Jump to content
Dogomania

Zerwane więzadło - 31kg 7 mc


apaczkrk

Recommended Posts

Drodzy Psiarze, bardzo Was proszę o pomoc i radę... Mam psiaka - aktualnie ma 7 mc, waży 31 kg. (Mieszanka Kaukaza + nie wiadomo co)... Podczas zabawy z moim drugim psiakiem zeskoczył nieszczęśliwie z wersalki i zerwał więzadło tylniej łapki. Byłem u weta, jutro mam jechać jeszcze raz bo będzie tutejszy ortopeda (dr.Bakowski - Kraków), jednakże powiedziano mi, że na 95% będzie trzeba operować... Co radzicie?!?! Nie chciał bym żeby psiak cierpiał i nie chce żeby odbijało się to na nim w przyszłości... Możecie coś podpowiedzieć, polecić ?!?!...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja suka miała zerwane więzadło- operował Dr Bissenik z Warszawy.
Mineło 2,5 roku od zabiegu, suka waży obecnie około 64 kg - nigdy nie zakulała, nawet w ciąży jak przytyła- wszystko było dobrze.
Polecam więc Dr Bissenika z Warszawy...
Dodam, że od dnia zerwania do dnia operacji minęło około 6 miesięcy, bo każdy wet leczył moja sukę na co innego, nie potrafiąc rozpoznac zerwania więzadła.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='HUSKY95']Witam!
Moja suka (19 kg 7 lat) jest już miesiąc po operacji zerwanego wiezadła w kolanie.
Czy ktoś jest właśnie w takiej sytuacji.
Chciałabym się skonsultować co do kondycji psa po zabiegu itp.
Proszę o kontakt.[/QUOTE]
Przejrzyj sobie ten wątek [url]http://www.dogomania.pl/threads/3156-Zerwane-wiAE-zadA-o-kolanowe-a-ruch-u-AST[/url] może znajdziesz dla siebie coś ciekawego.
A ja mam swoją drogą pytanie, czy ból i kulawizna przy zerwaniu więzadła pojawia się natychmiast po urazie, czy jest możliwe, że pies wróci do domu wesoły jak skowronek a kulawizna wystąpi dopiero po paru godzinach?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Hej pomóżcie proszę. Moja Sunia (Beagle) nie całe 2 miesiące jest świerzo po parwowirozie. Jechaliśmy z nią samochodem i na zakręcie się lekko tylko przewróciła. Wróciliśmy do domu i zaczęła dzwinie chodzić a mianowicie: lewa tylnią nogę (łapkę) wykrzywia i tak jakby staje na pazurkach czy coś. Zaraz rodzice pojechali z nią znów do veta i dał jej zastrzyk przeciw zapalny i że ma naderwane ścięgno czy jakoś tak. kazał masować mu nogę. Zauważylyśmy z siostrą że nie o łapkę chodi tylko o kolano bo nie dzwiga go za wysoko. Czasem stanie normalnie na tę nogę ale częściej ja tak ciągnie na palcach. Co robić ? Wyleczy się ? czy tak będzie chodzić do końca życia ?!!! Boję się :( Help !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia121206']Hej pomóżcie proszę. Moja Sunia (Beagle) nie całe 2 miesiące jest świerzo po parwowirozie. Jechaliśmy z nią samochodem i na zakręcie się lekko tylko przewróciła. Wróciliśmy do domu i zaczęła dzwinie chodzić a mianowicie: lewa tylnią nogę (łapkę) wykrzywia i tak jakby staje na pazurkach czy coś. Zaraz rodzice pojechali z nią znów do veta i dał jej zastrzyk przeciw zapalny i że ma naderwane ścięgno czy jakoś tak. kazał masować mu nogę. Zauważylyśmy z siostrą że nie o łapkę chodi tylko o kolano bo nie dzwiga go za wysoko. Czasem stanie normalnie na tę nogę ale częściej ja tak ciągnie na palcach. Co robić ? Wyleczy się ? czy tak będzie chodzić do końca życia ?!!! Boję się :( Help !!![/QUOTE]

Koniecznie iść do dobrego weterynarza, najlepiej ortopedy, który łapę wymaca, prześwietli i powie, co jest, jeśli obecne zabiegi nie dadzą rezultatu w miarę szybko. Nie ma się czego bać, co się stało to się nie odstanie, teraz ważne, by psu pomóc. Naderwane "coś" - to coś to bardzo duża różnica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...