Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

[quote name='Jara']E-karma ma nadal karmę ze skażonej serii. Według kodów kreskowych wychodzi, że z wadliwej, ale nie przyjmują zwrotów, odpisując na maile, że zrobili badania i karma jest ok.[/QUOTE]

Kurcze a ja podaje małemu TOTW kupiony właśnie w tym sklepie.

W sumie czuje się dobrze jedyny minus to taki że zaczyna linieć. Tylko nie wiem czy obarczyć karmę czy centralne ogrzewanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']E-karma ma nadal karmę ze skażonej serii. Według kodów kreskowych wychodzi, że z wadliwej, ale nie przyjmują zwrotów, odpisując na maile, że zrobili badania i karma jest ok.[/QUOTE]
ciekawe w jaki sposób zrobili badania? otworzyli wszystkie worki z TOTW, zrobili posiew i sprzedają takie naruszone opakowania?

Link to comment
Share on other sites

Otworzyli jeden worek i zrobili badania po czym stwierdzili, że jest ok ;)


[QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]"jeśli kod produkcyjny ma "2" lub "3" w 9. pozycji i "X" w pozycji 10 lub 11 i twoja data przydatności do spożycia wynosi od 9 grudnia 2012 r. i 7 kwietnia 2013 r., jest to partia do wycofania jeśli produkt nie zawiera "2" lub "3" w 9. pozycji i "X" w 10. lub 11. pozycji i twoja data przydatności do spożycia nie jest od 9 grudnia 2012 r. i 7 kwietnia 2013 r., można nadal karmić [/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Verdana][FONT=Lucida Grande]
wszystkie te warunki muszą być spełnione, żeby seria była wadliwa, jeśli masz inne kody to jest ok.

na stronie e-karmy podają, że karma ma kod: NR SERII: TPP0304A21XWA czyli wadliwa seria.[/FONT]
[/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

[QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]W związku z notatką (opinią) wystawiona w moim sklepie e-karma.pl pragne rozwinąć temat.[/FONT][/COLOR]



[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Karma pochodzi z okresu (marzec 2012) kiedy stwierdzono w niektórych seriach na terenie USA Salmonellę.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Jednakże producent w sposób wyrażny informuję, że recall dotyczy tylko USA i Kanady.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Serie eksportowane do Europy nie podlegają recall.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Towar dostepny na terenia UE został dopuszczony do sprzedaży na podstawie dodatkowych badań i raportów [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]producenta.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Na naszej stronie w opisie karmy znajdują sie wyniki badań laboratoryjnych w formie PDF. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Badania były robione równiez w wielu krajach UE jak i Polsce i na ich podstawie towar został dopuszczony do obrotu przez polskie służby weterynaryjne.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Taka jest procedura postepowania w przypadku podejrzenia o Salmonellę.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Towary spożywcze podlegają badaniom i osobnym dopuszczeniom po stwierdzeniu wyników ujemnych.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Towar jest bezpieczny co potwierdzają dokumenty służb weterynaryjnych.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Na tej podstawie towar jest sprzedawany na terenie UE.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Co do atrakcyjnej ceny - ze wzgledu na dodatkowe badania, czas ich trwania, termin przydatności znacznie się skrócił a zła aura wokół produktu też spowodowała mniejsze zainteresowanie produktem. Ze wzgledu na to i duży zapas magazynowy zdecydowliśmy sie obniżyć cenę.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Informuję, że od maja/czerwca (po dopuszczeniu do obrotu po dodatkowych badaniach) sprzedalismy grubo ponad 1300 samego produktu dla szczeniąt.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Nie mamy ani jednej złej opinii czy sygnału dotyczącego negatywnego wpływu na zdrowie psa co potwierdza wyniki badań.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Pragne równiez zaznaczyć, że pozostawiliśmy komentarz do wglądu dla klientów gdyż trzymamy się zasady braku moderacji wpisów. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Lek. wet. Sławomir Samkowski, Animal Service"[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]'Dzień dobry Pani.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Tak ma Pani rację była akcja zwrotu ( RECALL )zainicjowana przez koncerm Diamond w związku ze stwierdzeniem[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Salmonelli w karmie dla zwierzat.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Jednakże informacja na stronie zawiera również informację , ŻE RECALL DOTYCZY TYLKO PRODUKTÓW SPRZEDAWANYCH NA TERENIE USA I KANADY.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Zupełne inne procedury laboratoryjne dotycza produktów eksportowanych do Europy.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Władze Unii Europejskij po analizach technologicznych, laboratioryjnych dopuściły do sprzedazy serie znajdujące sie w Europie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]My ze swojej strony jeszcze pobraliśmy dodatkowe próbki zbiorcze i równiez w badaniach ZHW nie stwierdzono Salmonelii.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Tak władze sanitarne UE wydając pozytywna opinie weterynaryjna wzięły na siebie odpowiedzialnośc za zdrowotność karmy.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Jako reprezentant firmy z USA na terenie Polski bierzemy równiez odpowiedzialnosc za jakość karmy.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Nie mamy podstaw do negowania opinii i decyzji władz sanitarnych.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Od czerwca na podstawie dopuszczeń weterynaryjnych sprzedalismy frubo ponad 1000 tej serii bez jakichkolwiek problemów.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Czy słyszała Pani o Salmonelii u psów zywionych ta serią.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]My ze swojej strony nie mieliśmy takich informacji.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Opinie o tej serii sa bardzo dobre co świadczy o prawidłowej decyzji władz UE.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]N amarginesie - czy zdaje Pani sobie sprawę , że kupując mięso w sklepie naraża sie Pani na spotkanie z Salmonellą.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]W badaniach kontrolnych na przykład mięsa wieprzowego w handlu sklepowym ( nie bazarowym) juz po wprowadzeniu do sprzedazy w latach 2005 - 2009 stwierdzono od 0,4 do 6,7 % próbek z Salmonellą. Oczywiście nie świadczy to zagrożeniu epidemia ale o wszechobecności tej grupy bakterii w produktach które jemy.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Zgodnie z prawem może Pani zrezygnować z zakupu w ciągu 10 dni od transakcji.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Co do odpowiedzialnosći za zdrowie Pani psów - na podstawie dostępnych badań - bierzemy pełną odpowiedzialność.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Z pozdrowieniem[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Lucida Grande]Lek wet Sławomir Samkowski'[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

