Jump to content
Dogomania

Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nata

Recommended Posts

[quote]ja to widzialam ale to na stronie nie jest prawda, bo tak jak pisali inni nie istnieje Ml.Ch.USA[/quote]

Nic dodac, nic ujac.

Ale, ale moment. Suka owa nie jest zarejestrowana w AKC tylko w ABCA <of America trzeba dodac, bo inaczej wyszedlby klub rejestrujacy rodowdy border collie :wink: >. Nie wiem jakie ta druga organizacja ma tytuly, natomiast jestem pewna iz FCI jej nie honoruje, wiec teoretycznie u nas takie osiagniecie by sie nie liczylo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oooo fakt to nie w AKC, również nie wiem czy w ABCA nie ma tytułu Ml.Ch.USA

nie wiem czy by sie nie liczyło, jednak tytuł to tytuł wiec zdobyty (tylko mogla napisac nie wiem Jun.Ch.USA ABCA), owszem ja bym go nie wpisała do katalogu ale już na stronę jako ciekawostkę tak, chyba za szybko oceniliśmy Czeszke, może sie okazać ze ona wie lepiej i dlatego to wpisała

Link to comment
Share on other sites

Na strone jak najbardziej, ale do katalogu czy ewentualnie rodowodu raczej nie.

Sprawdzilam, faktycznie jest mozliwosc uzyskania mlodziezowego championatu, a nawet baby championatu, nie chce jednak sie w to zaglebiac, bo szkoda mi na to czasu, wejscie w tajniki AKC i tak mi duzo go zabralo. :wink:

Swoja droga organizacja to w skrocie IABCA, i bardzo latwo sie tam zarejestrowac, a przy tym zdobywac tytuly, bo w US takich stowarzyszen jest "od cholery", wiec i konkurenci moga sie dowolnie "rozkladac" w klubach. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote]To ona zaczela sprowadzać niemieckie psy do Czech.
Jest osoba z duzym doswiadczeniem i wiedzą. [/quote]

Co nie zmienia faktu, ze suczka otrzymala IABCA J.Ch

I to juz zupelnie ode mnie. Wez pod uwage fakt, ze rejestrujac psa w AKC na wiekszych wystawach mamy np. 10 konkurentow i dopiero w duzej stawce mozemy cokolwiek osiagnac < mam na mysli AKC Ch. > Z kolei IABCA dziala na podobnych zasadach jak Polska, po prostu zdobywa sie wnioski, a i stawka jest mniejsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genia']To ona zaczela sprowadzać niemieckie psy do Czech.[/quote]

Prvni tibetske teriery ze zapadniho Nemecka dovezla do Cech pani Jana Matouskova (chov.st. Sherpa).

[quote name='Maya&Alex']Geniu, tu jest napisane od ilu lat kto w Czechach i na Słowacji choduje TT: [url]http://www.ttc-cz.com/showpage.php?name=chovatele[/url] .[/quote]

V prehledu jsou jen chovatele z Cech. 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ki-wi']Kazdy hodowca powinien wiedziec,ze hodowla pisze sie przez "h" a nie przez "ch" :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Jsou horsi veci nez jeden preklep. :roll: My piseme chovatel s "ch". :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genia']Ale wesoło !

Nie napisalam ze pierwsza zaczela sprowadzac itd...... :lol:[/quote]

Omlouvam se, asi jsem tomu nerozumela, nerozumim zcela polsky. Cetla jsem, ze ona zacala dovazet nemecke psy do Cech. Jak to melo byt spravne?
Polstina je pro me velmi obtizna. :cry:

29.07.2005 - Tak jsem asi rozumela spravne. 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ki-wi'][quote]jak chcesz to migę ci wystawic i odrazu bym sobie pozyczyła go do Młodego Prezentera

[/quote]

Jejku...z nieba mi spadlas :lol: no pewnie,ze chce ....i pozyczaj go sobie...nie ma sprawy :lol: :lol: :lol:[/quote]
hehe no ja lubie z nieba spadac :lol: :wink: I wogóle to nie ma sprawy :) . Reszte omówimy na pw :wink: (napisałam niedawno do ciebie :) )
Pozdrawiam
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli Ajrisz tu zagląda, to widocznie jest zainteresowana TT. a poza tym to forum ogólnodostępne. Mnie jeszcze nikt nie wyrzucił z innej rasy czy grupy tylko dlatego, że nie posiadam przedstawiciela. Wiele osób tu zaglądających i piszących choduje inne psy niż tybety.

