Jump to content
Dogomania

Ej ! Co jest z Wami beaglomaniacy ?


Axela_

Recommended Posts

Co jest z Wami ? Od dawna nie było żadnego nowego tematu. Kilka pytanek ;)

Jak się wabią Wasi psotnicy ?

Ulubione i znienawidzone zabawki (może jakaś fotka z zabawkami, podczas zawziętej zabawy ;) )

Często ucieka Wam Wasz psotnik ? Opowiedzcie cos o tym :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mój psotnik wabi się Rocky :razz:
ulubione zabawki to te najbardziej zakazane ; p hm . poza tym, bardzo lubi gruby sznurek z dwoma supłami, piłeczki tenisowe i gumowe no i jego najlepsza piszczałka w kształcie cheeseburgera :eviltong:
znienawidzone zabawki .. ? nie ma takich. :P bynajmniej mi o nich nie wiadomo.

Co do ucieczek.. Czasem spuszczam go ze smyczy, ale ostatnio ze strachu w ogóle. Zaczyna się przymierzać do ucieczki, a kilka razy już mu się udało. O ile oddalenie się na jakieś 300m. można nazwać ucieczką :P Raz biegł za sarną w lesie, ale go złapałam :placz: był mały, więc trochę się przeraziłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Ja mam pieska w typie beagla, gdyż nie ma on rodowodu. Wabi się Odi, i ma niespełna 3 lata. To odmiana tricolour. On kocha najbardziej na świecie suszone, świńskie uszy, ciasteczka i wszystkie wilgotne przysmaki. Ćwiczymy razem frisbee, agility, dogtrekking, obedience i wiele innych 'pobocznych' sportów. Wspólnie rano uprawiamy jogging... Mój psociarz raczej nie ucieka. Zna masę komend i sztuczek. Wystarczy chcieć. Dobre chęci i aktywny pies=idealne połączenie do czegokolwiek. =]] Kocham go. On w zasadzie kocha cały świat. Dla twojej zachcianki-nie. Z mojej własnej woli-nie. Prośba nierozpatrzona pozytywnie. Nie jest to pies cięty-jak każdy beagle. Karmię go karmami firm: Animonda, Acana, Orijen, Brit, Bozita, Evanger's, Taste of the Wild, baardzo rzadko Royalem. Niegsyś karmiony był Puriną Pro Plan, nie mówiąc już o DC, bo to paskudzctwo. Fakt-faktem. Beagle mają silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Jeśli ma się takiego 'uciekiniera' trzeba z nim najpierw zacząć pracować z linką.
Najlepiej taką która będzie miała 15-20m-tyle wystarczy. Mój beagle umie chodzić na smyczy bardzo ładnie, tyle, że dodatkowo zakładam mu obrożę uzdową(halter). Ciągnie tez on mnie w zimę na sankach. Oczywiście nie sam- w zaprzęgu, razem z większymi kolegami. =]] Je on mięsa rzędu: kurczak(tylko rapy), indyk, wołowina, królik, renifer, ryby[łosoś, pstrąg, śledź, okoń...], kaczka, gęś, kura, bażant. Sąsiad jest myśliwym, więc sprzedaje nam niekiedy jakie 'zwłoki'. Znienawidzonych zabawek mój psiak nie ma. A żeby wymieniać jest ich po prostu za dużo. Ale sądze, że naatrakcyjniejszą z jego zabawek jest zabawka na inteligencję, czerwony KONG+pasta wątróbkowa i tor agility(na podwórku, no ale w zimę stoi schowany). Ma on wgodne posłanko i nie śpi ze mną w łóżku. No chyba, że się bardzo ubłaga... Jest to pies nawet, że posłuszny. Nawet lubi koty. Toleruje większość psów, oprócz takich małych-szczególnie piskliwych. No, ale on do każdega psa podchodzi indywidualnie. Wszystko zależy od pierwszego wejrzenia. =))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mój piesek to Reset urodzony w 2004 roku :) Jest rodowodowy, ale co z tego, jak biedak ma krzywe ząbki, lekkiego zeza :P Najważniejsze, że jest kochany!! Uwielbia jeść, a na spacerze za nic nie można go puścić luzem bo ucieknie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...