Jump to content
Dogomania

Wszystko o opiekunach zwierzat w schroniskach!


IXIona

Recommended Posts

[quote name='IXIona'][B] Ale nie myslcie, ze to dzieki wam zwierzakom jest lepiej bo na 100 psow w schronisku dom i opieke znajduje 2-3. A co z reszta? Kto sie nimi zajmuje? Jasne jak w morde strzelil![/B][/quote]

jakis masz kompleks? Niedowartosciowana sie czujesz?????

Jak MASZ SMIALOSC pisac tutaj takie rzeczy?? "Nie myslcie ze dzieki Wam zwierzakom jest lepiej....."

[SIZE=4]TAK DZIEKI NIM, TYM WOLONATRIUSZOM ZWIERZAKOM JEST LEPIEJ!!!!!!!!!!!!!![/SIZE]

Mnostwo zwierzat znalazlo dzieki nim domy. Nie dwa, i nie trzy.
Mnostwo.

Podwazasz prace dogomaniakow??
A jak Ci praca w schronisku nie pasi to sie zwolnij a nie wyzywaj na tych, co chca dobrze i robia swoje.
ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PROPONUJE OLAC T膭 JA艁OW膭 DYSKUSJE, BO ONA DO NICZEGO NIE PROWADZI.
Ktosiowi wyraznie zalezy zeby tu siac ferment i zeby skupic na sobie uwage wszystkich.
IXIona proponuj臋 zaj膮膰 sie pomoc膮 zwierz臋tom w radomskim schronisku.Przy pomocy dziewczyn z dogomanii udalo sie znalezc domy dla 10 szczeniaczkow,ale jest problem z transportem do Warszawy.Moze pomozesz????Trzeba tez przywiezc dary z Warszawy dla radomskiego schroniska.Rusz sie i pom贸z zamiast sie wym膮drzac.OK?:mad:

Link to comment
Share on other sites

ale znajduj膮 , bez tych akcji siedzia艂aby dalej w schronisku , co widze nie ma dla Ciebie wi臋kszego znaczenia, w kilku schroniskach dzieki takim co to pomagaj膮 z daleka s膮 robione sterylki , kupowane nowe budy my艣le ze to duzo i 偶e to jednak poprawia los ps贸w w schroniskach, ale k艂贸tnia z Toba nie ma sensu bo widzisz tylko to co chcesz widzie膰, w niekt贸rych schroniskach pracownicy pracujacy za marne grosze zwierzakami sie przejmuja a w innych nie i zwalaj膮 to na ogrom swojej pracy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IXIona']oczywiscie! latasz tam dzien w dzien!
I pewnie tam tez operujesz takim slownictwem! Brawo![/quote]

a co cie obchodzi czy ja tam latam??

a co cie obchodzi moje slownictwo? zazdroscisz mi?

Ja tez pracuje fizycznie. Przy koniach. W stajni. Konskie kupy sprzatam. I jakos sie nie wyzywam na tych, co przychodza do stajni popatrzec na konika. Wiec moze sie opanuj.

