Jump to content
Dogomania

Nowy Dwór Mazowiecki 10 i 11 kwietnia 2010


Iza.

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I ja szanuję żałobę, władze to władze, tylko przepływ informacji jak zwykle jest u nas na bakier- przed paroma minutami sprawdzałam i była informacja na stronie o odbyciu się wystawy. I powiedzmy mieszkam w Niemczech, albo nawet we Wrocławiu- wsiadam w samochód i jadę. I co? I nico. Wystawa nie jest koncertem ani dyskoteką. Wszystko można zrobić z głową i z szacunkiem. W/g mnie odwołanie jutrzejszego dnia, tak w połowie, jest nietrafioną decyzją. Ale może znowu są takie odgórne przepisy- nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

no tak ja znajomej Litwince niecałe 2 h temu pisałam, że wystawa się odbędzie.. teraz musiałam zadzwonić i poinformować Ją o zmianie.. A w dodatku teraz strona Legionowa nie działa :/

Decyzja jakaby nie była, powinna być jedna i nie powinno się jej zmieniać.. jak ja zobaczyłam dycyzje, że wystawa się odbędzie to gdyby INU nie napisała na forum akit, ze decyzja się zmieniła to ja bym jutro pojechała i moja znajoma Litwinka również..

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem zawód niektórych wystawców ale osobiście uważam, że to słuszna decyzja. Już dziś rano, jeszcze przed rozpoczęciem wystawy panowały bardzo rozbieżne opinie czy dzisiejsza wystawa powinna się odbyć. Finały odbyły się w ciszy, bez oklasków i krzyków radości. Wydaje mi się, że duża część wystawców na nie w ogóle na nie nie została.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']Decyzja jakaby nie była, powinna być jedna i nie powinno się jej zmieniać.. jak ja zobaczyłam dycyzje, że wystawa się odbędzie to gdyby INU nie napisała na forum akit, ze decyzja się zmieniła to ja bym jutro pojechała i moja znajoma Litwinka również..[/QUOTE]
Ja też się w sumie dowiedziałam tylko dlatego, że Izis zajrzała na stronę później i przekazała mi, że wystawy nie będzie... Sama już bym nie zaglądała, bo informacja brzmiała tak, jakby była pewna.

Link to comment
Share on other sites

Aha, żeby nie było - nie chodzi o to, że nie popieram decyzji o odwołaniu wystawy, tak jak już pisałam, rozumiem ją. Chodzi tylko o to, że informacja powinna być umieszczona na stronie, kiedy będzie już pewna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='immortal']Ponawiam pytanie - czy wystawa zostanie przełożona czy w ogóle się nie odbędzie?[/QUOTE]
Strona w końcu mi się otworzyła, informacja na niej brzmi tak:
[QUOTE][B]Informujemy, że w związku z żałobą narodową wystawa w niedzielę zostaje odwołana.[/B]

Odwołanie wystawy będzie skutkowało podjęciem stosownych kroków regulaminowych. O podjętych decyzjach będziemy informować Państwa na bieżąco. [/QUOTE]
(wklejam, bo pewnie zaraz znowu nie będzie można wejść).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='immortal']Dzięki. Mi się strona nie otwiera. Mam nadzieję, że wystawa zostanie przełożona.[/QUOTE]
Ja też, bardzo mi zależy, żeby tam pojechać, bo niestety w tym roku na małej ilości wystaw mam możliwość być...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']A ja myślę, że będzie tak jak w przypadku wystawy warszawskiej sprzed 5 lat, czyli możliwość "przesunięcia" zgłoszeń na wystawę jesienną albo zwrot kasy.[/QUOTE]
Ale jednak letnią warszawską dzieli trochę mniejszy odstęp czasu od jesiennej, niż wiosenną legionowską od jesiennej. Ja na przykład na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę mogła przyjechać do NDM jesienią. Chyba, że nie trzeba się będzie decydować już teraz, ale to wprowadzi chyba spore zamieszanie w Związku.
Zresztą, co na przykład z ludźmi, dla których NDM jest ostatnią szansą na ukończenie championatu młodzieży?
Nadal mam nadzieję, że wystawa odbędzie się np. za tydzień, a nie jesienią, bo chciałam jechać, bo jak już wcześniej pisałam, na niewielu wystawach mam w tym roku możliwość być.

Link to comment
Share on other sites

organizacja wystawy trwa juz kilka miesięcy przed wystawą ( a w wiekszych oddziałąch zaczyna się zaraz "po" wystawie rok wcześniej )... zapraszanie sędziów ( pół roku i wcześniej by mieli zaklepane terminy ) rezerwacja terenu jeszcze wcześniej... to nie jest tak że każdego dnia, weekendu wchodzi ekipa z taśmami i robi ring.... jak oddział za tydzień, 2, 3 skompletuje obsade sędziowską? ( ludzie mają swoje plany a to inne sędziowania a to wystawiają swoje psy a to rodzinne spotkania jak to w weekendy śluby, teraz dojdą komunie itd ... ) jak z terminami właścicieli terenu, przeciez przeważnie są to miejsca gdzie organizuje się różne imprezy od małych sportowych po koncerty...

Link to comment
Share on other sites

Może jestem pesymistką, ale zastanawiam się, ile osób pojawi się tam jutro na podstawie wcześniejszego komunikatu i pocałuje klamkę... Ja w każdym razie zadzwoniłam do znajomych, którzy mieli jutro wystawiać, żeby się upewnić, że wiedzą, że wystawa się nie odbędzie - no i zachęcam wszystkich do tego samego.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem druga część wystawy odbędzie się nie wcześniej niż za miesiąc czy nawet 2 miesiące..

chociaż ciężko to generalnie widze.. gdyby to była wystawa 1-dniowa to byłoby łatwiej.. chyba, że dziś się już odbyły BISy tych grup które dziś były..

jeśli tak to po prostu musza zrobić krajówkę tych "jutrzejszych" grup i po sprawie.. ale jeśli BISy się dziś nie odbyły to nie wyobrażam sobie porównywania dzisiejszych zwycięzców z tymi, którzy wygrają na tej "przełożonej" wystawie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Heh... a ja tyle spraw zostawiłam na jutro do załatwienia na wystawie, bo dzisiaj nie miałam wszystkiego...[/QUOTE]

W takim razie psi sportowcy mają nieco lepsze poczucie sacrum (a może poczucie realizmu?) bowiem mimo, że tak prestiżowe i duże międzynarodowe zawody Silesia Cup zostały także przerwane w połowie, to nikt nie miał pretensji i nie marudził, a generalnie wszyscy w sobotę sami stwierdzili że przecież drugiego dnia nic się nie odbędzie.
Na te zawody przyjechał m.in. przewodniczacy sekcji obedience FCI - z Austrii. I nie narzekał ani się nie ciskał, że "tak nagle" odwołano mu imprezę na ktorej miał sędziować, a przecież jechał naprawdę sporo kilometrów... Wręcz przeciwnie, zlożył Polakom wyrazy współczucia, doskonale zrozumiał co jest grane. Podobnie zawodnicy z innych krajów ktorzy np. załatwiali sobie wizy do nas specjalnie na tę imprezę, a ktorym nie było dane wystartować w klasie międzynarodowej planowanej na niedzielę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...