Jump to content
Dogomania

Kiki bolończyk


mshume

Recommended Posts

Mnie hodowczyni polecała 1AllSystems, Bio Groom,Bea Natur- to czeska firma. Mam szampon AllSystems, odzywke Bio Groom i spray Hery Demelant Doceur. Przy sprayu pewnie zostanę, reszta do wymiany.Kupiono mi teraz z w USA szampon Pet Head Felling Flaky(niezla nazwa ;) znanej firmy TIGI i bede to wyprobowywac przed Swietami. Właściciel wystyawowej bolonki polecal mi kosmetyki Ives San Bernards (linia zielone jabłuszko).Mnie z kolei marzy sie zestaw Pure Paws,moze znowu kogos ze Stanow poproszę, bo u nas strasznie to drogie :( A jeszcze chce cos kupic Bea Natur, ludziska chwalą. To byloby na tyle :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

To zależy od typu włosa. Bo inny włos mają te bolonczyki z ruskim rodowodem ( te trzeba czesać częściej, tak raz na tydzień,póltora) a inne te z włoskim (te raz na dwa tygodnie albo i rzadziej ). Kiki jest włochem, całe szczęście. Oczywiście mozesz trzymac bolonczyka w krotkim wlosie,wtedy roboty jest mniej. Kiki ma długi włos, ktory najpierw spryskuje odzywką, potem rozczesuje szczotką All System pin brush, a potem warstwa przy warstwie od samej skory grzebieniem z rzadkimi zębami (ja mam trixie z drewnianą rączką). Jak jest koltun, to nacieram go porządnie mąką ziemniaczaną, delikatnie rozrywam w palcach i rozczesuję, przytrzymując przy skorze, zeby nie ciągnąć. No i tyle ;)
A co to za bolonki kudlacz u Ciebie zadekował ;)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']To zależy od typu włosa. Bo inny włos mają te bolonczyki z ruskim rodowodem ( te trzeba czesać częściej, tak raz na tydzień,póltora) a inne te z włoskim (te raz na dwa tygodnie albo i rzadziej ). Kiki jest włochem, całe szczęście. Oczywiście mozesz trzymac bolonczyka w krotkim wlosie,wtedy roboty jest mniej. Kiki ma długi włos, ktory najpierw spryskuje odzywką, potem rozczesuje szczotką All System pin brush, a potem warstwa przy warstwie od samej skory grzebieniem z rzadkimi zębami (ja mam trixie z drewnianą rączką). Jak jest koltun, to nacieram go porządnie mąką ziemniaczaną, delikatnie rozrywam w palcach i rozczesuję, przytrzymując przy skorze, zeby nie ciągnąć. No i tyle ;)
A co to za bolonki kudlacz u Ciebie zadekował ;)?[/QUOTE]

Dzięki za informacje.
Jeszcze żaden u mnie nie zamieszkał ale kto wie ;)

Właśnie dużo czytałam, że hodowcy polecają szczotki z AllSystem. Znalazłam aukcje użytkownika z tymi szczotkami [URL="http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9480850"]klik[/URL] . Czytam, że są różne rozmiary, kształty.. i już sama zgłupiałam
Mogłabyś którąś polecić ?

Edit:
Teraz patrze, że to jednak nie wszystkie są z AllSystem.

Link to comment
Share on other sites

Szczotke mam taką:
[URL]http://www.psiaki.eu/index.php/sklep-internetowy.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=471&category_id=144[/URL]

Pure Paws silk i odzywki wysuszają? Kto Ci tak wiedział? To bzdura.
Bea Natur - bardzo srednie, to samo Bio Groom, Ch.Christiansen.
Ja uzywam tez Pet Silk i Pet Head z USA, obie firmy swietne. Ale najbardziej lubie dla siebie i psa Joico. Moj pies nie jest poza wystawami kąpany częściej niz 2 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_b1']A ja mam pytanie odnośnie oczu. Cz y bolończykom nie psuje się na starość wzrok od tej grzywki zasłaniającej oczy?[/QUOTE]Pierwsze słysze taka grzywke ma tez hawańczyk coton de tuler maltańczyk ...I wzrok sie nie psuje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...