Link to comment
Share on other sites

IXIona, bardzo dobrze Ci臋 rozumiem. Od roku bardzo cz臋sto bywam w schronisku, robi臋 zdj臋cia, czasem co艣 wi臋cej... Wiem, 偶e ludzie tam zatrudnieni maj膮 ci臋偶k膮 prac臋. Wi臋kszo艣膰 z nich wykonuje j膮 tak, jak potrafi najlepiej i - czego wcale nie by艂am taka pewna na pocz膮tku, a teraz jestem - wi臋kszo艣膰 z nich ma du偶o serca dla zwierz膮t. Ja wci膮偶 si臋 ucz臋 i dowiaduj臋 o tych ludziach nowych rzeczy - na przyk艂ad niedawno rozmawia艂am przy psich boksach z jednym z nich i...cz艂owiek, o kt贸rym nie mia艂am dobrego zdania, bo wygl膮da艂 zawsze na mocno "wczorajszego" i niestety przewa偶nie niezbyt dobrze odnosi艂 si臋 do ludzi odwiedzaj膮cych schronisko, nagle zacz膮艂 w pi臋kny, ciep艂y spos贸b m贸wi膰 o psach, przy kt贸rych stali艣my. I widz臋 wi臋cej takich os贸b w schronisku....
Tak si臋 sk艂ada, 偶e zajmuj臋 si臋 organizowaniem wolontariatu w naszym schronisku. Powiem Ci, 偶e zg艂asza si臋 sporo os贸b, kt贸re s膮 sk艂onne biega膰 z taczkami, zbiera膰 psie kupy czy roznosi膰 miski z karm膮. Niestety nie jest to mo偶liwe, bo kierownictwo schroniska wychodzi z za艂o偶enia, 偶e tacy ludzie nie s膮 potrzebni. Dlatego staram si臋 znale藕膰 im inne zaj臋cia. Bo wydaje mi si臋, 偶e o ile s膮 z pewno艣ci膮 schroniska, w kt贸rych taka "fizyczna" pomoc jest bardzo potrzebna (bo np. jest zbyt ma艂o pracownik贸w), to w innych wolontariusze powinni robi膰 to, na co "etatowcy" albo nie maj膮 czasu, albo ochoty, czy raczej nie tyle ochoty, co nie jest to uznawane za niezb臋dne - cho膰by czesa膰 czy k膮pa膰 psy, robi膰 im zdj臋cia, szuka膰 nowych dom贸w. Wiem, 偶e je艣li w schronisku jest kilkaset ps贸w, to te par臋 adopcji wi臋cej nie robi wra偶enia, ale je艣li us艂ysz膮 o nich ludzie "z zewn膮trz", to jest szansa, 偶e przyjd膮 do schroniska, wezm膮 jeszcze jednego psa, zach臋c膮 do tego innych. 呕e schronisko zacznie by膰 dla spo艂ecze艅stwa czym艣 wi臋cej, ni偶 "zakazanym miejscem" gdzie艣 na uboczu.
Wiem, jak cz臋sto pracownicy je偶d偶膮 na interwencje. Wiem, jak przedziwnie si臋 one ko艅cz膮. Wiem, jacy dziwni ludzie potrafi膮 si臋 w schronisku pojawia膰, chc膮c odda膰 lub wzi膮膰 psa. I wiem, jak 艂atwo straci膰 tam cierpliwo艣膰 do "obcych". Jednak zamkni臋cie si臋 na 艣wiat zewn臋trzny to najgorsze, co mo偶na zrobi膰.

Link to comment
Share on other sites

bo偶e 艣miechu warte - pojawi艂a si臋 jaka艣 os贸bka, kt贸ra my艣li, 偶e jako jedyna na 艣wiecie wie jak jest w schronisku :shake: :lol: za艂ama膰 si臋 mo偶na - sk膮d sie bior膮 tacy ludzie :niewiem:

a wolontariusze nie powinni wykonywa膰 tej pracy, kt贸ra nale偶y do pracownik贸w - wolontariusze powinni zajmowa膰 si臋 bezpo艣rednio psami, spacerami, piel臋gnacj膮, oswajaniem, etc. i przygotowywaniem do adopcji, szukaniem dom贸w - oczywi艣cie w tych schroniskach w kt贸rych jest to mo偶liwe

