Jump to content
Dogomania

Drodzy Charciarze...


Gosia & c.o.

Recommended Posts

Tak tak Nila za niedługo bedzie szczęśliwą mamusią!! Na wystawie była jeszcze w doskonałej formie. Mam nadzieję, że jej dzieci będą równie udane jak Tytusek, który jak na swój wiek ma już całkiem spore osiągnięcia i oby tak dalej!! A co do zdjęć to mam nadzieję, że ktoś znajdzie się i prześle mi parę fotek.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mami- bo whippety mieszali z borzojami właśnie. Poszukam, gdzieś były strony z naprawdę pięknymi psami (bo mi ta suczka jakoś średnio się podoba ;) ). Swego czasu moja znajoma korespondowała z hodowcami, bo myślała nad sprowadzeniem takiego cuda. :)

Link to comment
Share on other sites

To się tez nazywa chart jedwabisty. cieszy mnie, że jedyny okaz jaki widziałem na żywo ma charakter bardziej borzoja niz whipa. Bez obrazy. A juz w czwartek mam nadzieję, że ponownie będę mugł sobie takie cudeńko zobaczyć.

No akurat Slikeny pod względem charakterku bardziej się udały do borzoji, nie są takie "potulaste" jak whippety... :) Pod względem wyglądu też zresztą mają wiele cech - wlos, wydaje mi sie, że linia grzbietowa (ale róznie to wychodzi na fotkach)... A gdzie się wybierasz w czwartek na wystawę, że będziesz miał okazje zbaczyć te cuda? :D

Link to comment
Share on other sites

mami, jeszcze tutaj jest fajny link, sporo napisane o tej rasie: :)

Tilia, to jak zatwierdził już FCI tę rase? :D

Fajnie by było porównać sobie tak na żywo whippetka i Silkena....

nie został zatwierdzony i chyba długo nie zostanie. Zdarzają się tu bowiem spore przerosty, lub tez psy prawie krótkowłose. Rasa nie jest jeszcze mocno ustabilizowana. A jej popularność nie jest wcale taka duża jakby się wydawało. Zaledwie kilkanaście egzemplarzy na kontynencie.

To na prawdę nie dużo.

Nie wybieram się na wystawę... ale będę miał okazję zobaczyć jedną taką ślicznotkę. Niestety jest pregowana, co mi osobiście nie za bardzo odpowiada.

W zamierzeniu twórców to miał byc chyba raczej mniejszy borzoj, niż długowłosy whippet. W tym kierunku to przynajmniej poszło.

Link to comment
Share on other sites

Ale Ci zazdroszcze tej okazji zobaczenia "ala whipet&borzoj" :D

Gdzieś na jakiejś szweckiej stronie pisalo ile jest mniej wiecej Silkenów w Europie i USA, rzeczywiście jest ich dość mało...

W sumie nie wiem jaki byl cel uzyskania tej rasy, ale również skłaniałanym się w strone zminiutaryzowania borzoja i jakby odebrania mu odrobiny "czeogoś, co mają charty", a u whippetów występuje w łagodniejszej fazie (zakręciłam to, ale nie wiem jak to napisać :roll: ) :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, występują whippety szorstkowłose, ale nie są one cenione, ja jednak nigdy nie spotkałam sie z takim whipem :)

Co do Slikena to czytałam gdzies kiedys, że jakis amerykanski hodowca (nazwiska nie pamietam) gdzies tam kilka lat przed II Wojną Swiatową postanowił wyhodować whippeta o długim włosie, podobnym do whippeta...... no i pierwszy taki Sliken byl pierwszy raz prezentowany, gdzies na początku lat 80... (mam nadzieje, że nic nie pokreciłam :wink: ).

Tilia, o tym odtworzeniu starego typu nie słyszalam, a kiedy żyl ten stary typ? :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...