Jump to content
Dogomania

RANKING WYSTAWOWY za rok 2009


Cyraneczka

Recommended Posts

Macie rację troszkę się zmieniły zasady oceny na wystawach. Dawno nie wystawiałam szczeniąt i nie zwróciłam uwagi na problem. Uważam że w takiej sytuacji powinniśmy być elastyczni i nieco zmodyfikować tabelkę - nie zmieniać punktacji, a wprowadzić niewielką korektę w sposobie naliczania.
Nikt na tej zmianie nie straci a zasady będą bardziej klarowne na przyszłość.


Co wy na to?
zmiany 2010
* Najlepsze Baby w Rasie, Najlepsze Puppy w Rasie, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepszy Weteran w Rasie (na wystawach gdzie ten Tytuł został przyznany) liczymy tak samo jak Najlepszy Pies/Suka w Rasie
* BIS Baby, BIS Puppy, BIS Junior, BIS Weteran - liczymy tak samo jak BIS całej wystawy (jeżeli BISjunior czy BISweteran wygrywa również BIS całej wystawy punkty liczymy jak za dwa BISy)
* jeżeli na wystawie pies/ suka Baby, Puppy, Junior wygrał tylko BIS gr.V - Baby, Puppy, Junior - liczymy punkty jak za BOG + jeżeli na tej samej wystawie wygra BIS Baby, Puppy, Junior wszystkich grup doliczamy punkty za BIS
* Na wystawie Klubowej Zwycięzcę Sekcji liczymy jak Zwycięzcę Grupy BOG.
i tu do Wystawy Klubowej trzeba dodać punktację (Taka sama jak za BIS na CACIBówce)
I BOG – 70 p
II BOG – 50 p
III BOG – 30p
IV BOG – 20 p
* BIS Wystawy Krajowej gr. V liczymy jak BOG - z wyjątkiem gdy wystawa została zorganizowana dla kilku grup i jest wybierany dodatkowo BIS całej wystawy.
* inne BISy np. BIS Championów Oddziału nie są doliczane

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]przyznam ze jeśłi jest tak ,że w naszym rankingu tych punktów za najlepsze szczenie sie nie przyznaje to jest to błędem.[/quote]

W latach kiedy zajmowalam sie rankingiem tytuluy Najlepszego Szczeniecia w RAsie NIE BYLO w regulaminie wystaw. Taki tytul byl umowny, funkcjonowal jako ulatwienie przeprowadzania konkurencji finalowych. Nie wiem jak jest teraz.
Punktujcie tylko to co jest w regulaminie.
Bo jeśli na 5 wystawach w Kazachstanie ktoś dostał tytuł najbardziej czarny z czarno-białych, to nie jest jeszcze powód, by ustalać punktacje za umowne tytuły.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie? Czy ktoś zbiera te wszystkie poobliczane punkty? Czy robimy to tu, czyli każdy wpisuje punkty swojego psa tu, na forum i potem się je posegreguje?
Nie ma żadnej oficjalnej strony haszczakowej, chyba, ze jak zawsze Mirka zajmie się ostatecznym rozpisaniem i ukazaniem zwycięzców?

Link to comment
Share on other sites

Co tak ucichło?? Czy nikt nie chce tego rankingu? Czy husky schodzą do podziemia, czy każdy teraz hoduje tylko dla siebie i robi własny ranking swoich dokonań na własnej stronie?
Wydaje mi się, że rasa jest wciąż popularna, że wciąż wiedzie prym pośród innych ras Północnych i hodowcom oraz właścicielom należy się podsumowanie za cały rok pracy na wystawach.
Zobaczcie, rok temu były bardzo podobne dyskusje i bardzo podobne dylematy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/112179-Ranking-2008/page8[/url]
Propozycje zmian nie zostały wprowadzone, bo ktoś stwierdził, ze już kilka wystaw od stycznia się odbyło. Ja myślę, że to nie ma znaczenia, że i w tym roku już kilka wystaw za nami. Jestem pewna, że Ci, którzy na nie pojechali, zrobili to niezależnie od tego jaka będzie punktacja rankingu w tym roku. Ustalmy zatem prawidłową punktację do końca lutego, żeby obowiązywała przez najbliższy sezon.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ja też podnoszę poprzednie pytanie :
"jak liczyć punkty za wystawę KRAJOWĄ szpiców, jeśli ktoś wygrał BOB, II BIS a na dodatek Najlepszy Pies typu zaprzęgowego (pewnie sekcji I)? Czy zwycięstwo w sekcji traktować jak BOG, a BIS jak BIS?"

W tym sezonie też będzie kilka wystaw tylko grupy V, więc warto przemyśleć, jak mają być traktowane?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Luty sie konczy a tu nadal cisza, czy policzyliscie juz punkty swoich psiakow ???

Co do zmian na ten rok to
brak punktow za udzial w wystawach zagranicznych, sa to tylko "darmowe" punkty i zupelnie do niczego nie potrzebne, czesto na naszych wystawach w kraju jest wieksza konkurencja niz na niektorych wystawach zagranicznych.
W tym roku w zwiazku ze zmiana, regulaminu bedzie wybierane Najlepsze Szczenie w Rasie, Najlepszy Junior, Najlepszy Weteran i nalezy to uwzglednic w tabelce.
Wiecej punktow za Zw. Klubu, w tej chwili sa to 25 punktow a np za Cacib 40, oraz wiecej punktow za Zw. Ml
wszyscy wiemy ze najwieksza kkonkurencja jest najczesciej w klasie mlodziezy.
z nowym regulaminem wchodza rowniez 4 lokaty na grupie i Bis.

[URL="http://www.wintermelody.net/ranking.htm"]propozycja tabelki [/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...