Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Kati

klasa weteranów

Recommended Posts

Jagoodka, dzięki za odpowiedź:)

16 championatów!!!- wooow to jest liczba!gratulacje:)
a powiedz mi jeszcze czy za wyrobienie takiego championatu się tam płaci(chodzi mi gł.o Czechy) czy skłąda tylko wniosek z odpowiednimi dokumentami?
no i czy gdzieś na jakiejś czeskiej stronie można o tym poczytać...nie mam pojęcia jak nazywa się zk w Czechach...

może za parę lat i w Pl zrobią championaty dla weteranów...więcej ludzi by pokazywało zapewne swoje starsze futerka...:)

Championaty Weteranow maja jeszcze:
Slowacja - koszt 5 EUR + wysylka
Austria - darmowy dyplom
Wegry - platny ale nie wiem ile ( dorosle kosztuja 20 eur)

Czeski dorosly jest platny wiec mysle ze weteranow rowniez

[quote name='Elitesse']Championaty Weteranow maja jeszcze:
Slowacja - koszt 5 EUR + wysylka
Austria - darmowy dyplom
Wegry - platny ale nie wiem ile ( dorosle kosztuja 20 eur)

Czeski dorosly jest platny wiec mysle ze weteranow rowniez[/QUOTE]
Litwa - płatny
Łotwa - płatny

Ozdr.

[quote name='Jagoodka']Tu możesz dowiedzieć się coś więcej o championatach czech.
Wteranów jest w Czechach jest za darmo - jako jedyny kraj :)[/QUOTE]

uuu,a jednak:) pisząc "tu" chciałaś wkleić jakiś link? bo nic się nie wrzuciło...a chętnie bym poczytała o zasadach czeskich weterankowych championatów:)
wielkie dzięki dziewczyny:)

ja ponownie z pytaniami:)

czy słyszałyście może o wystawianiu wykastrowanego weterana?czy jest to możliwe?
zgłosiłam mojego weteranka już ponad miesiąc temu na wystawę do Opola,jednak pojawiły się komplikacje zdrowotne i musiał mieć także wycięte jąderka...:(na szczęście teraz jest wszystko ok i chłopak wrócił do przedoperacyjnej formy tylko brzusio mniej owłosiony...
wystawę od razu wyrzuciłam z głowy,ale doszły mnie słuchy,że jeżeli tylko mój pies będzie dobrze się czuł to powinnam jechać.no i chyba pojedziemy:)będę miała ze sobą inf.od weta,że kastracja była ze względów zdrowotnych.

o tym wiem,jeżeli pojedziemy to będę tylko liczyła na wyrozumiałość dla dziadziusia.
bo raczej nikt by nie pomyślał,że wystawiając ponad 12 letniego psa ma się na celu jeszcze jego 'karierę' hodowlaną...

To jest ciekawe pytanie: bo kastrowany ale weteran...
Ja myślę, że raczej nie powinno się wystawiać, bo Naj.Weteran idzie do porównania o BOB. Więc...

Mogę powiedzieć jedno. W kotach rasowych sa specjalne klasy dla kotów kastrowanych. I to jest najlepsze rozwiązanie problemu;)

Pzdr.

[quote name='SZAMAN']W tym roku zauważyłam, że większość wystaw dla weteranów jest odpłatna, tylko na kilku można pokazać weterana za darmo, a jeszcze kilka lat temu większość była darmowa.[/QUOTE]
Generalnie na weterana sa znizki, w niektórych tylko Oddziałach klasa wet. jest bezpłatna.

Pzdr.

[quote name='Jagoodka']Teoretycznie jest punkt w regulaminie wystaw mówiący o zakazie wystawiania psów kastrowanych.[/QUOTE]

W Niemczech mozna wystawiac wykastrowane psy w klasie weteranów. W klasie weteranów nie ma u nich ocen, sa tylko lokaty i wnioski na Ch. weteranów (potrzebne sa 3 do championatu).

[quote name='Asiaczek']BTW - szkoda, że w PL nie ma Championatu Weteranów. Na pewno więcej zasłużonych psów by się pokazywało na ringach...

Pzdr.[/QUOTE]
Dla informacji, jest szansa, że jeszcze w tym roku wprowadzony zostanie Champion Polski Weteranów:) Wniosek juz jest w ZG, teraz pora na jego rozpatrzenie i jakąś pewnie krótka droge legislacyjna;)
Ja tez czekam z niecierpliwością:)

pzdr.

Guest Lotty
[quote name='Asiaczek']Dla informacji, jest szansa, że jeszcze w tym roku wprowadzony zostanie Champion Polski Weteranów:) Wniosek juz jest w ZG, teraz pora na jego rozpatrzenie i jakąś pewnie krótka drogę legislacyjną;)
Ja tez czekam z niecierpliwością.[/QUOTE]

My też czekamy. Najwyższy czas wprowadzić specjalny tytuł dla starszych psów.

[quote name='FredziaFredzia'][B]Asiaczku[/B], coś wiadomo więcej?[/QUOTE]
W piatek będe na Sekcji to dopytam:)

[quote name='mrau']O tym championie weteranów to juz ze 2 czy 3 lata slyszę "od stycznia ma być"...[/QUOTE]
A ja dopiero jakies 2-3 miesiące temu usłyszałam o tej nowości...

Pzdr.

[quote name='Asiaczek']
A ja dopiero jakies 2-3 miesiące temu usłyszałam o tej nowości...[/QUOTE]

Aż sprawdziłam i pierwszy raz o tym usłyszalam( a raczej przeczytałam bo to był temat na forum) 02.10.2011. Miał być wprowadzony "od nowego roku" ale, jak pamiętamy, wprowadzono wtedy tylko zwiekszenie ilości CWC do championatu( z 3 do 4). A szkoda...