witam!
3 wypowiedz zacytowana przez Jare, jest to odpowiedz, ktora dostalam ja...
wlasnie od znajomej dostalam wiadomosc, ze ktos zaniosl karme do Zakladu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach i wykryto salmonelle!!!


EDIT: link do tematu [URL]http://forum.gazeta.pl/forum/w,10264,136073507,,Taste_of_the_Wild_moze_byc_salmonella.html?v=2[/URL]

Edited by agusia_cch
Link to comment
Share on other sites

date mam do 29 marca 2013 , na dziwiątej mam 1 więc niby ok ale na dziesiątej mam x :roll:
więc data dobra , dziewiąta liczba dobra ale dziesiąta się zgadza w obu workach .
to mam dobra czy nie?

edit: data jednak jest zła , nie zrozumiałam za pierwszym razem .
zapewniają że karma jest ok , ten worek chyba dokończe bo nic się nie dzieje ale nie wiem czy drugi otworze .

Edited by gops
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wistra']Dla 5 miesięcznego szczeniaka lepiej kupić Taste Puppy, czy zwykły też będzie OK?[/QUOTE]

myślę że Puppy będzie lepszy, ma więcej minerałów które szczeniak potrzebuje, tłumaczyli mi to różni ludzie na wystawie, bo się pytałam dla mojej suni wtedy, a teraz nie wychodzi tak dużo, w e-karmie jest dwupak za super cenę [URL]http://www.e-karma.pl/product-pol-785-TASTE-OF-THE-WILD-Pacific-Stream-Puppy-2-x-6-8-kg.html[/URL]

choć zwykły też może być, podobno jest to dla psów w różnym wieku ;) moja sunia dostaje taste zwykły od 4mies. życia i wszystko jest ok, dla mnie to było wygodniejsze bo druga sunia ma 8lat i to samo dostawały, a jeszcze wtedy nie było puppy na rynku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Andomeda na siłę nie ma co karmić, skoro sierść leci to nie ma co na siłę jej zatrzymywać biotyną czy olejami.[/QUOTE]

Masz rację :) Nic na siłę. Kupie na spróbowanie małe opakowanie Forza10 z jeleniem. Nigdy nie jadł takiego mięsa może się sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja zamówiłem z kar-ma.pl i w zamówieniu wpisałem,ze jak będzie karma pochodzić,że skażonej partii to żeby anulowali zamówienie.
Dzisiaj otwieram przesyłkę ,a tam karma z felernej partii!:angryy:

Napisałem do nich o zwrot pieniędzy.Już nie o samo ,że wysłali z owej partii ale o to że inny towar niż w zamówieniu bo określiłem,że nie chce towaru z tej partii.

Czekam na odp od nich.
Ciekawe:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...