Jump to content
Dogomania

Znacie karmę Markus-Muhle ???


Emilii

Recommended Posts

wprawdzie karma u nas dopiero od wczoraj, ale już muszę się podzielić, bo sama nie wierzę w to co widzę. Na 3 posiłki wszystkie zostały zjedzone od razu, nie było żadnego odejścia od miski bo coś nie pasowało.
Dawkowanie naprawde fajne, mimo że jak policzyłam dzienna dawka w gramach nie wydaje się mała, to objętościowo wychodzi jej znacznie mniej niż innych karm które podawałam. Ja mam berneńczyka, więc dla mnie to też ma duże znaczenie. Skład wprawdzie mógłby być fajniejszy :roll: ale najważniejsze by służyło i smakowało.
Będe meldować o dalszych efektach :wink:

Link to comment
Share on other sites

wprawdzie karma u nas dopiero od wczoraj, ale już muszę się podzielić, bo sama nie wierzę w to co widzę. Na 3 posiłki wszystkie zostały zjedzone od razu, nie było żadnego odejścia od miski bo coś nie pasowało.
Dawkowanie naprawde fajne, mimo że jak policzyłam dzienna dawka w gramach nie wydaje się mała, to objętościowo wychodzi jej znacznie mniej niż innych karm które podawałam (karma jest bardzo ciężka). Ja mam berneńczyka, więc dla mnie to też ma duże znaczenie. Skład wprawdzie mógłby być fajniejszy :roll: ale najważniejsze by służyło i smakowało.
Będe meldować o dalszych efektach :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Dyo']I co z tymi meldunkami;)?[/QUOTE]
Alto nadall na Markusie, najpierw było małe 5kg opakowanie na próbę, a teraz już drugi 15kg wór leci. Jestem zadowolona, Alto może nie rzuca sie na nią ale zjada i to najważniejsze. Karma bardzo ładnie wg mnie pachnie, koopy ok, sierść też wporządku choć mam wrażenie że na fish4dogs miał ładniejszą, ale tamtą karmę jadł zimą więc trudno powiedzieć co miało większe znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

niezdziw się jak ci się przesłane opakowanie małe wyda, jak do mnie worek przyszedł to pierwsze co sprawdzałam to czy nie zaszła pomyłka i włąściwe opakowanie mi przesłali. Karma jest cięższa, mocno sprasowana przez co objętościowo daje sie jej sporo mniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Chciałam się zapytać czy ktoś orientuje się jaki jest procent mięsa w tej karmie, bo zainteresowała mnie ta teroretycznie bliska naturze karma. Teraz karmię psa Arden Grange, ale w sklepie w którym ją kupuje nie ma prawie nic po za karmą no i chciałam zmienić sklep ;)
W składzie AG podane jest, że karma zawiera min. 30% mięsa, a jak jest w Markus-Mühle?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba trzeba by napisać zapytanie do producenta. Czytając pierwsze trzy główne skłądniki: mięso drobiowe, ryż pełnoziarnisty, kukurydza pełnoziarnista to myślę że po odwodnieniu tego mięsa jest go mniej niż "paszy", inaczej pewnie by się chwalili wysokim procentem mięsa w karmie, a takiej informacji niestety tam nie ma.
Niemniej mój pies dalej ją je, a jest na niej praktycznie od wiosny. A że miałam straszne problemy by w końcu mu jakaś karma spasowała, więc najprawdopodobniej przy niej zostaniemy, no chyba ze zastrajkuje :roll: . Po okresie lnienia rośnie mu gęste, lśniące i mięciutkie futerko :-D dodam że nie dostaje już do karmy suplementów. Karma ta poprostu mu służy :-)

Link to comment
Share on other sites

Karma ta nalezy wg.instytucji badajacej jakosc karm dla psow jako srednio dobra.Psy ja lubia ,ale ta "prasowana"karma za malo zawiera miesa dobrej jakosci .Porownuje sie ja do karmy Bosch
Moje psy ja lubia ,ale uwazam ze najlepsze sa karmy Royal c,Happy Dog,Yosera,Bosita .Ta reszta to ??.Hill,s jest dobra ,ale moje psy ja nie lubia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Karma ta nalezy wg.instytucji badajacej jakosc karm dla psow jako srednio dobra.Psy ja lubia ,ale ta "prasowana"karma za malo zawiera miesa dobrej jakosci .Porownuje sie ja do karmy Bosch
Moje psy ja lubia ,ale uwazam ze najlepsze sa karmy Royal c,Happy Dog,Yosera,Bosita .Ta reszta to ??.Hill,s jest dobra ,ale moje psy ja nie lubia.[/QUOTE]

