Jump to content
Dogomania

RANKING WYSTAWOWY za rok 2009


Cyraneczka

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Arial][SIZE=2]Witam![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Siedzę właśnie i zbieram psy z punktacjami do [B]Rankingu Wystawowego 2009.[/B] Jeśli mógł bym prosić o podesłanie mi na e-mail ([/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][B][COLOR=DarkRed]l[/COLOR][/B][COLOR=DarkRed][B][email protected][/B][/COLOR][/EMAIL][FONT=Arial][SIZE=2])wyników każdego z psów. Dziękuję [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]P.S.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Proszę wysłać w formie:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][B]klasa (Np. psy juniory)[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]nazwa psa - liczba p. (liczba wystaw branych do punktacji)[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Tak na marginesie, jesli jakiekolwiek papiery zlozyl w 2009 to numer rejestracyjny moze byc jak najbardziej ".../09".
Czy ten rodowod dostanie rok pozniej, czy dwa lata pozniej, czy go właściciel lub ZG będzie wymieniał, poprawiał lub uzupełniał. Bo numer rejestracji psa to nie numer rejestracji rodowodu. TO SĄ DWIE ODMIENNE DANE i funkcjonują niezależnie. Pies moze byc juz zarejestrowany w zwiazku kynologicznym, a na rodowod sobie spokojnie czekac kolejne tygodnie.

Sprawdzone empirycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']Tak na marginesie, jesli jakiekolwiek papiery zlozyl w 2009 to numer rejestracyjny moze byc jak najbardziej ".../09".
Czy ten rodowod dostanie rok pozniej, czy dwa lata pozniej, czy go właściciel lub ZG będzie wymieniał, poprawiał lub uzupełniał. Bo numer rejestracji psa to nie numer rejestracji rodowodu. TO SĄ DWIE ODMIENNE DANE i funkcjonują niezależnie. Pies moze byc juz zarejestrowany w zwiazku kynologicznym, a na rodowod sobie spokojnie czekac kolejne tygodnie.

Sprawdzone empirycznie.[/QUOTE]

Miska na numerze rejestracyjnym ...../09 oznacza rok urodzenia a nie zlozenia papierow
dla porownania Lolita urodzona w 2008 a zarejestrowana w 2009 ma rowniez nr rejestracyjny /08
bo to oznacza rok urodzenia psa taki jest system nadawania nr rejestracyjnych w zkwp

a cala sprawa dotyczy rodowodu zagranicznego gdzie najpierw jest nostryfikacja w zarzadzie glownym a dopiero pozniej po nostryfikacji i powrocie do oddzialu nadaja nr rejestracyjny
co w przypadku rodowodow krajowych jest inne, bo nr rej dostajesz od razu kiedy skladasz metryke a nr rodowodu wraz z rodowodem po jakims czasie.

Link to comment
Share on other sites

Jak kilka lat temu napisałem, że ranking pełni funkcję promocyjną, to zostałem totalnie zje..bany. Może jednak coś w tym jest, skoro "walczące" strony gotowe są sobie skoczyć do gardła tylko po to, żeby w tej "zabawie" wskoczyć oczko wyżej?

Serdecznie pozdrawiam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Miska na numerze rejestracyjnym ...../09 oznacza rok urodzenia a nie zlozenia papierow
dla porownania Lolita urodzona w 2008 a zarejestrowana w 2009 ma rowniez nr rejestracyjny /08
bo to oznacza rok urodzenia psa taki jest system nadawania nr rejestracyjnych w zkwp[/quote]no właśnie. A zasada "[FONT=Arial][SIZE=2][B][COLOR=red]klasyfikowane wylacznie psy i suki zarejestrowane w Polsce!"
[/COLOR][/B][COLOR=red][COLOR=Black]tyczy sie rejestracji psa, a nie nadawania numeru Polskiej Księgi Rodowodowej.
Przynajmniej tak to rozumiałam, pisząc te krótkie wytyczne rankingowe kilka lat temu.

Miśka

[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Jak kilka lat temu napisałem, że ranking pełni funkcję promocyjną, to zostałem totalnie zje..bany. Może jednak coś w tym jest, skoro "walczące" strony gotowe są sobie skoczyć do gardła tylko po to, żeby w tej "zabawie" wskoczyć oczko wyżej?

