Jump to content
Dogomania

Znacie karmę Markus-Muhle ???


Emilii

Recommended Posts

Witam, ja swoje trzy psy(dwa labradory i doga niemieckiego) od pół roku prowadzę na tej karmie i jestem bardzo zadowolona. Psy dobrze się czują i świetnie wyglądają. Dotychczas karmiłam je Royalem oraz próbowałam kilku innych i efekty były różne. Jedna karma dla tak odmiennych ras to duże wyzwanie. Na szczęście znalazłam najpierw preparat na stawy dla koni marki Markus Muhle a później tą karmę. Sama staram się zdrowo odżywiać a teraz wiem, że moje psy też dostają pełnowartościowy posiłek :D
Mam kilka próbek tej karmy więc jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv.
O ile mi wiadomo jest dostępna na allegro.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Renarde pozwól, że troszeczkę Cię wyręczę ;) Otóż skład, który raczyli zapisać po polsku na próbce, którą posiadam to: mięso drobiowe, ryż pełnoziarnisty, kukurydza pełnoziarnista, żwacze z dziczyzny, kości z dziczyzny, buraki, ryba morska, kiełki kukurydzy, świeże zioła [zapewne jeszcze soczystych i pachnących używają ;)], jagody, żółtko, mieszanka olejów roślinnych tłoczonych na zimno, tran z łososia, słonecznik bulwiasty, mieszanka alg, elementy śladowe, witaminy.
Pozwolę sobie jeszcze dodać, że jest to prasowana karma, produkowana metodą "na zimno"(czytaj-temp. nie przekraczająca 40 stopni Celsjusza :))
Pozdrawiam! =)

Link to comment
Share on other sites

O widzę, że pojawił się skład:) Wygląda interesująco :)
Aż wstyd się przyznać, ale nigdy nie słyszałam o matodzie produkowania karm " na zimno" i wpływie takiego produkowania na jakość karm.
Może ktoś wie coś na ten temat i wyjaśni mi jaki to ma wpływ na jakość karmy?

Dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to jest jedyna karma, którą mój pies wsuwa az miło :) doskonale sprawdza się tez jako smakolyk
nie wiem co ona w sobie takiego ma, ale to dziala. polecam :D

tu archiwalny, dość krótki wątek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/130534-Markus-MA-hle[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy ona faktycznie nie brudzi rąk, bo potrzebuje teraz na zime jakiejś karmy i żeby mozna ja było do kieszeni wsadzić i potem bez problemu np. w rękawiczkach wyciągnąć.
Aha i jak patrzyłam na zdjęcie krokietów na zooplusie to one się jakieś takie różnych rozmiarów wydawały, jakby były połamane...czy tak właśnie ta karma wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Emilii za odpowiedź :) Mam jeszcze tydzień na rozmyslania, ale chyba kupię Markusa i bedę dawać w formnie smaczków, a podstawową karme jakąś inną wymyślę :) Dzięki za info, że w Kłodzku mozna ja dostać, bo o tym nie wiedziałam:)

PS. Polecam opcję edytowania postu, żeby nie było bałaganu ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam Markusa i od razu otworzyłam. Krokiety faktycznie bardzo dobrze sprasowane, nie brudzace rąk. Bardzo dobrze się łamią. Pies ogólnie karma zaciekawiony, dałam mu kilka krokiecików i je zjadł. Czy karma bedzie dla niego atrakcyjna za parę dni zobaczymy ;)

Link to comment
Share on other sites

Teraz już mogę z całego serca polecić tą karmę. Jeżeli ktos potrzebuje karmy w formie smaczków do pracy z psem, to ta jest swietna. Pies bardzo nią zainteresowany, pracuje na niej dobrze i jest bardzo wygodna, taka do kieszeni :)
Polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dla zainteresowanych analiza składu:
witamina A (10.500 IE/kg), witamina D3 (1050 IE/kg), witamina E (200 mg/kg), witamina B1 (3,5 mg/kg), witamina B2 (7 mg/kg), witamina B6 (4,2 mg/kg), witamina B12 (42 mcg/kg), biotyna (210 mcg/kg), kwas foliowy (0,35 mg/kg), niacyna (21 mg/kg), witamina C (140 mg/kg), kwas pantotenowy (7 mg/kg), siarczan chondroityny (1050 mg/kg), żelazo (200 mg/kg), kobalt (1 mg/kg), mangan (48 mg/kg), selen (0,25 mg/kg), miedź (10 mg/kg), cynk(65 mg/kg), jod (1,6 mg/kg)
Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hekate811']dzisiaj dostałam próbki (dzięki uprzejmości przedstawiciela który sprzedaje na allegro) niestety u nas bez rewelacji, ale mój psiak ma tak do większości karm, tylko fish4dogs jakoś wchodzi :roll:[/QUOTE]

Hej, u większości psów, które przy mnie próbowały tą karmę była dokładnie taka reakcja :D Dopiero później pies prosił o więcej. Tak jakby z żołądka szedł sygnał, że to coś innego niż typowy, suchy granulat.
Choć może to po prostu pies-anorektyk :lol:

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiście wieczorem dobiegł mnie hałas młóconej miski, ale nie mam pewności czy babcia mu czegoś nie dorzuciła :roll:, więc wsypałam mu drugą próbkę i tym razem michę też wypucował.
Zamówię 5kg na próbę i zobaczę jak długo taki stan będzie trwał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...