Jump to content
Dogomania

Balsam ułatwijący rozczseywanie


sonia25

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tego konkretnego balsamu nie znam jednak używam takich specyfików i najbardziej polecam balsam z firmy 1 All System, jest sprayu i znacznie ułatwia rozczesywanie i przy regularnym stosowaniu znacznie zmniejsza plątanie się włosa, nie przebarwia jasnego włosa, nie przetłuszcza i cudnie pachnie tak delikatnie, że nawet nie przeszkadza psiakom. Jest droższy od produktu o który pytasz (ok 70 pln) jednak jest bardzo bardzo wydajny, można nabyć głónie sklepach internetowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talareczka']Tego konkretnego balsamu nie znam jednak używam takich specyfików i najbardziej polecam balsam z firmy 1 All System, jest sprayu i znacznie ułatwia rozczesywanie i przy regularnym stosowaniu znacznie zmniejsza plątanie się włosa, nie przebarwia jasnego włosa, nie przetłuszcza i cudnie pachnie tak delikatnie, że nawet nie przeszkadza psiakom. Jest droższy od produktu o który pytasz (ok 70 pln) jednak jest bardzo bardzo wydajny, można nabyć głónie sklepach internetowych.[/QUOTE]
Możesz podać nazwę tego balsamu? My też używamy szamponu i odżywki all systems ale i balsam też by się przydał..

Link to comment
Share on other sites

1 All system fabulous grooming spray, można go często stosować.
Od tych kosmetyków uczulenia pies się nie nabawi a rozcinak tylko zniszczy włos to tak samo jak by kołtun rozciąć nożyczkami, włosy są postrzępione i do bani a olej norkowy też nie do każdego włosa się nadaje jednemu pomaga a u drugiego zrobi wstrętne tłuste strąki.

Link to comment
Share on other sites

Pościk dotyczy preparatu ułatwiającego rozczesywanie a czesanie jak sądzę jest czynnością, która ma do kołtunów nie doprowadzić. Nie wiesz jakie doświadczenie posiada osoba, która pyta o poradę, nie znasz włosa i samego psa. Konsekwencja takich porad może być opłakana, niedoświadczona osoba w te pędy zakupi filcak i zacznie go stosować na równi z grzebieniem a wtedy jak tylko pojawi się choć mały supełek to zamiast delikatnie go rozczesać to ciach filcakiem i po problemie.
Czytać i odpowiadać należy ze zrozumieniem, dziewczyna pyta o balsam a Ty jej z filcakiem.

Natomiast persy to zupełnie inna bajka a i filc filcowi nie równy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talareczka']1 All system fabulous grooming spray, można go często stosować.
[/QUOTE]
Dzięki. A filcaka nie zamierzam używać. Wystarczy jak co 2dni dokładnie z odżywką Melkę rozczeszę i nic nie trzeba rozcinać, a jakieś kołtuniki to się spokojnie rozczesze grzebieniem. Jedynie teraz gdy jest śnieg i śmiga w kurtce to pod pachami się więcej robi, ale cóż, takie uroki YT:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak ma paskudną sierść, a szczególnie teraz gdy dookoła pełno śniegu, a on się wręcz uwielbia w nim tarzać.
Dlatego, żeby nie psuć sobie krwi jak to się mówi zamówiłam taki balsam w krakvet.pl razem z innymi psimi bajerami.
Od razu lepiej się później psiaka rozczesuje, a i on się nie złości, że jest szarpany szczotką :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufus295']Dzięki. A filcaka nie zamierzam używać. Wystarczy jak co 2dni dokładnie z odżywką Melkę rozczeszę i nic nie trzeba rozcinać, a jakieś kołtuniki to się spokojnie rozczesze grzebieniem. Jedynie teraz gdy jest śnieg i śmiga w kurtce to pod pachami się więcej robi, ale cóż, takie uroki YT:evil_lol:[/QUOTE]
Po pierwsze ja bym czesała psa codziennie, i jeśli nie mieszka z innym psem to nie trzeba co drugi dzień używać odżywki... To jest włos! Jak często Ty się czeszesz? Czy przy czesaniu też używasz odżywki? Poza tym yorka dość często kąpiesz (raz albo dwa razy na tydzień), dobry szampon, odżywka (ja używam ISB zielone jabłuszko) do tego olej palmowy (słyszałam, że do yorków też norkowy, ale nie wiem), kuracja jedwabiem, i czesanie, czesanie, czesanie. Zainwestuj w dobry grzebień (ja jeszcze tego nie zrobiłam:oops:), który nie "rwie włosów". Nawet nie wiesz jakie szkody wyrządzają te "tanie"grzebienie, maja mikroskopijne wyszczerbienia niewidoczne dla oka, ale niszczą włos! A o włos tu się rozchodzi! I żaden obrotowy! I to by było na tyle. Co do stosowania poszczególnych kosmetyków to już oddzielny temat:) Życzę minimum kołtunów i pięknego włosa:):p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Po pierwsze ja bym czesała psa codziennie, i jeśli nie mieszka z innym psem to nie trzeba co drugi dzień używać odżywki...(...) [/QUOTE]

codziennie czesać psa to lekka przesada . Wszystkie włosy mu się powyrywa .