Serdecznie pozdrawiam :evil_lol:[/QUOTE]

MIlo Jacku ze jestes :) mnie brakowalo Twojego poczucia humoru serio :)
jak dla mnie, nie musimy tego liczyc bo od tego na ktorym miejscu beda moje psy
nie zmieni mi sie na nie poglad ;) i jesli ktos sobie tego zyczy moje psy nie musza brac w nim udzialu
i tak najwiecej punktow miala by Angie ktora zgodnie z zasadami nie moze brac w nim udzialu :)
nie lubie jesli ktos chce cos zrobic na sile.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][FONT=Arial]A ja tylko bardzo proszę aby nie zamieszczać danych mojego psa w tej waszej zabawie- nie chce brać nawet udziału w tym cyrku.. uśmiałam się tu do łez:lol::-o. I bardzo proszę nie pisać znowu do mnie że mój "[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]pies jest publiczny i tym samym nie ma czegos takiego że chce czy nie chce". Nie jest to "ranking" zatwierdzony przez ZKwP, a tym bardziej nigdzie nie podpisywałam żadnej umowy musu brania udziału w jakiś notowaniach. [/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Życze miłej [B][SIZE=4]zabawy[/SIZE][/B],[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Z mojej strony przepraszam wszystkich uczestników za niepotrzebne spory i dyskusje w tym temacie,
być może niektóre komentarze były nie potrzebne nie mniej jednak wszystkie w dobrej wierze
zrobienia dobrego rankingu.

Moje zdanie nie zmieniło się i uważam że nie wolno naginać zasad w zależności
od przypadku, przykre iż jest to odbierane w taki sposób.
Przykro mi również, iż ze względu na jedną z zasad wiele psów (w tym również moje) nie
mogą brać udziału w rankingu, ale takie są niestety fakty.

Cała ta dyskusja nie ma sensu, dla mnie ranking to zabawa jednak nawet zabawą należy
zająć się rzetelnie, wyniku w rankingu (mimo iż nasze psy byłyby w czołówce) nie zmieni
naszego podejścia do nich a one nie staną się piękniejsze, bo dla mnie jak dla każdego właściciela
będą zawsze najpiękniejsze.
Dlatego naprawdę nie ma o czym dyskutować umieszczajcie sobie jakie psiaki chcecie zgodnie czy też niezgodnie z zasadami, my nie bierzemy w tym udziału.


Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie do którego się przyczyniłam (którego jednak nie zaczęłam)
robiłam to jednak w dobrej wierze.

Link to comment
Share on other sites

Pomijając spory i kłótnie wyrażę swoje zdanie.
Ranking jest nie tylko zabawą, ale też informacją o psach i ich osiągnięciach w danym sezonie wystawowym. I zupełnie nie ma sensu, jeśli nie biorą w nim udziału wszystkie wystawiane psy.
Ranking nie jest pomysłem Ewy i nie jest też jej narzędziem. To, że Ewa chce sobie z Piotrem porozmawiać i coś ustalić, to ich sprawa i nas nie dotyczy. My róbmy swoje.

Uważam, że w "regulaminie rankingu", jak w każdym innym, jest wiele błędów i niedomówień. Regulamin miał pomóc sprecyzować, jakie psy mogą brać udział w zabawie, a jakie nie. Nie można go traktować przeciwko polskim wystawcom.
[COLOR=Red]Ja rozumiem zapis:
"nie zapomnijmy że psy nie zarejestrowane w PL nie powinny brać udziału w rankingu, bo to w końcu ranking POLSKI i psy zarejstrowane w Polskim Zwiazku Kynologicznym....",
tak, że w rankingu biorą udział psy polskie, należące do obywateli Polskich, lub też osób na stałe w Polsce mieszkających. I chodzi tu, nie o dzień rejestracji psa w ZKwP, tylko o to, czy ten pies faktycznie mieszka w Polsce. Jak pokazał czas w ubiegłym roku mieliśmy sytuacje, kiedy psy były sprowadzane do Polski z innych krajów, ale ich rodowody przychodziły z pewnym opóźnieniem, przez co też ich nostryfikacja się opóźniała. W tym roku może być podobnie. Poza tym są u nas psy będące współwłasnością z zagranicznymi właścicielami. Jednak ta współwłasność jest jedynie na papierze, a wiadomo, ze pies jest i będzie w rękach Polaka.
Zapis w regulaminie jest po to, żeby nie brać pod uwagę psów będących własnością zagranicznego wystawcy, ale często wystawianego w Polsce (czyli np. pies obywatela Litwy, który mieszka na Litwie, a jest w ciągu jednego sezonu 10 razy wystawiany w Polsce nie bierze udziału w rankingu).[/COLOR]

Nie ograniczajmy możliwości udziału w rankingu naszym polskim psom, bo to jest wtedy bez sensu!
Reasumując, uważam, że w rankingu za 2009 rok powinny być klasyfikowane wszystkie psy włącznie z Amirem, Jasperem Angie oraz innymi, które być może nie miały na czas nostryfikowanego rodowodu, ale były wystawiane w ubiegłym sezonie i należą do polskich wystawców.

