staram się go nie dotykać i tak dalej.

No i po czesaniu psa, po zabawie z psem, trzeba pamiętać żeby umyć ręce (i twarz najlepiej), a nawet przebrać się w inne ubranie.
Ciężkie jest życie alergika ;) ale jak pilnujesz tych rzeczy to da się żyć z każdym zwierzakiem.
Jest jeszcze teoria, że białe zwierzęta mniej uczulają, ale nie wiem ile w tym prawdy. Podobno w ich genach jest coś takiego. Może dlatego nie mam alergii na białe myszki, nie wiem ;)
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Czikaa jest taka sprawa, że włosy występują u wszystkich.I ty masz włosy i każdy pies i kot i inne zwierzę.
A sierść ,to piszemy wtedy kiedy chcemy określić rodzaj tego włosa.
Jeżeli masz alergię ,trzeba to dokładnie z diagnozować oraz sprawę trzymania pieska uzgodnić z rodzicami ,bo to na nich spadnie większość ważnych spraw .Musisz wziąć pod uwagę sprawy pielęgnacji ,bo u wspomnianych ras jest trudna i możesz mieć duże trudności,trzeba mieć dużo cierpliwości.
Może weź pod uwagę japońskiego czina oraz grzywacza owłosionego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ailusia']Co do alergii, ja też ją mam - na wszystkie zwierzęta oprócz białych myszek ;)
Mam jednego swojego psa, opiekuję się drugim psem i czasami trzecim, który mieszka z kotem (a na koty mam najgorszą alergię). Więc z moich doświadczeń wynika, że:

[LIST]
[*] do pewnego stopnia można się "odczulić" na swojego własnego psa, jeżeli alergia nie jest silna. Ale to zależy od psa i od człowieka, u mnie tak jest.
[/LIST]

[LIST]
[*] [B]nie ma "ras dla alergików"![/B] To, na co mamy alergię, to nie sierść, tylko naskórek i jego różne wydzieliny. Czyli coś, co ma każde zwierzę, nawet zupełnie łyse ;)
[/LIST]

[LIST]
[*] ale można temu zaradzić: częste kąpanie psa (oczywiście bez przesady, bo to z kolei może zaszkodzić psu; ale generalnie chodzi o to, żeby pies był w miarę czysty), sprzątanie sierści i częste czesanie (czyli musisz polubić porządki...), jeżeli pies ma długie włosy, to strzyżenie na krótko. Dobrze jest też tak urządzić, żeby nie mieć bardzo bliskich kontaktów z psem; np. pies nie wchodzi do twojego pokoju, nie śpi w twoim łóżku... to zależy od tego jak silna jest alergia, ale generalnie to też pomaga.
[/LIST]

Moja siostra ma yorka i z nim jest tak: jeżeli jest brudny, niewyczesany, mocno "pachnie psem", to dostaję alergii jak tylko go widzę :diabloti: ale jeśli jest czysty i ostrzyżony na krótko, to właściwie alergii nie mam wcale.
Z tym że nie jest strzyżony, więc po prostu nie biorę go na ręce, w zabawie staram się go nie dotykać i tak dalej.

No i po czesaniu psa, po zabawie z psem, trzeba pamiętać żeby umyć ręce (i twarz najlepiej), a nawet przebrać się w inne ubranie.
Ciężkie jest życie alergika ;) ale jak pilnujesz tych rzeczy to da się żyć z każdym zwierzakiem.
Jest jeszcze teoria, że białe zwierzęta mniej uczulają, ale nie wiem ile w tym prawdy. Podobno w ich genach jest coś takiego. Może dlatego nie mam alergii na białe myszki, nie wiem ;)
Powodzenia![/QUOTE]
Boż. ale jak nie bede uczulona tak mocno to bedzie mogl przebywać u mnie w pokoju i bede mogla go przytulac itd? oczywiscie rece myc to wiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...