Jump to content
Dogomania

pytanie o karmę dla 10mies. labradorpopodobnego psa.


agrafka111

Recommended Posts

Witam,
Chcialabym proscić o poradę odnośnie wyboru odpowiedniej karmy dla mego psiaka. Pies do tej pory jadł głownie gotowane+ surową wołowinkę a od czasu do czasu dwałam mu suchą karmę Pedigree w małych ilościach tak tylko żeby sie nie odzwyczajał od suchego, i żeby była możliwość karmienia go suchą karmą np. na wyjeździe. Po tym jak przeanalizowała mskład Pedigree, i po poczytaniu opinii innych- postanowiłam zmienić ja na jakąs bardziej wartosciową. Pies nie ma problemow z żołądkiem, apetyt ma zawsze i na wszystko (nawet rzeczy niejadalne), ale nie chcialabym mu zmieniac w ramach eksperymentów co tydzień na inna karmę. Narazie w sklepie zakupilam kilogram pedigree i Calibry, polecano mi jeszcze Purinę (o której tu czytalam wiele pozytywnych wypowiedzi) a ja także zastanawiam sie nad Royalem. Interesuje mnie Wasz opinia, co byscie mi polecili... aha no i co sądzicie o kupionej przezemnie Calibrze? Dodam że karmą bedzie karmiony z rana- a na obiad gotowane.
Ps. Wątek zamiescilam tez w zywieniu, wiec jeśli tu zostanie uznany jako zaśmiecający, to pszepraszam, ale wydaje mi sie ze tutaj zagląda więcej forumowiczów, a każda sugesta bedzie dla mnie cenna. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Mój znajomy karmi Calibrą i jest bardzo zadowolony, więc chyba jest niezła. Karmy typu Pedigree,Chappi itp. daruj sobie,bo szkoda zatruwać psa. Ja osobiście polecam Royala,Acane,Nutre,Best Choice. Możesz jeszcze karmic psiaka juniorem,bo nie jest dorosły i tak mniej więcej do 16 m-ca.Potem możesz już przejść na adulta lub inny rodzaj karmy dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies od roku je acane i jestem zadowolona... Na forum mżemy podać Ci tylko jak na daną karmę reagowały nasze psy, które karmy są nie godne uwagi itp. Wybór należy do Ciebie, a raczej do Twojego psa, to że jednemu psu karma odpowiada nie znaczy ,że drugi też bedzię się po niej dobrze czuł, dlatego czasami trzeba poeksperymentować, może uda Ci się odrazu dokonac właściwego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Nie zmieniaj tak często karmy na inną bo pies będzie miał kłopoty z zołądkiem ja karmie już długo Royalem jak bedziesz kupować royala to [url]www.animalia.pl[/url] tu mają tanie karmy i wysyła 10 zł a na [url]www.telekarma.pl[/url] od 150 dostawa gratis i dosyć tanie karmy

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę coś doradzić, to nie nastawiaj się tak na Royal Canin. Ja do tej pory też nią karmiłam swojego goldena. Jednak od momentu jak Royala wykupiła inna firma karma się zepsuła i z wyglądu i z zapachu, a Max ma wielkie i okropnie cuchnące kupy. Nie wiedzielśmy dlaczego i sprzedawca nam powiedział o wykupieniu Royala. teraz powoli przechodzimy na Best choice.

Link to comment
Share on other sites

Właściciel sklepu zoologicznego to nam powiedział, że przejął ich Masterfoods, czyli ci od pedeegre, ale nic w necie na ten temat nie znalazłam. Jedynie po obserwacji karmy i mojego psa mogę stwierdzć że coś jest nie tak. Co do linii weterynaryjnej to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Moje doswiadczenia na przestrzeni 10 lat:
najpierw karmiłam Hill'sem-karma bardzo droga i dobra,ale w pewnym momencie znikneła z naszego runku;
potem była Eukanuba,przesiadka na Royala,a teraz Belcando.
Z Belcando jestem zadowolona i polecam :p Jest to niemiecka karma,bardzo "naturalna"i w dobrej cenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Nie słyszałam nic na ten temat, ale postaram się dowiedzieć, czy faktycznie z jakością coś jest nie tak, w Eukanubie już to przerabialiśmy, może jednak Royal nie pójdzie za ich przykładem[/QUOTE]

Co sie dzieję z Eukanubą? Karmiłam nią psy jakieś 7 lat temu i od tego czasu nie miałam styczności z tą karmą.
Ćoś jest nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...