Jump to content
Dogomania

Marina Patrina. Rosja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Moje i nie tylko spostrzeżenia? Jest to sędzina kilku ras, z grupy pierwszej.. rosyjskich, zaś innych to z tego co się dowiedziałąm ładnie sędziowała molosy..
No ale jak molosy.. to nie wilczaki, dla niej pies musi byc mocny, a poprawny wilczak taki ma nie być, ma być smukły, wytrzymały, ma być widać siłe w mięśniach, a ruch ma być lekki, to ma być przeciwieństwo owczarka. Ruch ma być płynny i rytmiczny.. Mój psiak, który w krajach pochodzenia rasy, nie z szedł z ringu, bez, już nie mówie, o zwycięstwach klas ale bez BOB-a, tu się okazało, że ma zbyt płynny, taneczny ruch, nogi jakieś takie za długie i ta klatka taka płytka. Na zęby to tylko rzuciła okiem(z tego co wiem to i w borderach dala BOB-a psu z brakami, nawet nie oceniła nam ruchu "wte i z powrotem" wszystko szybko, na odwal się. Ani słowa nie odezwała się po angielsku i była jeszcze oburzona, że nie rozumiem rosyjskiego (później się okazało, że jak chce to potrafi się posługiwać piękna angielszczyznom). Nie wiedziałam, co dostały moje psy, nie było żadnych uzasadnień ocen. Po prostu czułam się na ringu jak intruz.
Z tego co wiem to było tak w wielu rasach, nawet w małych.
Bardzo mi przykro, bo już dawno nie spotkałam się z tak nieprzyjemną sędzinom. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...