Link to comment
Share on other sites

Nikt chyba tutaj jeszcze nie pisa艂 jak wygl膮da praca dzie艅 w dzie艅.Jestem na tym forum od niedawna ale opinie o schroniskach i ludziach pracuj膮cych przewa偶nie s膮 [B]Z艁E. [/B]To oczym pisze MonikaP to prawda.Nikt wydaje mi si臋 nie chce przypisywa膰 sobie niewiadomo jaki艣 zas艂ug.Mamy sobie pomaga膰.IXIona przechodzi ma艂y kryzys bo pewnie si臋 martwi ile dzisiaj ps贸w trafi do schroniska, gdzie to wsadzic,ile si臋 pogryzie ile si臋 zagryzie ,i dlaczego dzisiaj nikt nie adoptowa艂 psa czy kota itd, itp .Czasami przychodzi taka niemoc ,偶e opadaj膮 r臋ce.:lol: [B]Prosze o zrozumienie.:lol: [URL="http://www.schronisko.infocomp.pl"]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nadal nie rozumiem ixiony no ale c贸偶. Tak bywa.
Co do tego co napisa艂a MonikaP sam pozna艂em prawdopodobnie tego "wzorajszego" pracownika schroniska i nie byl on zbyt mi艂y i gadatliwy, jakby nie zale偶a艂o mu na tym, 偶eby pies znalaz艂 dom. Ale prawdopodbnie sprawia艂 tylko takie wra偶enie, poniewa偶 je偶eli nie obchodzi艂by go los tych ps贸w, to po prostu by tu nie pracowal. A nale偶y zauwa偶y膰, 偶e w pozna艅skim schronisku nie jest brudno, a psy s膮 zadbane ( w miar臋 mo偶liwo艣ci), b臋d膮c tam nie znlaz艂em ani jednego brudnego, czy sko艂tunionego psa. Nie wiem jak jest w innych schroniskach, ale podejrzewam, ze czasem gorzej.

Pozdrawiam
Miko艂aj

Link to comment
Share on other sites

Guest El偶bieta481

Witam
jestem nowy na dogomanii ale bardzo chc臋 zabra膰 g艂os w tym temacie...
dzi艣 odwiedzi艂em schronisko w Gdyni,Nie by艂o to 艂atwe..
Przed paroma laty mialem bardzo przykre do艣wiadczenia w艂a艣nie z tym schroniskiem.
Ludzie z kt贸rymi mia艂em kontakt okazali mi pogard臋 na widok dar贸w z kt贸rymi jecha艂em..dosz艂o do tego,偶e swoje dary zostawia艂em i ucieka艂em by unikn膮膰 komentarz w rodzaju,,my nic nie chcemy..pieni膮dze,tylko pieni膮dze,,
Dzis by艂em..
Takie mrozy,to trzeba jecha膰,bo jaka to mi艂o艣c do zwierz膮t kiedy w dniach okropnego mrozu moje ukochane psy marzn膮 a mnie nie ma....
Ba艂em si臋,ze znowu spotka mnie kpina ale mrozy takie straszne,wi臋c pojechalem..
Z ca艂膮 odpowiedzialno艣cia stwierdzam,偶e pozna艂em dzis dziewczyn臋, kt贸ra kocha,wierzy i z mi艂o艣cia pomaga.Ciep艂o w kociarni, a w psich boksach budy..
Poznana wolontariuszka nie kpi przyjmuje wszystkie dary.Za wszystko jest wdzi臋czna.
Z szacunkiem pochylam g艂ow臋 w stosunku do wolontariuszy,bo ja bym nie umia艂.Ja chc臋 krzycze膰 lub ew.komu艣 ...Czasami z bezsilno艣ci si艂owe argumenty przychodz膮 mi do g艂owy..
呕ycz臋 wiele dobrego wolontariuszom z Gdyni..
I jeszcze jedno:
juz sie nie boj臋 pomaga膰..
Dziekuje Izo!
W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielony']Nikt chyba tutaj jeszcze nie pisa艂 jak wygl膮da praca dzie艅 w dzie艅.Jestem na tym forum od niedawna ale opinie o schroniskach i ludziach pracuj膮cych przewa偶nie s膮 [B]Z艁E. [/B]To oczym pisze MonikaP to prawda.Nikt wydaje mi si臋 nie chce przypisywa膰 sobie niewiadomo jaki艣 zas艂ug.Mamy sobie pomaga膰.IXIona przechodzi ma艂y kryzys bo pewnie si臋 martwi ile dzisiaj ps贸w trafi do schroniska, gdzie to wsadzic,ile si臋 pogryzie ile si臋 zagryzie ,i dlaczego dzisiaj nikt nie adoptowa艂 psa czy kota itd, itp .Czasami przychodzi taka niemoc ,偶e opadaj膮 r臋ce.:lol: [B]Prosze o zrozumienie.:lol: [URL="http://www.schronisko.infocomp.pl"]http://www.schronisko.infocomp.pl[/B][/URL][/quote]

