Jump to content
Dogomania

MIRA - leonbergerka MA DOM


mamanabank

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich!
W ciągu ostatnich kilku dni oglądałam aukcje na allegro z bezdomnymi psiakami i wpadłam na psinę. A że planuje w niedalekiej przyszłości sprawić sobie pieska, postanowiłam dowiedzieć się o niej czegoś więcej i trafiłam tutaj. Nie wiem czy mogę robić sobie chociaż najmniejsze nadzieje, ponieważ mieszkam w niedużym mieszkaniu i posiadam już suczkę shih tzu , trzyletniego synka i oczywiście drugą połówkę. Mira potrzebuje zapewne domku z wybiegiem, choć czytając forum różnie to bywa. Chciałabym dowiedzieć się czegoś o niej, ponieważ mieszkam daleko. Niewiem jak duża jest naprawdę i jaki ma stosunek do ludzi i innych psów.
Ja osobiście przygarnęłabym wszystko ale trzeba być realistką.
pozdrawiam i jeśli to możliwe proszę o informację.

Link to comment
Share on other sites

jestem!!
cieszę się bardzo że chcesz wziąć Mirę, mobilizuję mamanabank bo to ona Mirę uratowała.
Sama mam psa w typie leonbergera zaraz ci prześlę na skrzynkę dogomanii zdjęcia żebyś zobaczyła jaki to mniej więcej pies.
Bardzo się ucieszę jak się zdecydujesz!!
Mieszkam w okolicach Warszawy więc jak wszystko się uda z przyjemnością spotkam się na spacerku. Deklaruję też pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz wskazówki w szkoleniu :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Mira jest dużym psem, bardzo dużym! Mniej więcej jak kaukaz, tyle, że suczka, bardziej smukła. Myślę, że trzeba by zapytać hodowców, czy leonbergery nadają się do mieszkania... mnie się wydaje, że nie bardzo... mimo swojej łagodności i spokojności...decyzja jednak należy do Fundacji Emir, mogę podać kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Fundacji już wszystko przejrzałam i wszystkie psiaki też, także z kontaktem niema problemu. Najbardziej boję sie o dziecko bo nawet niechcący taki pies może zrobić krzywdę. Planowałam kupno berneńczyka, ale leonbergery są chyba JESZCZE większe. Berny też duże ale pies wychowywał by się od poczatku z dzieckiem. Z drugiej strony roczny pies ma juz za sobą szczenięce charce i te ostre jak szpileczki ząbki. Bardzo zaluje, ze nie moge narazie odwiedzić jej osobiście z całą moją załogą. 70 km od Warszawy mam rodzinę i wybieram sie tam w lutym. Chciałabym bardzo wziąć Mirę do siebie ale to musi byc bardzo dobrze przemyslana decyzja. Miałam już pieska ze schroniska i pomimo ze byl juz sześcioletnim psiakiem bardzo sie przywiązał i nie sprawiał najmniejszych problemów. Mój 'dzieciak' ma ADHD:D i jest przyzwyczajony do dużego psa (no nie az tak dużego bo moja poprzednia suczka była mieszańcem wyżła) i potrafili cały dzień szaleć po mieszkaniu.
Jeżeli ktoś z Was może powiedzieć parę słow o psinie lub dysponuje innymi zdjeciami niż są umieszczone na allegro to bardzo bym chciala je zobaczyc. z gory dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęć innych niestety nie ma... Mira nie jest wylewną suczką w stosunku do obcych, dopiero niedawno zaczęła przełamywać lęk przed człowiekiem, potrzebuje raczej spokojnego domu, w którym mogłaby być socjalizowana, to suczka wymagająca cierpliwości, łagodnego podejścia i czasu.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, że Mira jest przestraszona i nieufna, zrobiłabym wszystko żeby było jej dobrze, ale cóż pewnie macie racje, że psiak potrzebuje czasu, spokoju i cierpliwości. Mimo to jeżeli nie znajdzie domu w najbliższym czasie postaram sie ją odwiedzić. Dziekuje za informacje i pozdrawiam forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co czy leony muszą miec dom z ogrodem nie wiem, ja sama mam leonka z odzysku i mieszkam w mieszkaniu dwu pokojowym i bobasa w drodze. Oczywiście mój psiak lubi chodzić na spacerki byleby nie za długie a oprócz tego moi rodzice maja gospodarstwo rolne i jak jadę tam z moim byczysławem to on zdecydowanie woli siedzieć w domku pod stołem lub na zew ale pod ławką w cieniu a nie biegać i hasać. Jedno jest pewne leony są dużymi psami wilkością zbliżoną do kaukazów i wydaje mi sie że jest większy od berneńczyka, i z tego co czytałam to są wspaniałymi kompanami do dzieci -nie na darmo sprawdzają sie jako psiaki obok niufów do dogoterapii. Zatem zastanów sie nad psiakiem, jakiego chcesz zwł że to decyzja na najbliższe kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolitka']Fizia :D jest Sliczna, ale cóż kocham duże psy. Co do spacerków to nie ma najmniejszych problemów ( mialam bardzo żywiołowego wyżla, wiec wiem co to znaczy). Wątek przejrzałam, ale musze chyba zrobic to jeszcze raz bardzo, bardzo dokladnie...[/QUOTE]

A co sądzisz o naszej Zadrze? [url]http://www.dogomania.pl/threads/173021-Zadra-radoA-AE-z-czarnAE-kufAE?p=13970629#post13970629[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...