Jump to content
Dogomania

Znacie karmę Markus-Muhle ???


Emilii

Recommended Posts

[quote name='Elia']A jakimi kryteriami się kierujesz w ocenie karm i dlaczego piszesz, że Marcus Muhle to jedna z najlepszych na naszym rynku? Jestem bardzo ciekawa i będę wdzięczna za rzetelną odpowiedź.[/QUOTE]

Po pierwsze MM to jedyna sucha karma,która większość nawet kapryśnych psów uwielbia,(odsyłam do opinii na temat tej karmy w zooplusie,żadna z oferowanych na rynku suchych karm,nie ma ta k dużo pozytywnych opinii),
-po drugie to wysokowartościowa, kompletna karma dla wszystkich ras psów,prasowana na zimno zachowuje wartości odżywcze,która m.in.zawiera acticell-wyciąg z owoców który wspiera pracę układu trawiennego,wspomaga przyswajalność pokarmu,oraz wzmacnia układ immunologiczny,
- po trzecie w składzie nie ma zbóż,które zawierają gluten,
- po czwarte jak już pisałam,moja suka ma po MM piękną błyszczącą sierść i mimo że karmię ja już MM drugi rok,nigdy nie miała żadnych zaburzeń układu pokarmowego czyli nie ma biegunek,nie wymiotuje, nie gazuje,kupy są zwarte zdrowe i co dla mnie jest też ważne,nigdy nie śmierdzi jej z pyska,
- po piąte ma dość duże równo krojone bezzapachowe kawałki,a moja labka nie lubi małych granulek jakie np.ma TOTW,więc te MM są dla niej odpowiednie,
- po szóste karma zważywszy na jej naprawdę dobrą jakość,jest tania 15 kg. worek w zooplusie kosztuje 122,80 zł. razem z gratisami w postaci 2 prasowanych kości wołowych Trixie,
- po siódme Luna cały czas utrzymuje jednakową wagę tj.34 kg,
- po ósme i ostatnie 2 tygodnie temu byłam z sunią na szczepieniu i weterynarz zachwycał się jej pięknym i zdrowym wyglądem i pytał czym ja karmię,że osiągnęłam taki efekt, nic dodać nic ująć ja oczywiście byłam bardzo podbudowana taką opinią weta,który codziennie widzi masę psów.
Myślę,że w miarę rzetelnie opisałam kryteria jakimi się kieruję,twierdząc że MM to jedna z najlepszych karm na naszym rynku,przynajmniej mojej labradorce służy wspaniale.

Link to comment
Share on other sites

Karmiłam kiedyś MM swoje psy, niestety ale puszczały straszne bąki, kupy były luźne - i to bardzo. Karma ewidentnie im nie służyła. Przewinęło się u nas wiele suchych karm, jedne im odpowiadały, drugie nie. Przerabiałam również Lukullusa, zakupionego w tym sklepie i efekt był taki sam.
Myślę, że podawanie, że karma ta ma bardzo dobre opinie w zooplusie, lepsze niż inne karmy, moim zdaniem jest bez sensu (generalnie chyba płacą Ci za reklamę ich sklepu ;)). Wiele opinii w sklepach internetowych jak i na forach nie jest obiektywnych.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w/g Ciebie opinia o MM w zooplusie nie jest obiektywna to wejdź na onet.pl
Dziwie się tym bąkom po MM, dla mojej suki wręcz przeciwnie,to jest pierwsza karma po której nie puszczała ich,a wierz mi zanim trafiłam na MM,przerabiałam z labką dużo innych suchych karm,nawet tych z najwyższej półki jak (m.in. Orijen,Artemis,Acana,TOTW) po których gazowała że hej,smród był nie do wytrzymania.Widocznie każdy pies reaguje inaczej. Akurat dla mojej suki Markus Muhle to jest to i nie toleruje żadnych innych suchych karm,chociaż kilka razy próbowałam jej trochę urozmaicić żywienie,ostatnio np.próbowałam z Black Angus,ale zjadała dopiero jak mocno zgłodniała i to dosmaczony mokrą karmą.
I dlaczego wbijasz szpileczkę i sugerujesz że mi płacą za reklamę? Jedyne co mnie łączy z zooplusem to fakt,że jestem ich klientką i to ja im płacę za dostarczany towar,a nie odwrotnie! Czy czepliwość i szukanie podtekstów to nasza cecha narodowa, jeżeli człowiek jest z czegoś zadowolony np.ze sklepu i karmy,to już się szuka drugiego dna. Najbezpieczniej jest chyba na wszystkich i na wszystko narzekać,ale ja już mam taki charakter że jak coś spełania moje oczekiwania to mówię o tym głośno!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies także jadł MM, miałam 15kg. worek, który przez tydzień dzielił z naszym tymczasem.
Jak sobie teraz o tym przypomnę, to rzeczywiście - była to pierwsza i jedyna karma, po której pies puszczał bąki. Dodatkowo dość długo trwało nim zaczął ją prawidłowo trawić, mimo powolnego przestawiania, i tak przez około tydzień po misce pełnej MM kupy były brzydkie, duże, luźne i nawet do 3 razy dziennie.
Pod koniec worka pies już bardzo wybrzydzał, więc karma wylądowała w schronisku.