[SIZE=3]acha. I odbija to sobie akurat na tych, ktozy robia wszystko co tylko moga i potrafia aby te sytuacje zmienic??[/SIZE]:crazyeye: :crazyeye:


Moze by poszla komu innemu nagadac albo co....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IXIona'][B]Jeszcze jedno! Czy to ,ze ktos za swoja prace bierze pieniadze to blad? Tak jest i tak musi byc! Tylko czy wiecie jakie sa to marne grosze? Nieadekwatne do tego co sie robi! Ale jesli ktos sie zglasza na ochotnika do takiej pracy, to niech zapycha na rowni z innymi mimo ze robi to gratis! Niech nie robi jazd! A co do tych, co wklejaja tu zdjecia zwierzakow, organizuja aukcje i prowadza wirtualne adopcje to ok! Ale nie myslcie, ze to dzieki wam zwierzakom jest lepiej bo na 100 psow w schronisku dom i opieke znajduje 2-3. A co z reszta? Kto sie nimi zajmuje? Jasne jak w morde strzelil![/B][/quote]
Ehhh... Nie zgadzam si臋 totalnie. Moim zdaniem szukanie psom dom贸w "na odleg艂o艣膰", og艂aszanie ps贸w gdzie si臋 da, informowanie, plakatowanie itp. sprawia, 偶e wiele ps贸w znajduje dobre domy. Gdyby przyj膮膰 takie za艂o偶enie jak [B]IXIona[/B] to wi臋kszos膰 tych zwierz膮t dalej siedzia艂aby w schroniskach, bo nikt by si臋 nawet nie dowiedzia艂 o ich istnieniu!!! [B]I w艂a艣nie dzi臋ki takim og艂aszaniu zwierzakom jest lepiej[/B]. Co z tego, 偶e inne nadal s膮 w schronisku? Nawet je艣li 1 b臋dzie szcz臋艣liwy i kochany to jest sukces. [B]IXIona[/B], st膮pasz po kruchym lodzie, m贸wi膮c, 偶e to co robi膮 Dogomaniacy nie poprawia bytu zwierzak贸w. Jeste艣 nowym u偶ytkownikiem wi臋c pewnie jeszcze si臋 nie zorientowa艂a艣 ile ps贸w dzi臋ki akcjom na PwP znalaz艂o domy. W ramach relaksu polecam lektur臋 tego dzia艂u.

Nie krytykuj臋 tego, 偶e opiekuni w schroniskach dostaj膮 pieni膮dze, ale je艣li je dostaj膮 to chyba za to, 偶e pracuj膮, prawda? Wi臋c to jest sprawiedliwe. Jestem ciekawa co by艣 powiedzia艂a o ludziach, kt贸rzy robi膮 to co opiekuni w wymienionym schronisku, za darmo. Ze swojej strony mog臋 zapewni膰, 偶e s膮 tacy i nawet wielu znam osobi艣cie.

PS. Zgadzam si臋 z innymi, 偶e ten temat najlepiej by艂oby przenie艣膰 na "Inne". Na PwP tylko przys艂ania prawdziw膮 idee dzia艂u.

