Jump to content
Dogomania

Dysplazja -- pomocy!!


apaczkrk

Recommended Posts

Witam...
Wczoraj rano moj psiak zaczal kuleć i płakać (ma 7 mc i 31 kg) pojechałem do lecznicy na Centralnej gdzie w ciągu 3 minut zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego tylniej lewej łapy...i że trzena operować i to jak najszybciej - najlepiej za parę dni... Wróciłem do domu, i zdecydowałem że pojadę jeszcze do KrakVetu do dr.Orła (Szczerze i gorąco polecam!! Lekarz który kocha zwierzęta!! - całkiem inne podejście niż w Amavecie na centralnej!!) - Zaraz po tym jak opowiedziałem co zostało zdiagnozowane dr.Orzeł powiedział że nie wydaje mu się żeby to było zerwane więzadło bo wtedy pies inaczej by nogę stawiał.Zaczął go badać i stwierdził że trzeba psa wprowadzić w stan narkozy, bo zbyt mocno walczy podczas badania i ma napięte mięsnie itd... Tak uczynił, po chwili mój Bari już ślicznie spał... Po chwili badania stwierdził że to na pewno nie więzadło tylko coś innego, i w ramach diagnozy zrobi zdjęcia rtg... Po 15-20 minutach zawołano mnie do gabinetu i... okazało się że więzadła zdrowe, kolana zdrowe, kości ok ale... miednica... DYSPLAZJA!! kiedy to usłyszałem myślałem, że się przewrócę...Mam szczeniaka od 3 mc życia, od zawsze Arthoflex, dobra karma itd... Jestem przerażony!! Aktualnie dostaliśmy tabletki Carprodyl i za 20 dni mamy wrócić na badania... Jestem strasznie przestraszony i boję się o małego... Boję się że skończy się to jego kalectwem i wogóle... CO MAM ROBIĆ!?!? Proszę Was, doradzcie mi co zmienić, co mu podawać itd... Od jakiegoś czasu żywimy się wyłącznie na BARFIE i tu też mam pytanie, jak się ma Barf do dysplazji.. Bardzo Was proszę o rady... Z góry dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Jakiej rasy jest Twój psiak? Jeśli masz dwie różne diagnozy, to wydaje mi się, że powinieneś teraz skonsultować psiaka z kilkoma weterynarzami i potwierdzić, co mu tak na parwdę dolega. Jeśli to dysplazja, to ja polecam dr Bissenika z Warszawy albo dr Niedzielskiego z Wrocławia. Mój pies był operowany u dr Niedzielskiego, jest już prawie rok po operacji, biega, bawi się, i zachowuje się w zasadzie jak normalny pies w jego wieku. Także spróbuj na razie opanować emocje, to że pies ma dysplazję nie koniecznie oznacza, że będzie kaleką. Spróbuj zebrać jak najwięcej informacji i skonsultowac się jeszcze z jakimś weterynarzem, a następnie zdecydować, jaka metoda leczenia będzie najlepsza dla Twojego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

widzę, że jesteś z Krakowa więc radzę rozważyć leczenie u naszych południowych sąsiadów - ceny porównywalne a poziom usług , sprzęt i umiejętnosci bez porównania lepsze
np [B]Ostrawa:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/172117-Klinika-w-Ostravie?[/URL]

i nieco dalej ale wygodną drogą [B]Brno[/B] ( były tez wątki na dogo na temat tej kliniki ale bez wyszukiwarki nie znajdę teraz:shake: -ostatnio dziewczyny wiozły tam np. pobitą Lili [URL="http://www.dogomania.pl/threads/172173-ChciaA-mnie-ZABIC-ale-zadaA-o-jeden-cios-kamieniem-za-maA-o-LILI-chce-A-yc-POMOCY?"]tu jej wątek)
[/URL]
a co do krakowskich wetów to radzę omijać Centralną - niezła(?) marka dr Bakowskiego zupełnie nie przekłada się na poziom usług jego zespołu, placówka bardzo "biznesowa" a efekty leczenia i diagnozy pożal się boże - kiedyś wchodząc na rynek na prawdę się starali a teraz niestety odcinają kupony od popularności i chałturzą aż przykro
natomiast dr Orłowi woda sodowa z powodu sławy nie uderzyła i można mu spokojnie zaufać ( taka jest przynajmniej moja opinia)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...