Na smaczki super, praktycznie każdy pies ją polubił (obdzieliłam karmą kilkoro znajomych) a i tak mnie nie zachwyciła. Myślę, że mój pies zjadł tej karmy niecałe 10 kg., i na więcej już nie miał apetytu i chęci. A ja cierpliwości do sprzątania po psie (kiedy już się kupy unormowały, to i tak były ze 2 dziennie i jak na mojego psa - naprawdę duże).

Link to comment
Share on other sites

Wybierając karmę nie kieruję się opiniami na onecie i w sklepach internetowych. Dotyczy to nie tylko karm ale i wiele innych produktów. Pracowałam kiedyś na zlecenie pewnej firmy, dodając takie opinie. O sklepie, o produkcie itp. Dlatego takie opinie są dla mnie mało warte.

Czasem, by znaleźć odpowiednią karmę trzeba kupować i próbować, aż znajdzie się tę właściwą.

Link to comment
Share on other sites

My się właśnie przerzuciłyśmy na MM z Happy Doga. Przy wprowadzaniu (mieszałyśmy karmę starą z nową) Viki z precyzją lasera wybierała same nowe chrupki. Kupa trochę luźniejsza i częstsza (teraz się unormowało), niż po HD, no ale na tej karmie "jechałyśmy" od 1,5 roku. I bąków nie puszcza ;)

Poleciła nam ją znajoma, której pies szybko "nudzi się" karmami, a Markusem o dziwo nie.

Link to comment
Share on other sites

mm black angus senior został mi po suce(musiała przejśc na dietę odchudzajaca) i mieszam młodszemu z duo delice.samej mm nie chciał jeść.poczatkowo były bąki,luzne stolce teraz jest ok-qpy małe,normalne,bączenia brak.mm nie jest zła karmą ale juz do niej chyba nie wrócę.

Link to comment
Share on other sites

Jedno jest pewne,każdy żywi psa taką karmą,która mu smakuje,świetnie po niej trawi i wygląda. Dla mojej labradorki taką karmą jest własnie Marcus Muhle,co oczywiście nie znaczy,że każdemu psu będzie odpowiadała.Ja tylko stwierdzam fakt i nikomu niczego nie narzucam,każdy ma prawo wybrać taką karmę jaką chce, a wybór na rynku jest naprawdę duży.

