Jump to content
Dogomania

znowu tragedia


Canaveral-staff

Recommended Posts

[url]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7357902,Zastrzelil_psa__polowal_na_sarny__sprawa_w_prokuraturze.html[/url]



ciekawe dlaczego zabrał zwłoki tego psa ,a jaki madry z tym pytaniem " kto o tej porze wychodzi z psami ?"- była godzina 17 jak byscie nie doczytali a mysliwy powiedział że to noc

szkoda psiaka szkoda ludzi:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

myśliwy mysliwym- ślepy moze, poniosły go emocje, coby nie mówić kwestia na jakie gatunki sie poluje, jakie się po prostu zjada jest w różnych kulturach umowna itd. Wrr. Ale jeszcze bardziej przerażają mnie te komentarze na forum pod artykułem - naprawde tak zaszliśmy reszcie społ za skóre??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Canaveral-staff'][URL]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7357902,Zastrzelil_psa__polowal_na_sarny__sprawa_w_prokuraturze.html[/URL]



ciekawe dlaczego zabrał zwłoki tego psa ,a jaki madry z tym pytaniem " kto o tej porze wychodzi z psami ?"- była godzina 17 jak byscie nie doczytali a mysliwy powiedział że to noc

szkoda psiaka szkoda ludzi:-([/QUOTE]To proste strzelał z broni na którą nie miał zezwolenia bądź używał zakazanej amunicji .Pozostaje jeszcze kwestia własności gruntu na którym to się odbyło,albowiem panowie myśliwi twierdzą że mogą polować w granicach obwodu który im wydzierżawiło państwo i tu jest szkopuł prawny nie można wydzierżawić czegoś czego nie jest się właścicielem i w związku z tym koła łowieckie powinny by zawierać indywidualne umowy z właścicielami gruntów a tak nawiasem prawo łowieckie ma gdzieś konstytucję i akty wyższego rzędu np. kodeks cywilny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']była godzina 17 jak byscie nie doczytali a mysliwy powiedział że to noc
[/QUOTE]


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 23 marca 2005 r. [B][CENTER]w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania

Rozdział 1[/B]

[U]Przepisy ogólne[/U]

§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
[/CENTER]
11. nocy - rozumie się przez to okres doby zaczynający się godzinę po zachodzie słońca i kończący się godzinę przed wschodem słońca;
[CENTER]

[/CENTER]
</B>

Link to comment
Share on other sites

Nocą trudno stwierdzić czy pies spełnia wymogi zezwalające na odstrzał, a więc ... pan myśliwy strzelał "na pałę"!
Pan myśliwy nie miał tez prawa strzelać do psa, jeżeli w pobliżu był człowiek, bo panu myśliwemu nie wolno strzelać gdy w pobliżu są ludzie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akteon']ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA
z dnia 23 marca 2005 r. [B][CENTER]w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania

Rozdział 1[/CENTER]
[/B][CENTER]

[U]Przepisy ogólne[/U]

§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
[/CENTER]
11. nocy - rozumie się przez to okres doby zaczynający się godzinę po zachodzie słońca i kończący się godzinę przed wschodem słońca;
[CENTER]

[/CENTER]
</B>[/QUOTE]Panie Akteon zostaw te papierki miłośniku zwierząt i zasuwaj zwierzynę dokarmiać bo mi z głodu do chałupy włazi i potem będziesz chrzanił o bezprawnym zajęciu zwierzęcia leśnego .A fakt błyskawicznego sprzątnięcia zamordowanego psa to umknął uwadze szanownego pana ,a zakopanie zwłok w miejscu prawdopodobnie do tego ni przeznaczonym.Bo wy w mieście macie prawo nie wiedzieć o postępowaniu z tzw. "padliną" ale panowie myśliwi wstyd.A czy sprawdzono czy ten dzielny łowca przebywał tam legalnie czy też kłusował bo kłusownictwo myśliwych to teraz największa plaga polskich lasów coś za dużo w tej sprawie do zamiecenia pod dywan.

Link to comment
Share on other sites

Jakby 20 m ode mnie zastrzelił mi psa, to zaczął bym od oskarżenia go o narażenie mojego życia i zdrowia!

Ponadto prawo mówi jasno:
[B]Myśliwy ma prawo odstrzelić psa lub kota, gdy [B][COLOR=Red]ŁĄCZNIE[/COLOR][/B] zachodzą następujące przesłanki:[/B] 1. Myśliwy musi mieć upoważnienie wydane przez zarządcę danego obwodu łowieckiego
2. Pies czy kot muszą być [COLOR=Red]bez opieki[/COLOR] i wykazywać [COLOR=Red]oznaki zdziczenia[/COLOR]
3. Pies czy kot muszą być ponad 200 m od zabudowań mieszkalnych,
4. Pies czy kot musi stanowić zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących w tym łownych, a więc muszą się one znajdować w terenie, gdzie zwierzyna taka przebywa.