Link to comment
Share on other sites

Wracjac do tematu badan..to kto moze sie wziasc za to aby byly one obowiazkowe i jeszcze raz ponawiam pytanie(bo chyba mi nikt nie odpowiedzial) Czy Wy wasze psiaki badalyscie np.na HD,PRL,LL????

*******

Wracając do tematu o który kiedys Kiwi pytała to w sobotę w Grudziadzu był dr.Garncarz , który badał oczy psiaków i pochwalę sie że moje lhasa, które poddałam temu badaniu są " czyste" od PRA
pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genia']Tak Dr,Garncarz jest z Warszawy i mi go poleciła wł ascicielka hodowli <Forussi> maltańczykow i papillonów .
Takze ja sie zdecydowalam na te badania i zrobie je Mikiemu w najblizszym czasie- :P[/quote]

Ciesze się i miło mi to słyszeć, mam nadzieje że inni też sie zdecydują, badanie nie jest drogie , ani bolesne że warto

Prosze Pearl o kontakt na maila- pilne
pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

Witam po wakacjach . Te badania HD , PRL , LL , PRA , to badania wzroku ? Czy sa to oznaczenia międzynarodowe honorowane na calym świecie ? Konsultowałam się już z okulistą w klinice w Poznaniu i powiedział ze jesli określę dokladnie o jakie badania spesjalistyczne mi chodzi to mogą je wykonać pod warunkiem ze będą mieli odpowiedni sprzet . Czy wymaga to użycia jakiegoś skomplikowanego urządzenia ? Z tego co wiem to mówili ze nie są to badania tanie . My już jesteśmy po badaniach na dysplazję - mamy A . Co do wakacji , bylo deszczowo i burzowo ale 2 dni sloneczka pozwoliły złapać trochę opalenizny . Napiszę teraz coś o niesamowitych psich instynktach . Wzieliśmy ze sobą Hanę bo balam sie ze Akira + deszcz i przyczepa kampingowa to nie dobre połączenie . Ona tak długo schnie a wiedziałam ze pogoda nas nie rozpieści . Otóż byłam na spacerze z Haną , dośc daleko i w pewnej chwili zaczęła mnie ciągnąć z powrotem . Zdziwilam się bo zawsze chetnie chodzi w nowym terenie . Kiedy widzialam już pole namiotowe poczulam , ze gorzej mi się oddycha . Oczywiście ten jeden raz nie wzięłam ze sobą komórki . Mam astmę ale od 1,5 roku nie działo się nic niepokojącego , więc uznalam , ze mam to już za sobą . Doszlam ostatkiem sił , zaraz wzięłam leki i usiadlam zeby odpocząć . Po chwili Hana zaczęła wspinać mi sie na kolana i węszyć kolo ust , nigdy tak się nie zachowywala , co ją zepchnęłam ona przednimi łapami wchodzila na mnie i intensywnie węszyła . Minęła minuta i już wiedzialam co się dzieje . Atak przyszedł z taką siłą jak nigdy dotąd . Nie było szans na to zebyśmy zdążyli dojechac do szpitala . W czasie walki o kazdy oddech Hana nie spuszczala ze mnie wzroku ale trzymala sie juz na boku i nie przeszkadzala . Myślę ze swoim zachowaniem uratowala mi zycie , bo poszlam z nią na łąki , z dala od ludzi , nie mialam ani leków ani telefonu przy sobie , a atak był tak silny że bez sterydów nie miałam zadnych szans . Teraz wiem , ze psy potrafią odwdzięczyć się za milość którą im ofiarujemy . Kochajmy nasze zwierzaki , to inteligentne i pelne oddania stworzenia .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...