Jump to content
Dogomania

Kulejący spanielek uszkodzenie stawu biodrowo krzyżowego


Dielaune

Recommended Posts

Sprawa ma się tak trzy tyg temu moja sunia uciekła mi na schody, na których się potknęła i zawisła na brzuchu. Po tym incydencie zaczęła utykać. Ponieważ był późny wieczór i nie miał kto mnie zawieść do weta więc zaczęłam masować nóżkę. Na drugi dzień pies chodził i biegał normalnie więc doszłam do wniosku, że po prostu musiała się mocno uderzyć więc do weterynarza się nie wybrałam. Problem pojawił się znowu dzisiaj rano... Po dłuższym spacerze zaczęła kuleć na tą samą łapę. Chodziła sztywno a noga uciekała w bok. Gdy się położyła łapa odstawała, chciałam sprawdzić czy boli ją w dotyku także przy obmacywaniu zgięłam jej lekko tą nóżkę i coś przeskoczyło pies zaskomlał, ale potem już się nie skarżyła trochę lepiej chodziła. Ponieważ mieszkam daleko od lecznicy i nie mam samochodu postanowiłam się wybrać do bioenergoterapeuty, który mieszka niedaleko mnie i leczy zwierzęta. Nastawił jej łapkę zrobił akupunkturę diagnoza brzmiała uszkodzenie stawu biodrowo krzyżowego. Piesek po zabiegach chodzi normalnie no może trochę niepewnie ale nie utyka. W poniedziałek wybiorę się z pieskiem do weterynarza i na prześwietlenie żeby sprawdzić czy na pewno jej coś takiego dolega. W związku z uszkodzeniem tego stawu czy wasze pieski też coś takiego miały?? Jest to uleczalne, na czym ta choroba polega?? Możecie mi przybliżyć ten temat??

PS: Sunia w wieku 3 miesięcy była wolna od dysplazji w tej chwili ma 21 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chciałabym podbić temat. Mój spaniel w wyniku zaniedbań w okresie szczenięcym ma dysplazje stawów biodrowych. Jak do tej pory widać to "wężowym chodzie" i kłopotach z wdrapaniem się na łóżko. W związku z powyższym mam pytanie: czy są jakieś metody opóźniające chorobę? Ja wiem, że prędzej czy później czeka nas operacja. Problem w tym, że wole później...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Beata111']Chciałabym podbić temat. Mój spaniel w wyniku zaniedbań w okresie szczenięcym ma dysplazje stawów biodrowych. Jak do tej pory widać to "wężowym chodzie" i kłopotach z wdrapaniem się na łóżko. W związku z powyższym mam pytanie: czy są jakieś metody opóźniające chorobę? Ja wiem, że prędzej czy później czeka nas operacja. Problem w tym, że wole później...[/QUOTE]
A jaki ma stopień dysplazji?
Myślę, że powinien go obejrzeć i zrobić prześwietlenie doświadczony lekarz, który oceni, czy pies kwalifikuje się do operacji czy nie. Chyba, że już jesteście po takiej konsultacji.
Z tego co wiem, to niektóre operacje mogą być wykonywane tylko do jakiegoś wieku. A w jakim wieku jest Twój psiak? W avatarku wygląda na dosyć młodego. ;)

Zajrzyj do tego działu, tam znajdziesz masę informacji o dysplazji:
[URL]http://www.dogomania.pl/forums/326-Dysplazja-stawu-biodrowego-HD[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...