Jump to content
Dogomania

klasa weteranów


Kati

Recommended Posts

W tym roku mój pies kończy 8 lat, więc może już być wystawiany w klasie weteranów. Skoro jeżdzę na większość wystaw w okolicy, więc pomyslałam, zeby jeszcze troche powystawiac Raptusa (przynajmniej nie będzie musiał siedzieć sam w domu jak ja jestem na wystawie).

Chciałabym dowiedzieć się jak sędziowie oceniają weterany, na co zwracają większą uwage, a na co przymykają oko?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak wystawiałam w kl. weteranów sznaucery olbrzymy, to zęby mało kiedy były sprawdzane. No, ale to było kilka dobrych lat temu. Teraz nie wiem, jak to jest z zębami u weteranów. Wydaje mi się jednak, że nie jest to najistotniejsze, nawet w rasach, gdzie zęby mają być w komplecie.
Kondycja psa i poruszanie się jest chyba decydujące.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Kamienia na szczęscie nie ma, ale zęby są żółte - jak będe systematycznie je czyścić to będze lepiej. Jednak największy problem jest z kłami, są dosyć mocno starte - mój pies uwielbia bawić się kamieniami :angryy: i nie zawsze jestem w stanie go powstrzymać, :mad: chociaż już na dzialce nie ma ani jednego kamyka.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kati[/B] - nie wydaje mi się, aby starte kły były jakimkolwiek problemem przy ocenie psa w kl. weteranów. Tam ma prawo być i już. Sędziowie też to wiedzą (a przynajmniej powinni), że w starszym wieku i oko jest lekko mętne i bieg już nie tak wydajny i zęby mogą być żółte i kły starte.
Uważam, że możesz spokojnie startować ze swoim psiakiem w kl. weteranów.
Dużo szczęścia!
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już wogóle nie mam wątpliwości i z przyjemnością bedziemy śmigać po ringach. :cool1:
Jeszcze tylko będę musiała przypomnieć Raptusowi zasady dobrego wychowania :mad: , zeby na ringu nie zachowywał się gorzej niż psy w klasie szczeniaków, :evil_lol: ale z tym nie będzie problemów. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kati jak najbardziej powinnaś wystawiać Raptusa w weteranach :)
Ja też uwielbiam widok siwiuteńskich staruszków w świetnej formie - sama cały czas wystawiam mojego 12-latka Elroya.
Jąderek raczej nie sprawdzają (zresztą w championach też tego nie robią), co do ząbków to rzezcywiście albo w ogóle nie sprawdzają, albo tylko zgryz, w paszczę "tam dalej" prawie nikt nie zagląda. Starte kły nawet w dorosłych klasach nie powinny być problemem - mój Tares połamał sobie kły z lewej strony i górny i dolny - oba są ułamane tak gdzieć po 3 mm każdy i nikt się tego nie czepia. Widać , że zęby są i o to chodzi. Tares też uwielbia nosić wszystko w pycholu (w końcu to aporter) i na czymś musiał sobie połamać ząbalki.
Tak a największą uwagę sędziowie rzeczywiście zwracają na kondycję, nie tylko fizyczną, ale też psychiczną ( ja nie mam z tym problemu bo mój "staruch" zdziecinniał na starość i bardzo lubi sobie pobrykać po ringu, czasami sobie szczeknie jak mam smakołyka i zawsze ma napisane że mimo wieku pies wesoły pełen temperamentu :))) Zawsze sędziowie się pytają co robimy że nasz Elciuch ma dalej tyle radości i życia w sobie. Nikt mi nie chce uwierzyć , że ma on już 12 lat. Poza jego siwiutką mordeczką w ogóle tego nie widać.
Wstawiam zdjęcie jego siwiuskiego pysia zrobione wczoraj na spacerku:
[IMG]http://img482.imageshack.us/img482/410/pole0064ny.jpg[/IMG]

i całej sylwetki w polu:
[IMG]http://img482.imageshack.us/img482/3812/pole0120ge.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Zeliika[/B] ja jestem w nim tak strasznie zakochana. Przez tą siwiznę jest niesamowicie słodki :)
No i jeszcze zachowuje się jak szczeniak, cały czas chce się bawić, brykać a jak zaczepia jak się na niego nie zwraca uwagi!!!
A w pracy w polu jest do teraz niezmordowany. Nawet po 3 godzinach wysiłku nie chce wracać do domu, tylko dalej polować.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolicie ,ze i ja sie dolacze do dyskusji.;)
Mam 8l.4m welsh terierke,malo mam jeszcze doswiadczenia w kl.weteranow,
bo zaledwie 3 razy w niej wystawialam.
Ale zgadzam sie z waszymi wnioskami:najwazniejsza
jest kondycja dla danego wieku ,no i czasem zgryz.

[B]Kati [/B]wystawiaj Raptusa puki jest w dobrej kondycji.

Mysle ze spoko, w tej klasie sadziowie patrza przez pryzmat czasu.

[B]Jagoodka[/B] Twoj Elroy wyglada super ,wcale nie widac tych 12 lat.

Poniewaz moja Gaja ma jeszcze bardzo dobra kondycje
i tez nie widac u niej tych 8 lat , to czasem wystawiam ja w kl.Ch
Wlasnie w lutym wybieramy sie do Leszczna na wystawe championow.
No i okaze sie jak wypadniemy. :shake: ????czy:multi: :Dog_run::Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

troszkę temat odświeżę:cool1:

mojego 11,5 letniego malamuta zaczęłam wystawiać w klasie weteranów w tym roku. byliśmy na 3 wystawach- w Opolu i dwóch we Wrocławiu(krajowa i międzynarodowa).

zastanawiałam się także nad pokazaniem go u naszych południowych sąsiadów- w Czechach:) będzie miał już 12 lat.
w Pl generalnie nie płaci się za pokazywanie weterana, wiecie może jak to wygląda w innych krajach(gł.w Czechach) ?
nie wiem jak tam nazywa się zk aby na ich stronach poszperać...
z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

[B]ames [/B]oprócz Polski nie znalazłam kraju gdzie weterany idą równiez za darmo...
A trochę się najeździłam, bo mój pies ma 16 championatów, w tym 3 właśnie championaty weteranów.
Jeżeli chodzi o Czechy to średnia cena na krajówce to 250 koron, a na CACIBie 400 koron i są to chyba najtańsze dla weteranów zagraniczne wystawy, np. w Niemczech weterany płaca 100% czyli ok 50-60 Euro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...