Jump to content
Dogomania

starter


ma

Recommended Posts

prosze hodowcow o podzielenie sie doswiadczeniem w podawaniu startera Royal Canin szczeniakom. A konkretnie jak najwczesniej zaczeliscie dawac starter? Prosze o powazne odpowiedzi. Moje dotychczasowe doswiadczenie to podawanie startera w wieku 2.5 tygodniqa. I bylo ok. Jedynie szczeniaki byly cale w starterze:):)

A jak najwczesniej zaczeliscie dawac skrobana wolowine? Oczywiscie z pozytywnym skutkiem.

Link to comment
Share on other sites

zaczynam karmic starterem nie szczeniaki, ale suke -matke w drugiej polowie ciazy, swoje szczeniaki -dzieciaki zaczynam dokarmiac bardzo wczesnie , bo wlasciwie jeszcze slepe - takie w 10 -11 dniu zycia ,nie skrobanym ale zwyczajnie mielonym wolowym ( jasne ze super jakosci) i na pierwszy raz to jest taki okruszeniek nie wiekszy od malego paznokcia i codziennie troche wiecej -nigdy zadnych biegunek ani innych sensacji - hoduje dwie bardzo wymagajce rasy charcie - w tym wieku o ktorym mowisz czyli 2.5 tyg -moje szczeniaki jedza kulke mielonego miesa, puszkowe pupisiowe jedzenie ze Starterem - nigdy nie dokarmiam produktami mlecznymi, dostaja a i owszem jedynie naturalny jogurt i bialy serek (cos na ksztalt twarozku), ale tych nabialow nie traktuje jako posilku, bardziej deserowo...mleko w diecie moich szczeniat pojawia sie w okresie gdy dobrze samodzielnie pija i jest to mleko dla ludzkich niemowlat, gdzie zaczynam od tzw "O" -uzywam go tydzien i potem po 2 tygodnie kazdego wyzszego stopnia ( kazdy stopien tego mleka posiada inna zawartosc wapnia) i na tym konczy sie znajomosc moich szczeniat z mlekiem...
-musisz wziac jeszcze poprawke na chocby wlasciwosci rasy -jesli hodujesz psiaki takie jak w twoim avatarku to trudno je porownac z borzojem - ich wzrost jest spokojnieszy i mozna sobie pozwolic na wiecej "komfortu"
nie zapomnij tez , ze jak intesywnie bedziesz dokarmiac RC, podawac dodatkowo mineraly i wiataminy i po starterze przyjdziesz na Baby Dog, lub Maxi Puppy to twoje szczeniaki moga troszku urosnac ponad dopuszczalna norme...
ja borzojowe dzieci "popycham" mocno do gory i ten sam sposob postapilam z afganskim szczeniakiem... na szczescie wyhamowalam z tym super zywieniem o czasie i chlopie mi przeroslo tylko 2-3 centymetry
no i co hodowca to inna szkola - sluchajac wielu osob masz szanse wybrac wlasciwa dla siebie i swoich szczeniakow opcje
-zycze powodzenia

-

Link to comment
Share on other sites

moje to tylko srednia rasa:) :) Czyli jak beda mialy 2 tygodnie to bede mogla juz wchodzic z wolowina. Ja 99% szczeniakow zywie tylko starterem rozmoczonym. Miesko daje tak na smaczek. Bo wlasnie boje sie biegunek przy zbyt urozmaiconym jedzeniu. Ale czesto tez zaczynam od wolowiny ale zaczynalam jak mialy skonczone 3 tygodnie albo i wiecej. Wczesniej tylko na cycu.
Dzieki za odpowiedz:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fajny temat.
U nas na razie suka po polowie ciązy jest. Moje psy karmię surowym mięchem - dieta barf. I szczeniaki tez planuję tak karmić - już od prawie początku (no na mleku suczki wcześniej). Moze ktoś tak karmił swoje - potrzebuje porad - bo to moje pierwsze w hodowli szczeniorki....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='panbazyl']Fajny temat.
U nas na razie suka po polowie ciązy jest. Moje psy karmię surowym mięchem - dieta barf. I szczeniaki tez planuję tak karmić - już od prawie początku (no na mleku suczki wcześniej). Moze ktoś tak karmił swoje - potrzebuje porad - bo to moje pierwsze w hodowli szczeniorki....[/QUOTE]

Ja swoje maluszki karmię od 3 tygodnia mielonym mięsem wołowym, oczywiście starter RC i daję im do picia oprócz wody kozie mleko- żadnych biegunek po nim szczenięta nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Moje maluchy teraz mają 3 tygodnie, więc za chwilę zaczniemy się dożywiać, ale jakoś RC chcę ominąć - za dużo reklamy, a ja nigdy za modą nie goniłam. Na szczęście inne firmy też coś produkują. Kozy żadnej tu nie ma!!! Choć 10 lat temu kilka było.
Czyli - mięcho mielone jedzą! To dobra wiadomość! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Dziś swoim maluchom dałam po raz pierwszy mielone surowe mięcho indycze. Zjadly. Dostaly troszkę. Jutro znów dostaną. bardzo im smakowało.[/QUOTE]

