Jump to content
Dogomania

Do usunięcia


Agucha

Recommended Posts

[quote name='Agucha']Agnieszka K., nie wyświetla mi wyników z postami Grey' a. Chętnie bym poczytała, podrzucisz link? :)[/QUOTE] Te znalazłam tak na szybko, bo niestety nowa Dogo nie działa jeszcze jak trzeba ;)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/173681-Szczotka-dla-sznaucera[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/10222-Trymowanie-palcami/page3[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/29041-Trymowac-samemu/page3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Grey']Ja 17 godz. poświęcam sam ,briardy mniejsze ilości podszerstka wytwarzają ,a jak wspominasz o szczotce to tylko współczuję.[/QUOTE] 17 godzin.. biedny pies....
- ten wspomniany to moj, wiec nie moglam go zostawic - a nie musisz wspolczuc...tylko czesac tez szczotka:) i to nie do butow ;)

Link to comment
Share on other sites

Grey tak przepraszam pisałeś o grzebieniu......nie o szczotce
Agucha nie słuchaj tych wypowiedzi powyżej bo to są tylko pogaduszki a nie niestety odpowiedz na twoje pytanie.
Mnie wydaje się że jeśli faktycznie twojej dziewuszce coś wychodzi z futerka to czemu niepomóc tym włosom, skoro zauważyłaś że to poprawia jej włos, czemu nie....Tylko byłabym ostrożna co do trymerów, różne trymery innaczej działają, jedne wyczesują podszerstek inne włos okrywowy, chyba tymi palcami najlepiej Ci będzie wychodzić bo masz pewność co wyrywasz.

Link to comment
Share on other sites

Sota36 "Czesia " nie jest biednym psem, ona się rozkłada i ma wszystko w nosie.
Szanowne panie ,jeżeli zastosujecie grzebienie wspomniane do pielęgnacji westi i szitki to będzie 60% sukcesu, resztę powinien zrobić ktoś kto się na tym zna i wszystko pokazałby i nie byłoby tematu.

Link to comment
Share on other sites

Grey po to jest forum by z niego korzystać i otrzymać informacje. Jakby polegać tylko na polecanych groomerach w swoich okolicach, nie wchodząc na forum, to miałabym dziś przejechanego raz trymerem Westowego a reszta by była zjechana maszynką.....taki jest groomer najlepszy w okolicach co nawet szkolenia prowadzi. W całych Tychach nie ma żadnego groomera, który by pożądnie wytrymował Westa, dopiero Katowice i Żory...tam gdzie ja byłam na pierwszej wizycie. 40 km od mojego zamieszkania. Więc niekoniecznie polecaj specjalistów, bo to jest dwuznaczny termin. Jak widać nie każdy specjalista mówi prawde.....i robi jak należy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'], bo szukałam sposobu na pozbycie się paskudnych martwych, białych, [B]sztywnych [/B]włosów okrywowych.
[/QUOTE]

Czy Twój shih jest z rodowodem?
Pytam bo to trochę nietypowe u psa , który powinien być jedwabisty + podszerstek.

Link to comment
Share on other sites

Nie zrozumiałyśmy się.
Psa jedwabistego tak poprostu wytrymować się nie da.
Twojego , z tego co mówisz ,da się wytrymowac więc zakładam że typowo jedwabisty nie jest.
Ludzie starają się Tobie pomóc bo myśłą , że Twój shih ma typową szatę dla swojej rasy ,
ale z tego co piszesz to typowa ona nie jest,
stąd moje pytanie o rodowód.
Nie neguję tego że ktoś ma psa bez papierów,
ja tylko zastanawiam się co z tym fantem jakim jest trymowanie shih tzu zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Agucha Toffi świetna,umaszczenie,ciemna maska,tylko pozazdrościć.Włos wygłąda na sztywniejszy z mniejszą produkcją podszerska i takie też występują ,nic się nie wyrywa palcami, chyba ,że włosy z ucha.
Włosy na głowie lepiej skracać ze względów praktycznych degażowką,utrzymanie kukuryku lub warkocza będzie niszczyło wlos.Najlepsza grzywka , spływ na boki, nogi obrabia się na kocią łapkę, można prowawadzić w długim włosem lub skracać maszynką,chociaż i tak trzeba włosy skracać. Shitka jak sfilcowany, około 6 godz. pracy, jeszcze zależy czy jest spokojny,nie które mogą podgryzać.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Leepa spokojnie mam specjalne zaciskowe [/QUOTE] uff ;D No można palcami ale upierdliwe, po paru pociągnięciach już czlowiek próbuje paznokciami ;D

Agucha, chodziło mi o to że katorga dla czlowieka. Włos jest śliski od woskowiny. Dlatego peany albo chociaż pęseta to najlepsze rozwiązanie.

Ja nie wyrywam tak często jak mówisz Grey. Oczywiście dobrze, ale myslę że przesada. Po prostu trzeba obserwować i jak widać że już trochę włosa odroslo to do roboty, nie czekać aż zarośnie całkiem. Boleć psa to nie powinno, jak marudzi to zazwyczaj po prostu się boi, czuje dyskomfort. No i nie można wyrywać za jednym pociągnięciem wielu włosów bo można uszkodzić skórę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...