Tiaaa MM do bani a royal super. :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 a możesz podać link do badań tego instytutu, ciekawa jestem jaką podał argumentację i na podstawi czego badał.
Ja nie uważam Markusa za rewelacyjna karmę, ale Josera i Royal Canin które podałaś też nie są wcale super. Dużo karm przetestowałam i nigdy na moim psioku nie oszczędzałam pod tym względem, ale mojego zachwytu nad jakością i składem niestety nie podzielał :lol: Czasami miałam wrażenie że zaraz po otwarciu karmy z ręki na spróbowanie mu bardzo smakowała, a następnego dnia z ręki nie chciał jej nawet wziąść, tak jakby się po nich źle czuł :roll: Ostatnio sie zastanawiam czy to nie zasługa żwaczy, rok temu miałam problem bo psiok jadał głodowe dawki raz na 2-3 dni. Ja w panice robiłam badania, usg. Dopiero na koniec stwierdziłąm ze nie zaszkodzi wypróbować rummen tabs i jakby po nich lepiej się poczył, a tam żwacze też są. I tak sobie myślę czy to własnie przez dodatek żwaczy czy jak podkarmiam suszkami-śmierdziuszkami różnymi to nie wzbogaca mu sie flora bakteryjna i dlatego lepiej karmę trawi, więc nie czuje się po niej źle i nie robi przy misce strajków :hmmmm: Markusa się nie rzuca, ale jak podejdzie głodny do miski i powącha ze on w niej jest to zje. Wcześniej żartowaliśmy w domu że miska kopie i gryzie :lol: bo mu karma z niej nie smakowała, uciekałam się do wciskania karmy jako nagródek na spacerkach.
Dużo opinie właśnie jest że psy nawet przy problemach trawiennych z innymi karmami tą dobrze trawią

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Po przerwie zamówiłam MM.
Ciut odświeżona szata graficzna opakowania zdaje się i do tego skład podany bardziej szczegółowo, na wszelki - przepisuję:
Skład:
suszone mięso kurze, mielone 28%
pełnoziarnista mąka kukurydziana łatwo rozpuszczalna
pełnoziarnista mąka ryżowa łatwo rozpuszczalna
mączka ze żwaczy dziczyzny 8%
kiełki ryżu
mączka z kości dziczyzny 5%
kiełki kukurydzy
mączka ze słonecznika bulwiastego
mączka z ryb morskich 5%
suszony miąższ z buraków
olej lniany tłoczony na zimno
olej rzepakowy tłoczony na zimno
mączka z żółtek jaj 2%
torf
proszek owocowy 2% (w składzie: chleb świętojański, ananas, papaja, banany, acerola, jabłka, gruszki, czarne jagody, mango, maliny)
mieszanka suszonych ziół
tran z łososia
mączka z alg
Yucca Schidigera suszona i mielona

Składniki:
białko surowe 25%
tłuszcz surowy 10,5%
włókno surowe 3,3%
popiół surowy 7%
wapń 1,3%
fosfor 1,0%
sód 0,39%
magnez 0,18%
potas 0,69%
żelazo/kg 200mg

Smakowitość ogromna ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam
Karmę MM polecam z czystm sumieniem. Jest naprawdę bardzo dobrą karmą. W sezonie letnim to u nas "nomber łan":)
Nie jest typowa twarda granulka ale dośc kruchym wyrobem, który dodatkowo można zmoczyc woda i bardzo szybko mamy samkowity sos. Mój pies uwielbia MM. W sezonie zimym, ze względu na treningi i dość ciężkie zajęcia, musimy brać coś bardziej kalorycznego. Ale na wiosnę uderzamy, alo i wcześniej, z powrotem na MM:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Trochę trzeba odświeżyć temat... już jakiś czas zajadamy MM i zastanawiam się czy apetyt mojej psicy w stosunku do tej karmy zmaleje czy też dalej zostanie łakomczuchem?
Do tej pory stosowałyśmy metodę pełnej miski na karmie Nutra Nuggets i sunia jadła jak miała ochotę. Niestety przy MM jest ograniczenie ilościowe 1,2% wagi psa i stąd też miska pełna to marzenie mojego psa. No chyba że "tuczymy" wtedy idę na całość.
Pies na dźwięk wsypywania karmy do michy reaguje wyraźnym zainteresowaniem i pochłania wszystko w trzy sekundy. Dużo pije... widzę różnicę w porównaniu z NN.
Co do sierści... chyba przedobrzyłam:evil_lol:, bo jest jej mnóstwo mimo okresu oczekiwanego linienia- jakoś ubytków nie widać a i pies odczuwa upały w sposób bardziej męczący.
Nie wiem czy mam takie wrażenie czy też jest inna przyczyna - ale sunia zrobiła się taka bardziej ciężka... leniwa? Nie biega tylko chodzi, trzeba ją rozruszać żeby się bawiła, słowem taka ociężała. Ale może to już lata :evil_lol:.
Zamawiałam na oficjalnej stronie - jest różnica w cenie w porównaniu z zoo+em