Link to comment
Share on other sites

"[SIZE=2][FONT=Arial]A ja tylko bardzo proszę aby nie zamieszczać danych mojego psa w tej waszej zabawie- nie chce brać nawet udziału w tym cyrku.. uśmiałam się tu do łez[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_eek.gif[/IMG]. I bardzo proszę nie pisać znowu do mnie że mój "[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]pies jest publiczny i tym samym nie ma czegos takiego że chce czy nie chce". Nie jest to "ranking" zatwierdzony przez ZKwP, a tym bardziej nigdzie nie podpisywałam żadnej umowy musu brania udziału w jakiś notowaniach. "[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]

" Witam !!! Proszę nie zamieszczać danych moich psów w rankingu. Pozdrawiam Eskimoriver"

To jest chowanie głowy w piasek i przypisywanie własności rankingu osobom, które wywołały burzę na ten temat. Skoro więc nikt nie chce TEGO rankingu, to może zrobimy INNY???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g'][SIZE=2][FONT=Arial]A ja tylko bardzo proszę aby nie zamieszczać danych mojego psa w tej waszej zabawie- nie chce brać nawet udziału w tym cyrku.. uśmiałam się tu do łez:lol::-o. I bardzo proszę nie pisać znowu do mnie że mój "[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]pies jest publiczny i tym samym nie ma czegos takiego że chce czy nie chce". Nie jest to "ranking" zatwierdzony przez ZKwP, a tym bardziej nigdzie nie podpisywałam żadnej umowy musu brania udziału w jakiś notowaniach. [/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Życze miłej [B][SIZE=4]zabawy[/SIZE][/B],[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[/QUOTE]



[B][COLOR=royalblue]My również podpisujemy sie pod tymi słowami ,zabawa zmienila sie w chorą dyskusje , kłótnie ... czy jak kto to nazwie a chyba nie o to w tym chodziło :roll:????[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue]Tak jak Ewa czy Asia my również prosimy o nie zamieszczanie naszych psiaków.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4169e1]Żanetko masz dobre chęci tylko czasem chęci nie wystarczą jeśli nie ma współpracy a przykro to powiedziec ale dorośli ludzie nie potrafia sie ze soba dogadać :-([/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue]Życzymy miłej zabawy :diabloti:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

ja szczerze, również czuję się zniesmaczona, rozumiem że toczyły się tutaj spory o liczenie głosów, później naprawdę nie wiem o co, ale doszłam do jednego pozytywnego wniosku :) cieszę się że różne osobiste powody, nie pozwoliły mi w ubiegłym roku pokazywać moich psów na tyle ile chciałam bo.. dzięki temu nie załapią się do tego rankingu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']"[SIZE=2][FONT=Arial]
To jest chowanie głowy w piasek i przypisywanie własności rankingu osobom, które wywołały burzę na ten temat. Skoro więc nikt nie chce TEGO rankingu, to może zrobimy INNY???[/QUOTE]

Żaneta nie przypisuj mi winy.... to nie ja zaczęłam ten temat... być może dyskusja posuneła się za daleko za co przeprosiłam wszystkich uczestników nie mniej jednak dla mnie zasady to zasady i jeśli nikt nie wyraził chęci na ich zmianę na początku 2009, to tak jak było tu napisane na pierwszych stronach nie powinny być zmienione teraz, i nie ważne kogo zmiany mają dotyczyć.

Ja podziękuję za ten i za każdy inny ranking. Tyle z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

Uważam ,że nie ma sensu szukać winnego tej sytuacji...Ewie chodziło tylko o to by zasady był respektowane.
A jak dobrze pamiętam jakiś czas temu toczyła się dyskusja na temat BOB Puppy i wtdy odezwało się wielkie oburzenie ,że nie należy zmieniać zasad rankingu pod koniec roku choć ta zmiana nie mieszała w wynikach tegorocznego rankingu.
Tu chodzi o to samo -nagięcie zasad- i tu nagle je naginamy.
I co by była jasność Mój pies MUCH BETTER też był by wykluczony z rankingu trzymajac sie zasad....
Ale jak widze raz zasady są respektowane ,raz naginane...w zależnosci od tego kogo się one tyczą....
trochę to dziwne,...
to tyle co miałam do powiedzenia w tym temacie

Link to comment
Share on other sites

Tak kochani, poobrażajcie się na siebie i tak będzie najlepiej.
W sumie to dobrze, że nie mamy klubu, bo nikt nie wytrzymałby tych przepychanek. Szkoda tylko, że w takiej atmosferze upadł ranking, który był wprowadzony wiele lat temu przez Monikę Milian w dobrej wierze i po to, byśmy mogli obserwować postęp naszej ukochanej rasy. Ale widać, że większości osób zależy na biciu piany i na tym, żeby robić wokół siebie szum. Ja tylko dziwię się niektórym, że tak łatwo się poddają i ulegają presji. Ale oczywiście każdy robi co uważa.
Faktycznie w takiej sytuacji warto zakończyć ten temat, skoro nie jesteśmy w stanie dojść do żadnych wniosków.