Jeżeli ktoś nie rozumie słowa ŁĄCZNIE, to tłumaczę: muszą zajść WSZYSTKIE wymienione warunki JEDNOCZEŚNIE!


Dodam, że "zdziczenia" nie określa się"na oko", ale poznaje po tym, że pies ucieka od człowieka, na zawołanie lub na jego na widok, rzuca się do ucieczki.
Jeżeli myśliwy nie wolał psa i nie stwierdził ucieczki na swój widok, to nie wyczerpał możliwości ustalenia i stwierdzenia zaistnienia WSZYSTKICH, ŁĄCZNIE warunków niezbędnych do tego aby MIAŁ PRAWO do odstrzału!
A 20 metrów to nie jest BEZ OPIEKI,a jak Pan myśliwy bez rozglądania się czy ktoś jest w pobliżu wali z broni do wszystkiego co podleci, to powinno mu się odebrać zezwolenie na broń, bo ON stanowi największe w okolicy niebezpieczeństwo!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jegor']Panie Akteon zostaw te papierki miłośniku zwierząt i zasuwaj zwierzynę dokarmiać bo mi z głodu do chałupy włazi.[/QUOTE]

To najwyraźniej nie jest zwierzyna z mojego obwodu. U nas paśniki są uzupełniane na bieżąco. Fakt zabrania burka mi nie umknął, odniosłem się tylko do kwesti "nocy". To że koleś powinien beknąć to jasna sprawa.

Ad ancyk1
Tak ma prawo

Link to comment
Share on other sites

ulvhedinn, i ja jestem Z Tobą w tym temacie, swoja droga , 2 lata temu jesienią , będąc na grzybach z dwoma pieskami rasy West highland white terrier , spodkałam na swojej drodze myśliwego idącego chyba na "łowy" , z uśmiechem na twarzy powiedział żebym ich lepiej ze smyczy nie spuszczała bo śliczne futerko by z nich sobie zrobił.... poprostu "noł koment" , dla mnie osobisie takie osobniki ( bo nie nazwe ich "ludźmi") , to są zwykli zwyrodnialcy , którzy na samą myśl o zabiciu zwierzęcia lecą w krzaczki walić konia, sorry za wulgaryzm mojej wypowiedzi ale nie potrafie i nie chce inaczej opisać tego co myśle o tych osobnikach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ancyk1']

A powiedzcie mi czy myśliwy ma prawo odstrzelić jakiekolwiek zwierzę które znajduję się na terenie prywatnym, ponieważ mam kilka ha pola na którym czasami pasie sie zwierzyna leśna.[/QUOTE]
Wyłącz swoją ziemię z obwodu łowieckiego, to nie będzie miał prawa.
Ja tak zrobiłam, bo lubię oglądać żywe sarny na mojej łące, a nie facetów z bronią i martwe sarny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Wyłącz swoją ziemię z obwodu łowieckiego, to nie będzie miał prawa.
Ja tak zrobiłam, bo lubię oglądać żywe sarny na mojej łące, a nie facetów z bronią i martwe sarny.[/QUOTE]

A co w przypadku jeśli teren ten znajduje sie na obrzeżach miasta?

Link to comment
Share on other sites

nic to nie da, który to już wątek, która historia w temacie? jest wielkie przyzwolenie na myslistwo, nie tylko to khm, legalne, ale tez na naginanie prawa, etyki mysliwskiej zresztą też. jest wielkie myslwiskie lobby. nic się nie zmieni. mysliwi czują się męscy, jak ustawią karmnik lub sól 1 m za terenem chronionym i wywabiają zwierzyne w ten sposób tam, gdzie moga ją zabic. etyka? sport?


ee tam, parujące flaki, to jest to.

Link to comment
Share on other sites

DOPOKI NIE ZACZNA KARAC MYŚLIWYCH ZA COS TAKIEGO DOPOTY BEDA STRZELAC DO KAZDEGO PSIAKa;(

oni czuja sie BEZKARNI -
NIE WYOBRAZAM SOBIE CO CZUL TEN PAN ;( ROWNIE DOBRZE MOGLBY ZASTRZELIC TEGO PANA? POWIEDZIALBY ZE W NOCY NIKT NIE POWINNIEN BUSZOWAC W LESIE ....MASAKRA
WYNIKA Z TEGO ZE WCHODZAC DO LASU PODPISUJEMY WYROK NA PSA? A MOZE I NA SIEBIE ;(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...