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moim zdaniem Marcus Muhle to jedna z naprawdę dobrych karm jakie są na polskim rynku. To jedyna karma,którą moja bardzo kapryśna labradorka zaakceptowała i wcina ją już drugi rok i co najważniejsze wygląda po niej świetnie. Ma piękną bardzo błyszczącą czarną sierść,nigdy nie miała zaburzeń żołądkowych tj.biegunki,wymiotów,gazów itp. i cały czas utrzymuje prawidłową wagę.No i co bardzo ważne karma nie jest droga, 15 kg worek kosztuje 139 zł.co za tak dobrą karmę nie jest dużo. Ostatnio producent MM wypuścił na rynek nieco zmodyfikowaną, droższą o 60zł. karmę Marcus Muhle Black Angus. Żeby trochę urozmaicić suni karmę kupiłam na próbę 15kg opakowanie,ale widzę że labka ją je, ale jakby z mniejszym entuzjazmem i dochodzę do wniosku,że pozostanie na dotychczasowej karmie MM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Moim zdaniem Marcus Muhle to jedna z naprawdę dobrych karm jakie są na polskim rynku. To jedyna karma,którą moja bardzo kapryśna labradorka zaakceptowała i wcina ją już drugi rok i co najważniejsze wygląda po niej świetnie. Ma piękną bardzo błyszczącą czarną sierść,nigdy nie miała zaburzeń żołądkowych tj.biegunki,wymiotów,gazów itp. i cały czas utrzymuje prawidłową wagę.No i co bardzo ważne karma nie jest droga, 15 kg worek kosztuje 139 zł.co za tak dobrą karmę nie jest dużo. Ostatnio producent MM wypuścił na rynek nieco zmodyfikowaną, droższą o 60zł. karmę Marcus Muhle Black Angus. Żeby trochę urozmaicić suni karmę kupiłam na próbę 15kg opakowanie,ale widzę że labka ją je, ale jakby z mniejszym entuzjazmem i dochodzę do wniosku,że pozostanie na dotychczasowej karmie MM.[/QUOTE]

A jakimi kryteriami się kierujesz w ocenie karm i dlaczego piszesz, że Marcus Muhle to jedna z najlepszych na naszym rynku? Jestem bardzo ciekawa i będę wdzięczna za rzetelną odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez na próbe kupiłam worek 5kg i mialam ta karme jako smaczki na spacerach a jedna suka w ciazy dostawała ją w ramach posiłków.
Suczysko zrobiło sie grube mi mo, ze duzo biegala i byla w ciazy, pisze ze stała sie gruba bo wygladala jakby miala urodzic z 10 a wyszła tylko piątka szpicków a po suce nie było widac ze dopiero co urodziła.
Ale faktem jest ze te piec bączków to były kolosy waga urodzeniowa najmniejszego to 320g a najwiekszy - 450g.
Suka jadal tą,karme przez okres karmienia plus surowe miecho oraz mleczo i serek od kozy i dzieciaczki były zawsze najedzone, brzuszki pełne i suka wygladala ok
Wiec ja karmie tą karma swoje szpice w okresie jesienno zimowym bo one mieszkaja na dworze wiec zeby mialy czym sie ogrzac i jak pamietam to kupuję na okres kiedy spodziewam sie szczeniąt.
Acha koopy po tej karmie jak najbardziej w porzadku oraz brak jakichkolwiek niezdrowych sensacji ukł. pokarmowego po niej no i psy ja uwielbiają , nawet moje niesforne szpice przybiegają do mnie na spacerze od razu jak mam tę karme w kieszeni kurtki.
Generalnie karma jest ok i polecam innym :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...