Link to comment
Share on other sites

Zatem i ja króciutko....
W sytuacji, kiedy w tego typu rankingu nie biorą udziału czołowe psy Polski, ranking nie ma żadnego znaczenia i nie jest w żaden sposób miarodajny, że o jakimkolwiek prestiżu nie wspominając. Zatem, nie widzę sensu, aby również i moje psy (Jaga- 1200 pkt oraz Żuczek- 931 i 665 pkt) brały w tym rankingu udział. Każda zabawa, nawet gra w bierki, ma jakieś zasady, które należałoby respektować.

Nie jest prawdą, że kwękam, gderam i chowam głowę w piasek- osobiście intensywnie udzielałam się na początku zeszłego roku, próbując znaleźć złoty środek na miarodajne naliczanie punktów.
Przejrzyjcie, proszę, wątek z tym związany- padały konkretne propozycje, konkretne argumenty i dyskusje. Wydawało się, że osiągnęliśmy consensus. Dziś mam wrażenie, jakbyśmy ubili pianę na solidny tort.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że zmiana zasad na początku roku (o ile pamiętam, był to również luty 2009), kiedy "gra" już się toczy, jest nie fair. Teraz, widzę zdziwienie niektórych osób, że są sprzeciwy co do zmian zasad punktacji za 2009 rok, proponowanych w lutym 2010. Smutne.

Zabawa....
Nie, Żaneto- dla niektórych wygrywanie to już nie zabawa, a nawet nie pasja.... Dla niektórych to CHOROBA.
Są wśród nas osoby, które są skłonne podeptać cudzego psa w ringu, przebiec po nim, udać, że przez przypadek i pobiec dalej, w nadziei, że konkurencja się przestraszy, speszy lub co najmniej zdekoncentruje.
Nie nazywałabym tego zabawą.
Jeśli ranking ma być pożywką dla chorych ambicji to może właśnie dla dobra naszych psów warto dać sobie na wstrzymanie?

Na szczęście, ani ten ani żaden inny ranking, żadne chore ambicje, podchody i obłuda nie popsują mi i moim Przyjaciołom super chwil, jakie wspólnie spędzamy na wystawach. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią zejść z ringu po przegranej bez szczękościsku, którzy potrafią cieszyć się do łez z cudzego sukcesu. To są prawdziwe wartości, a nie cyferka przy imieniu mojego psa w nieoficjalnym rankingu, który miał być zabawą, ale przestał nią być, bo znów ją ktoś popsuł....

Link to comment
Share on other sites

ORFEUSZ, jeśli chciałeś być złośliwy dla Ewy to obawiam się, że dzięki temu zdaniu:

[quote name='ORFEUSZ']pozdrawiam tych wszystkich co mają serce do psów i dobrej zabawy.[/QUOTE]

...Ci nie wyszło. Bo Ewa należy właśnie do tych, co do psów serce mają.
Pozdrawiam.

P.S. Osobiście nie wycofałam się z rankingu ze względu na wypowiedzi Ewy.
Z jej psami konkuruję regularnie i chyba tylko raz udało mi się wygrać- to godny konkurent i ranking by mojego zdania w tej kwestii raczej nie zmienił.

P.S.' Gramatyka i ortografia aż bolą.... Z szacunku do naszego ojczystego języka wypadałoby zadać sobie minimum trudu i przed wysłaniem posta, sprawdzić pisownię, bo trudno zidentyfikować dialekt.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

...ale się porobiło:crazyeye: SZKODA:-( ja bardzo lubię ranking:razz: [B]uważam że bez względu na wszystko ranking powinien istnieć, a powodów jest bardzo wiele!!![/B]
Jak trochę ochłoniecie - powinniśmy ruszyć z pracami nad [B]nowym rankingiem[/B], który będzie opierał się na klarownych zasadach i który będzie uznany przez ZKwP. Nowy ranking powinniśmy stworzyć do czerwca tego roku, a potem powinniśmy spróbować oficjalne załatwić uznanie rankingu przez ZK- o ile pamiętam jakieś pierwsze kroki w tym kierunku już były podjęte:p
Nie podliczajmy już punktów za 2009 i nie liczmy punktów za 2010 - to już nie ma sensu:shake:, ale przygotujmy się na [B]rok 2011[/B]:evil_lol: [B]
Stwórzmy Ranking Godny Naszej Pięknej Rasy!!![/B]:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...