Link to comment
Share on other sites

zielony, fantastycznie ze sa tacy pielegniarze jak ty, ktorzy zadadza sobie trud zeby sie zalogowac na dogo i wogole
i jescze podchodza do pracy z pasja
super ze sa tez tacy nauczyciele, ktorych celem jest wyedukowanie mlodziezy
ale nauczyciel to zawod do ktorego potrzeba powolania tak jak wlansie pielegniarza

nikt nie twierdzi ze wszyscy sa zli,ale nauczyciele, ktroych podejscie do uczniow jest co najmnije "nieodpowiednie" nie powinni uczyc
podobnie jak ludzie ktorym los zwierzat jest obojetny nie pwinni pracowac w schronie

chociaz ja wole pracowac w schronie niz uzerac sie z dzisiejszymi dzieciakami

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, myslalam ze zakumacie o co mi chodzi! Moze nie umiem tego jasniej napisac i to dlatego! Jedynymi osobami ktore chyba wiedza o co mi chodzi jest [B]zielony[/B] i [B]MonikaP[/B]! Moze dlatego, ze na wlasnej skorze przekonali sie jak to jest, moze dlatego ze to co robia robia z prawdziwego powolania! Nie rozumiem tez czemu czujecie sie obrazani? Ja nie neguje tego co robicie, bo niektorzy odwalaj naprawde kawal dobrej roboty! Ja neguje tylko tych, co wychwalaj swoja dobroc, przyjazn i zainteresowanie trudnym losem zwierzakow w schroniskach a jak tam sie znajda to maja lewe rece do roboty i nosy zatykaja chusteczkami, bo im smierdzi! Takich, ktorzy uwazaja, ze jak ktos bierze pieniadze za prace tam to ma zapychac 24 na 24! Takich, ktorzy nie szanuja tej pracy, poswiecenia i opieki!
Ja nie chce zmieniac swiata, bo to nie mozliwe jest! Ja tylko prosze o zrozumienie dla ludzi, ktorzy tam pracuja! Prosze o zglaszanie naprawde waznych interwencji! Prosze o to, by jesli juz ktos zglaszajacy sie jako wolontariusz do schroniska robil to wszystko, co inni a nie uwazal, ze on jest tylko do glaskania, wyprowadzania i krytykowania!
Racja, sa tacy, ktorzy robia to bo musza! Jest bardzo ciezko, zwlaszcza na poczatku! Ale pozniej czlowiek przywiazuje sie do tych zwierzakow, dba o nich jak tylko moze, zostaje po godzinach zaniedbujac swoje rodziny i obowiazki I przy -25C chodzi po placu, boksach i sprawdza czy im nie zimno, czy sie nie gryza!
Macie serce dla zwierzakow, wiec nie zaszkodziloby miec go troche dla ludzi!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IXIona']Wiecie, myslalam ze zakumacie o co mi chodzi! Moze nie umiem tego jasniej napisac i to dlatego! [/QUOTE]
Mo偶e to dlatego... :roll:
[QUOTE]Ja neguje tylko tych, co wychwalaj swoja dobroc, przyjazn i zainteresowanie trudnym losem zwierzakow w schroniskach a jak tam sie znajda to maja lewe rece do roboty i nosy zatykaja chusteczkami, bo im smierdzi! Takich, ktorzy uwazaja, ze jak ktos bierze pieniadze za prace tam to ma zapychac 24 na 24!Takich, ktorzy nie szanuja tej pracy, poswiecenia i opieki! [/QUOTE]
Nie zauwa偶y艂am takich ludzi na Dogomanii, wi臋c moze po prostu 藕le trafi艂a艣 ze swoim apelem? :niewiem:
Znam kilka os贸b, kt贸re przysz艂y do schroniska raz czy dwa, ze szczer膮 ch臋ci膮 pomocy i okaza艂o si臋, ze si臋 nie nadaj膮 do tego- bo si臋 boj膮, bo im 艣mierdzi, bo nie mog膮 patrze膰 na psie nieszcz臋艣cie... Ale nie mnie tych ludzi ocenia膰, okaza艂o si臋, ze to po prostu nie jest ich droga 偶yciowa i powo艂anie. Wi臋c pomagaj膮 umieszczaj膮膰 og艂oszenia gdzie si臋 da lub przesy艂aj膮c jakie艣 dary dla shcorniska...
Pracownicy s膮 w schronisku z wyboru, wi臋c nie mo偶na odmawia膰 tego wyboru wolontariuszom :cool1:
[QUOTE]Ja nie chce zmieniac swiata, bo to nie mozliwe jest![/QUOTE]
Wszystko jest mo偶liwe, trzeba tylko chcie膰... :cool1:
[QUOTE]Ja tylko prosze o zrozumienie dla ludzi, ktorzy tam pracuja![/QUOTE]
Zapewniam Ci臋, ze dogomaniacy rozumiej膮 i szanuj膮 ludzi pracuj膮cych w schroniskach. Bo chyba nikt nie zna lepiej tej pracy ni偶 ludzie, kt贸rzy pomagaj膮 psom na codzie艅.
[QUOTE]Prosze o zglaszanie naprawde waznych interwencji![/QUOTE]
Wida膰, ze nie czyta艂a艣 na dogomani zbyt wiele, bo tu raczej nikt nie zg艂asza interwencji w schroniskach, ludzie sami zje偶d偶aj膮 si臋 z okolicy, zeby jakiego艣 psiaka od艂owi膰 jesli trzeba, i w dodatku zamiast odwozi膰 go do schroniska to daj膮 mu dom, albo p艂ac膮 za hotel...
[QUOTE]Prosze o to, by jesli juz ktos zglaszajacy sie jako wolontariusz do schroniska robil to wszystko, co inni a nie uwazal, ze on jest tylko do glaskania, wyprowadzania i krytykowania![/QUOTE]
W wielu schroniskach wolontariusze s膮 tylko do wyprowadzania i g艂askania, taki jest zakres obowi膮zk贸w wolontariuszy i to tak偶e jest psom potrzebne! Nie pot臋piaj ludzi za to, 偶e robi膮 co potrafi膮 i co mog膮, 偶eby psom by艂o lepiej.
[QUOTE]Macie serce dla zwierzakow, wiec nie zaszkodziloby miec go troche dla ludzi!!![/QUOTE]
I nawzajem. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red][quote name='myszsza']Ja nie rozumiem po co ta ca艂a afera. Pomagajmy zwierzakom na ile nas sta膰, nie oceniajmy innych i nie chwalmy si臋 na forum.[/quote][/COLOR][/B][B][COLOR=red]amen[/COLOR][/B]