Panbazyl a skąd masz tego indyka?? Biegający u gospodarza?? bo jak ze sklepu to odpuść... zootechnik Ci to pisze ;-) to juz naprawdę bezpieczniejsza super wołowina... "różne takie dla krowy" są droższe niż dlka drobiu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']Panbazyl a skąd masz tego indyka?? Biegający u gospodarza?? bo jak ze sklepu to odpuść... zootechnik Ci to pisze ;-) to juz naprawdę bezpieczniejsza super wołowina... "różne takie dla krowy" są droższe niż dlka drobiu...[/QUOTE]


ja słyszałam od hodowcy kur i indyków, że z syfku mięsne go indyk jest w miarę bezpieczny, bo jest wrażliwy nie da sie go faszerować jak kurę i świnkę antybiotykami
[SIZE="2"] Chi Ty też mięsa nie jesz oprócz chowu domowego?? trochę mnie Twój post (pierwszy raz) zdziwił no kurka ja jem indyka, moja 2 letnia córka (nie ma dostępu do biegających) to i małe zjedzą jedno nam pisane ...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ja długo mięcha nie jadłam z wielu przyczyn. otem jak po wielu latach spróbowałam jakiegoś kuraka to mi po prostu śmierdział, choć był świeży... teraz już zatraciłam ten smak....
ale indyk jest chyba delikatny. u sąsiadów jest to pierwszy z pierzaków jaki pada z byle powodu.
nie popadajmy też w skrajności. fakt, lepiej wiedzieć co się jada, ale czy zawsze?

Link to comment
Share on other sites

Ja odchowuje szczeniaki na [URL]http://www.hillspet.com.pl/pdf/pd_psy/pd.pdf[/URL], suki w ciazy i w czasie karmienia tez najlepiej wygladaja na tej karmie, starter z RC sprawdza sie u nas mocno srednio, starter z Biomilla ma za duze granulki - i tez nie wszystkim szczylom odpwiada. A w 5- 6 tygodniu moje dzieci zaczynaja jest to co naturalne- i to odpowiada im najbardziej
:loveu:

[IMG]http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs096.snc3/16346_1189490615955_1189041013_30489471_2270848_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Ja odchowuje szczeniaki na [URL]http://www.hillspet.com.pl/pdf/pd_psy/pd.pdf[/URL], suki w ciazy i w czasie karmienia tez najlepiej wygladaja na tej karmie, starter z RC sprawdza sie u nas mocno srednio, starter z Biomilla ma za duze granulki - i tez nie wszystkim szczylom odpwiada. A w 5- 6 tygodniu moje dzieci zaczynaja jest to co naturalne- i to odpowiada im najbardziej
:loveu:

[IMG]http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs096.snc3/16346_1189490615955_1189041013_30489471_2270848_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

Jaki slodki pozeracz surowizny :loveu:
Tez troche myslalam o tym, czy wlasnie nie zaczac od karmy a dopiero po kilku tygodniach przejsc na surowizne. Czy nie maja dzieciaki problemow ze zmiana diety?

Link to comment
Share on other sites

U mnie dzieci jedzą i surowe, i gotowane miesko i mieso w obu wersach z warzywami, i suche rozmoczone, i biały ser i kefir i jakos dotychczas nie miałąm zadnych problemów z brzuszkami. Z doswiadczen innych hodowcow widze ze najwieksze problemy maja szczyle karmione jedyn rodzajem zarełka- gdy przechodzą do nowych domów i ludzie szybko chca zmienic im diete na " po swojemu".

Link to comment
Share on other sites

Ja surowe mięcho dawałam suni w ciąży i na długo przed, więc jakby prenatalnie szczenięta "jadły" takie dania.
Ale też będę im dawać i nie surowe, bo jednak za jakiś czas pójdą do innych domów i do innego sposobu jedzenia a chce ich brzuszki na ile się da do tego przygotować. Choć będę mówić nowym właścicielom o zaletach takiego karmienia surowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No i bez startera przeszliśmy czas odstawienia od mleka suni a dawania pokarmów stałych.
Maluchy juz pod koniec 2 tyg dostawały troszkę mielonego surowego mięsa. potem coraz więcej. Teraz jedza wszystko (mają już 2 miesiące) ale głównie surowe mielone mięcho z mielonymi gnatami. Dostają też i inne dania na spróbowanie, bo przeciez w nowych domach będą karmione inaczej jak u mnie...
te co już są w nowych domach są podobnie karmione, ale zawsze jednak inaczej. Nowi właściciele nie skarżyli się na dolegliwości żołądkowe związane z dietą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...