Link to comment
Share on other sites

Zarówno MM, jak i jego "bezkukurydzowy" odpowiednik - Lukullusa - używamy na smaczki na spacerach. Mam psa, który nie przepada za pracą na jedzenie, znacznie bardziej woli zabawki, więc przyznam, że sceptycznie podchodziłam do tego (a znowu nie zawsze mam serca czy wątróbkę na spacery). Jakie było moje zdziwienie, jak mój niejadek zaczął pochłaniać całe porcje :grins:. Przebrnęłam przez wszystko: Acanę (wszystkie możliwe warianty), TOTW, Husse, Orijen... I szczerze - dopiero na Lukullusie/MM skończył się problem z wybrzydzaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje czterołapy (ONek - 9 lat, bernenka - 6 lat i BOSica - 3 lata) było ostatnio na MM i muszę przyznać że wszystkim się bardzo podobało.
Im - bo zainteresowanie jedzeniem było baaardzo widoczne
Mnie - bo kupy były ok, brak bąków (które lubił puszczać ONek), sierść błyszcząca, brak "dojadania" dziwactwami na spacerach, psy radosne i z właściwą im energią.
Żadne z nich nie należy do niejadków, choć niektórymi karmami plują przez zęby, MM był super ;)
Na razie szukamy karmy nr 2 - na zmianę do podawania z MM, ale chwilowo nie znalazłam jeszcze nic co przypasowałoby wszystkim równie bardzo.
Cena też ok, na zooplusie 138zł/15kg, a przy okazji świąt trafiłam na przecenę, wiec zdecydowanie nie narzekam ;)

Link to comment
Share on other sites

No, u nas niestety Lukullus odpadł, piesek źle go przyjmował. Wyczytałam, że mogą być z tym trudności i jak zwykle musieliśmy znaleźć się w tym procencie :P. W małej ilości na smaki jest dobrze, ale na całą porcję - nie ma szans.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milla.j']Moje czterołapy (ONek - 9 lat, bernenka - 6 lat i BOSica - 3 lata) było ostatnio na MM i muszę przyznać że wszystkim się bardzo podobało.
Im - bo zainteresowanie jedzeniem było baaardzo widoczne
Mnie - bo kupy były ok, brak bąków (które lubił puszczać ONek), sierść błyszcząca, brak "dojadania" dziwactwami na spacerach, psy radosne i z właściwą im energią.
Żadne z nich nie należy do niejadków, choć niektórymi karmami plują przez zęby, MM był super ;)
Na razie szukamy karmy nr 2 - na zmianę do podawania z MM, ale chwilowo nie znalazłam jeszcze nic co przypasowałoby wszystkim równie bardzo.
Cena też ok, na zooplusie 138zł/15kg, a przy okazji świąt trafiłam na przecenę, wiec zdecydowanie nie narzekam ;)[/QUOTE]

Potwierdzam MM to super karma,daję ją mojej suni już drugi rok i psica wygląda rewelacyjnie: właściwa waga,piękna gęsta, błyszcząca sierść,modelowe kupy,żadnych bąków i co ważne żadnych kłopotów z układem pokarmowych. Od dłuższego czasu w zooplusie 15 kg.worek kosztuje 129 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak troszkę dla odświeżenia :)

Karmię psa MM jużod kilku m-cy. Lecimy już drugi 15kg worek i pies znosi ją super. Sierść nie wypadała,dopóki wiosna nie przyszła :evil_lol: koopy ok, bąków nie puszcza, smakuje mu i z radością czeka na miche po spacerze. Zostajemy więc przy niej, mam nadzieje- jak najdłużej:)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Najpierw zołza wcinała bez szemrania, po pół worka już z łaską, a teraz tą 1/4 dojada jak za karę i nawet na dosmaczane bulionem wybrzydza. Sierść błyszcząca, ale zdecydowanie gorsza niż po TOTW, bardziej wypada i nieco przerzedziła się na stawach. Chciałam coś tańszego, ale jednak trzeba będzie wrócić do TOTW. Karmił ktoś opitmanova mobility i mógłby ocenić czy dobra i skład faktycznie, choćby minimalnie, wpływa na stawy?

Link to comment
Share on other sites

U mnie to samo pół worka Angusa poszło do piesków sąsiadki :( optimanovą kupiłam kotu, je ją trochę gorzej niż Purizona. Zamówiłam TOTW z rybą ale odesłałam do sklepu ze względu na perforację worka ;/ dziwne, fabryczne dziurki w worku i cały czas wymiana dostępu powietrza, a wszędzie się pisze o szczelnym przechowywaniu karmy.

 

Optimanova skład ma niezły jak dla mnie,  ilość chondro i gluko ... niewystarczająca aby zaspokoić dawkę dzienną pies ponad 20 kg musiałby zjeść 1 kg karmy dziennie, a to nie jest możliwe, więc dodatkowo należy ją wzbogacić o suplement na stawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...