Jump to content
Dogomania

Karma WhiteWolf. Kto zna?


goldi1270

Recommended Posts

Jak w temacie. Dostalam niedawno maila o tym, że właśnie ta karma objęta jest jakąś promocją dotyczącą tylko użytkowników dogo, no i szczerze mówiąc dlatego się nią zainteresowałam. Można ją dostać na zdrowypupil.pl . Może ktoś z was słyszał jakieś opinie o tej karmie lub sam jej używa?

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałam takiego maila i z ciekawości poszperałam po necie :) Najpierw zobaczyłam oczywiście na skład, który podaje strona zdrowypupil.pl tu podaje dla karmy WhiteWolf Fresh Chicken:

Skład:
Świeże mięso z kurczaka, ryż, kiełki owsa, tłuszcz drobiowy. zmielony burak, mięso z ryby, drożdże piwowarskie, juka, minerały i witaminy

Analiza:
Białko 20%, tłuszcz 8%, włókno 4%, popiół 9%, witamina A 20500 IU/kg, witamina D 1500 IU/kg, witamina E 180 IU/kg, siarczan miedzi 16 mg/kg

No i co z tego składu się dowiaduję? Po pierwsze, że na pierwszym miejscu jest podane [U]świeże[/U] mięso z kurczaka, czyli takie przed wysuszeniem. To taki chwyt , żeby mięso było na pierwszym miejscu. Po odparowaniu będzie go znacznie mniej, to chyba oczywiste. W takim razie głównym składnikiem jest ryż, co nie jest znowu takie złe. W końcu jakbym karmiła gotowanym to też bym go dodała;) Dalej mamy kiełki owsa czyli właściwie zboże, tak? No i na tym by sie kończył nasze podstawowe składniki karmy.

Patrząc na cenę (199zł za 15 kg ) to moim zdaniem, jest ona trochę wygórowana za karmę gdzie najwięcej jest ryżu( chociaż ekspertem nie jestem i bazuję tylko na doświadczeniu, i zdobytej dotychczas wiedzy )
Białka procentowo nie jest dużo (20 %) co mi akurat odpowiada , bo psica mi tyje , ale jest to, jak się dobrze orientuję najniższa granica. Napewno nie poleciłabym jej psom pracujacym.

Jak się też okazuje zdrowypupil.pl jest chyba jedynym sklepem który rozprowadza tą karmę, bo nic nie mogłam znaleźć i nie ma tez chyba strony tej karmy, albo coś przeoczyłam ;)

A czy ktoś z Was karmił tą karmą? Wie coś więcej na jej temat ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Karma jest chyba mało popularna.
Co do próbek to skoro nie ma strony internetowej, o dystrybutorach tej karmy nic nie słyszałam, to chyba jedyne wyjście to wysłać maila do tych ze zdrowypupil.pl i zapytać czy ich nie maja i czy nie wiedzą ewentualnie do kogo się o takowe zwrócić.

Link to comment
Share on other sites

też się zastanawiam właśnie nad tą karmą... moje jadły dłuugo wolfsbluta ale teraz trochę mało pieniędzy mamy i jedzą husse... Chociaż tak na dobrą sprawę whitewolf nie jest wiele tańszy ale zawsze coś ;). A szukam czegoś z rybą bo mają po tym najlepszą sierść (a przynajmniej taką miały po wolfblucie z rybką)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk'] A szukam czegoś z rybą bo mają po tym najlepszą sierść (a przynajmniej taką miały po wolfblucie z rybką)[/QUOTE]
A znasz Orijena z rybkami?
[url]http://www.orijen.pl/page.php?p=orijen6fishdog[/url]

jest droga owszem, ale na prawdę świetna - pachnąca, smakowita , kondycja po niej na medal no i futerko jak nawoskowane;)

Link to comment
Share on other sites

Co do Orijena to naprawdę jest to dobra karma, która ma duuuużo białka. Jest to albo przekleństwem, albo dobrodziejstwem. Zależy jakiego masz psa. U mnie Orijen napewno by się nie sprawdził, bo u nas 30 % białka to max, im wyżej tym pies wygląda gorzej, niestety.
WhiteWolf ma 20 % białka i nam by pasował doskonale. Jeżeli jednak masz psa pracującego, trenującego itd. to na tej karmnie może ci bardzo spaść na wadze ( mało białka), jednak gdy ma problemy z utrzymaniem wagi tzn. ma problem z nadwagą, to ta karma, patrząc po moim doświadczeniu, może się sprawdzić, a pies może zrzucić trochę ciałka;)

Jeżeli chodzi o karmy z rybką to faktycznie na sierść najlepsze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nie, nie zdecydowałam się. Na razie jedziemy na Husse... psom smakuje i wyglądają nieźle. Co prawda nie jest to tak spektakularny efekt jak przy Wolfblut ale nie ma na co narzekać ;) Husse nie jest drogi a to jest chwilowo bardzo ważne dla nas, bo nie bardzo jest kasa, żeby szaleć z drogimi karmami ;) A Whitewolf jednak tani nie jest. Z Yrsa trenuje i też nie ma na co narzekać, kondycję ma super i wagę jak powinna (Tak na oko ;) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...