A czemu jak są 2 psy to co drugi dzień odżywka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']codziennie czesać psa to lekka przesada . Wszystkie włosy mu się powyrywa .

A czemu jak są 2 psy to co drugi dzień odżywka ?[/QUOTE]
Codziennie przezczesać wystarczy i ni etrzeba używać odżywki co drugi dzień, ja używam po kąpaniu, czyli co ok 2 tyg.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego PON-a czeszę raz na tydzień i nie mamy problemów z kołtunami choć ma bardzo dużo włosa. Używamy szampon i odzywkę oraz 3-D volumizing spray z firmy All Systems i szczotki, grzebienie dobrej jakości i to wszystko. Czeszemy raz w tygodniu ( po spryskaniu psa rozcieńczoną odżywką - 2 łyzeczki na szklankę wody, lub sprayem 3D ) a przegladamy włos codziennie czy nie ma kołtunka, jesli jest to zaraz delikatnie rozczesujemy wczesniej go spryskując i po kłopocie. Ale wszystko zależy od włosa, co jest dobre dla jednego niekoniecznie dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Codziennie przezczesać wystarczy i ni etrzeba używać odżywki co drugi dzień, ja używam po kąpaniu, czyli co ok 2 tyg.[/QUOTE]

mój pies jest czesany najczęściej raz w tygodniu. Zdarza się, że raz na miesiąc , nie mam problemów z kołtunami . Jak coś się bardziej splata, to naoliwię czy sprayem potraktuję .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']mój pies jest czesany najczęściej raz w tygodniu. Zdarza się, że raz na miesiąc , nie mam problemów z kołtunami . Jak coś się bardziej splata, to naoliwię czy sprayem potraktuję .[/QUOTE]
Muszę spróbować tego sprayu bo u nas tragedia:(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, bo niestety mój Pyszczek ma taką sierść, że niestety często robią mu się kołtuny;/ Chyba się zdecyduję na zakup tego balsamu na delazoo.pl, tylko się jeszcze zastanawiam się nad tym czy powinnam dokupić jeszcze jakiś grzebień albo szczotka.... Bo chcę, żeby mój piesek miał piękne futerko;) A jakich szczotek wy używacie????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia25']Dzięki za wszelkie odpowiedzi, bo niestety mój Pyszczek ma taką sierść, że niestety często robią mu się kołtuny;/ Chyba się zdecyduję na zakup tego balsamu na delazoo.pl, tylko się jeszcze zastanawiam się nad tym czy powinnam dokupić jeszcze jakiś grzebień albo szczotka.... Bo chcę, żeby mój piesek miał piękne futerko;) A jakich szczotek wy używacie????[/QUOTE]

ja mam dużo szczotek i grzebieni , zależy w którym miejscu psa czeszę . Tam gdzie ma długi, czy tam gdzie krótki włos, czy są kołtuny czy nie.

napisz jakiego masz psa, będzie łatwiej doradzić .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam bernardyna zupełnie nie wiem jaki mam wybrać grzebień albo szczotkę;/ O trochę mnie zaskoczyłaś, że masz klika szczotek. nie wiedziałam, że różne części psa czesze się różnymi grzebaniami. Może mi powiesz czy ten grzebień będzie odpowiedni dla mojego pyszczka ?? [url]http://www.delazoo.pl/prod_id_1565.html[/url] ?? A może polecisz co innego będzie dla niego dobre??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia25']Ja mam bernardyna zupełnie nie wiem jaki mam wybrać grzebień albo szczotkę;/ O trochę mnie zaskoczyłaś, że masz klika szczotek. nie wiedziałam, że różne części psa czesze się różnymi grzebaniami. Może mi powiesz czy ten grzebień będzie odpowiedni dla mojego pyszczka ?? [url]http://www.delazoo.pl/prod_id_1565.html[/url] ?? A może polecisz co innego będzie dla niego dobre??[/QUOTE]

spokojnie wystarczy Ci jedna dobra szczotka :)

ja tego grzebienia nie znam , ale obawiałabym się, że będzie nietrwały .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...