[B]ludzie nie dajcie si臋 podpuszcza膰[/B]
[B]macie za du偶o czasu ?[/B]
[B]brak zwierz膮t, kt贸rym trzeba znale藕膰 pilnie dom ?[/B]
[B]czy to kolejny w膮tek, kt贸ry ma sk艂贸ci膰 dogomaniak贸w ?[/B]
[B]czy musicie udowadnia膰, 偶e robicie co艣 po偶ytecznego ?[/B]
[B]czy musicie udowadnia膰, 偶e pomagacie zwierzakom ?[/B]


[SIZE=1]obiecuj臋, 偶e to moja ostatnia wypowied藕 w tym w膮tku[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mo偶e i faktycznie, lepiej nie rozwijac tematu, ale ja jako艣 nie mog艂am wytrzyma膰 jak przeczyta艂am, 偶e ludzie, kt贸rzy zajmuj膮 si臋 sprawami ps贸w " na odleg艂o艣膰" nie robia nic dobrego.
Wielu ludzi ma po prostu z艂e wyobra偶enia o pracy w schronisku. Dla nich to w艂a艣nie polega na g艂askaniu, czesaniu, spacerku, a wiadomo, 偶e w praktyce sprawa wygl膮da inaczej. Praca na zasadzie wolontariatu jest trudna i wymaga nieraz sporego po艣wi臋cenia tak wi臋c najlepiej czuj膮 si臋 w niej ludzie z pasj膮, kt贸rzy naprawde potrafi膮 si臋 temu odda膰.
Ka偶de schronisko ma te偶 inne zasady i w ka偶dym praca dla wolontariuszy wyglada inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...