Jump to content
Dogomania

Nowa wersja Orijena


MakeBelieve

Recommended Posts

  • 10 months later...

Ja zamówiłam właśnie Orijen Regional Red, kupiłam na allegro najtaniej 13,5 kg za 268,99 zł i dostane jeszcze gratisy: sos do karmy + smycz + piłkę tenisową ze sznurem + miarkę do karmy Orjen !!! no i kurier zarówno z wpłatą na konto jak i za pobraniem gratis :) jedzonko przyjedzie w czwartek... zobaczymy
swiatkarm.pl ma na allegro za 269 + 2 gratisy...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no więc tak: gdy otworzyłam worek to odrzuciła mnie dość silna woń ryby... w smaku jakie są hmm jak dla mnie nie za specjalne - jak większości suchej karmy, po przegryzieni zauważyłam jednak, że składniki są bardzo dobrze zmielone i - jakby to określić - mączyste (mimo, iż są bez zbóż itp.). Moje psy nie zabijają się za tą karmą, mają podejście jak to większości suchych karm.... czyli "boże znów to muszę jeść" ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja karmię Red'em swoją 5,5 letnią sukę owczarka szkockiego collie i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze (i z przejściem ze starej karmy na Orijena i z działaniem karmy). Wiem, że zdrowemu psu taka ilość białka jaka jest w Orijenie nie zaszkodzi. I póki co jest doskonale. Suka je karmę bardzo chętnie. Po samych granulkach widać, że karma to nie trociny, nie pęcznieje po namoczeniu jak kukurydziany Royal np. Ja tam ryby po otworzeniu worka nie czuję, za to zapach nawet mnie wydaje się bardzo smakowity.
Suka ma się świetnie, jest bardzo aktywna, ma doskonały apetyt i jak na razie żadnych sensacji nie ma, choć obawiałam się co to będzie po 4 latach jedzenia Hill'sa, który niestety choć najlepszy z najgorszych, to jednak pełen kukurydzy. Red dla mnie to mercedes wśród wszystkich Orijenów, jak Grasslands u Acany. A no i jeszcze jedno - moja suka była w trakcie zrzucania 2 kilogramowej nadwagi związanej z mniejszą aktywnością po przerwie w treningach i Orijen odnoszę wrażenie pomógł w przywróceniu jej prawidłowej wagi. Dawka karmy jest niewielka, a suka jest najedzona, zadowolona i bardzo ładnie wróciła do formy (nie schudła nadmiernie, a ja to się martwiłam, że wręcz przytyje na takiej cud-karmie niewiadomo jak bardzo - nic takiego się nie dzieje). Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. :)

Link to comment
Share on other sites

My kończymy worek rybny i chyba kupię teraz Red dla odmiany.
Proszę napiszcie coś o dawkowaniu, ile powinnam dawać tej karmy? Ile wy dajecie? Czy coś oprócz niej jeszcze dodatkowo? Moje psy ważą od 7 do 10 kg. Daję 120g do 200g a czasem więcej ( jak są głodne jeszcze wieczorem ). Daję zwykle dwa posiłki.

Link to comment
Share on other sites

dawkowanie napisane na paczce, porcja na cały dzień:

Waga [COLOR=red]Aktywny tryb życia[/COLOR] [COLOR=blue]Mniej aktywny tryb życia[/COLOR]
1-10 kg [COLOR=red] 75-150g[/COLOR] [COLOR=blue]40-115g[/COLOR]
10-20kg [COLOR=red]150-275g[/COLOR] [COLOR=blue]115-200g[/COLOR]
20-30kg [COLOR=red]275-375g[/COLOR] [COLOR=blue] 200-275g[/COLOR]
35-50kg [COLOR=red] 375-500g[/COLOR][COLOR=blue] 275-400g[/COLOR]
50-65kg [COLOR=red]500-575g[/COLOR] [COLOR=blue]400-525g[/COLOR]
65-80kg [COLOR=red]575-675g[/COLOR] [COLOR=blue]525-600g[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...