Jump to content
Dogomania

Łódź. Szkolenie, treningi czy też po prostu praca z psem i nad sobą ;). Zapraszam!


Karilka

Recommended Posts

[CENTER]Siedząc wygodnie, otoczona świąteczną aurą i wszechobecnymi "Niechce Misiami" wpadłam na pomysł kolejnego etapu samo - rozwoju.

Zajmowałam się różnymi dyscyplinami sportu psiego: od agility, flyball przez [U]weightpulling[/U], [U]bikejoring[/U] po [U]PT[/U], [U]IPO[/U]. Po drodze starałam się "wbić" w różne środowiska psiarzy, wielbicieli [I]różnych ras psów[/I], ludzi stosujących [I]różne metody szkoleniowe[/I].

Prowadząc [U]Dom Tymczasowy[/U] - poznałam multum psich charakterków, sposobów pracy i myślenia. Jeżdżąc na Zloty Ras, Treningi kilku-dniowe, Wystawy, Zawody czy po prostu Zloty miłośników - dowiedziałam sie jeszcze więcej o samych właścicielach psów i ich podejściu do tych zwierząt.

[COLOR=Indigo][B][SIZE=4]P[/SIZE][SIZE=3]oszukuję osoby równie zakręconej lub chcącej poszerzyć swoją wiedzę, osoby dzięki której mogłabym nauczyć się czegoś i która może nauczyłaby się czegoś ode mnie. [/SIZE][/B][/COLOR][SIZE=3]
[/SIZE][SIZE=3][COLOR=Indigo][B]Szukam kogoś, kto chciałby [U]wspólnie potrenować, niezależnie od tego jakiego ma psa, czy cos z nim robi[/U] jednak przede wszystkim [COLOR=Red]CHCĄCEJ [/COLOR]coś z psem robić. [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3]
[/SIZE][/CENTER]

Mam dobermana, z którym zawsze bawimy się w PT - niezależnie od mojego aktualnego "jobla".
Biedaczek był już i psem pociagowym, obronnym, agilitowym i chyba tylko latać sie nie uczył z gorszym czy też lepszym skutkiem;) Aktualnie trenujemy chyba wszystko na co pozwala stan zdrowia.

Zapraszam do wyrażania swoich wątpliwości, zadawania pytań no i oczywiście szukam chętnych do wspólnego, konstruktywnego spędzania czasu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja szukam czegoś dla mojego foksteriera^^
Ma on dosłownie kręćka na punkcie biegania i skakania za wszelkiego rodzaju piłkami.:)
O każdej porze dnia i nocy ma tylko w głowie zabawę(10 miesięcy).Jest jakaś dyscyplina gdzie gra polega na bieganiu za piłką???:)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochani za odzew, ;) jestem mile zaskoczona! Jak tak dalej pójdzie, mam nadzieję, że przy pierwszych promykach słoneczka i podmuchach cieplejszego wiatru spotka sie na prawde mocna, fajna ekipa, chcąca coś z psami robić. SUPER!

Sonic z piłką jest flyball z tego co wiem, jednak nakręcenie na piłeczke możesz bardzo fajnie wykorzystać do nauki innych rzeczy, sztuczek, czy też do zabawy w agility ;).

Na spacery - szkoleniowe pisze się jak do tej pory:
[COLOR=indigo][B]yamayka [/B][/COLOR]
[B][COLOR=indigo]rufus295 [/COLOR][/B]
[B][COLOR=indigo]Sonic[/COLOR][/B]
[B][COLOR=indigo]Karilka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082]Katie[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082]Krystak[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082]jusia666[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082]teqquila[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082]mArGoSia[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4b0082][/COLOR][/B]

Jako, że jak na razie większość miała do czynienia z PT i uważam, że jest to dyscyplina sportu psiego bardzo przydatna w codziennym życiu, myślę, ze miło byłoby od tego zacząć, prawda?

Bardzo sie cieszę, że temat nie zniknął w tłumie! Jesteście Super!
Może jednak znalazłby się jeszcze jakiś chętny na taki spacer? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To moze i my sie skusimy :) co prawda Boks moj juz dawno nic nie trenowal ale fajnie by bylo sobie przypomniec co nie co :) kiedys bralismy udzial w zawodach agility i obi ale sie boks zestarzal i jakos przestalismy sie w to bawic :P i moze bysmy znow sprobowali z reszta psiakow :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Cieplutkaa.']Aa wiadomo już gdzie dokładnie te spacerki będą się odbywały ? :)[/QUOTE]
Hej:loveu:
Proponowałabym Park 3 maja ale moze masz jakąś inną propozycję?
[quote name='teqquila']To moze i my sie skusimy :) co prawda Boks moj juz dawno nic nie trenowal ale fajnie by bylo sobie przypomniec co nie co :) kiedys bralismy udzial w zawodach agility i obi ale sie boks zestarzal i jakos przestalismy sie w to bawic :P i moze bysmy znow sprobowali z reszta psiakow :)[/QUOTE]
Agility my trenowaliśmy dawno i nie prawda i do tego nie z moim obecnym psem, jednak chetnie spróbowalibyśmy sił. Co z torem? Myślisz, ze dałoby rade coś skombinować?;)

[quote name='mArGoSiA']Ja też jestem chętna! chociaż ja to takie podstawy podstaw..[/QUOTE]
Otóż chyba na początek niczego innego nie będziemy próbowali oprócz zabawy, poznania sie wzajemnego i podstawowych podstaw:evil_lol:

[quote name='Krystak']I ja jestem z Łodzi :multi::lol: Mam sunie 9 msc. ok 8 kg więc z chęcią się pobawi,ale my tam nigdy nic nawet nie zaczeliśmy trenować :-o To trochę wstyd się spotkać :eviltong:[/QUOTE]
No jaki tam wstyd? Liczą sie chęci, radość z pracy i próbowanie sił w czym sie da ;). Takie jest moje zdanie.

Kochani, śnieg chyba nam już pomału topnieje, co myślicie o dacie 6.03 ?

Moze ktoś ma ciekawy pomysł na zagospodarowanie pierwszego spotkania?
Pomijając fakt poznania się, poznania psów, może ktoś miałby pomysł na pierwsze próby pracy czy zabawe? Czekam na Wasze pomysły bo u mnie sie troche już ich kłębi ale nie wiem jeszcze jakie psy i jacy własciciele pojawia sie na spotkaniu, oprócz tego, ze na pewno będą sympatyczni:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Katie nie znamy sie jeszcze wszyscy ale myślę, że przybędą tylko odpowiedzialni ludzie z różnymi psami. Jestem zdania, że kontakt z psami może pomóc rozwiazać problem bojaźliwości. Takie spotkanie to też spory akt socjalizacji. Piesek ma do przebycia podróz, spotyka nowe psy i nowych ludzi w zapewne obcym miejscu - duzo wrażen i na pewno korzystnie wpływających na psa z problemem socjalu.

Zapraszamy! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie ma problemu to fajnie :)
Luna nie ma problemu z innymi psamijak są większe to pewniei tak się podda i będzie leżeć na ziemi na grzbiecie :P
Ale jak jakiś pies ucieka przed nią to też lubi być natarczywa ale broń boże nie agresywna to jej sposób kochania wszystkiego :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...