Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć husky'ego gryzienia???


ANECZQA

Recommended Posts

Trzy dni temu dostałam/kupiłam -to znaczy rodzice mi kupili w prezencie, sh. Problem w tym ze strasznie gryzie po rękach i nogach:cool3::diabloti: /czasem sie uspokoi jak go wezmę na ręce a tak to lata i kazdego podgryza/. To szczeniak ma około 2 miesięcy. Pomózcie plizzz...

Link to comment
Share on other sites

tia SnowDogs :lol:

po pierwsze przejdzie mu z czasem samoistnie, owszem nalezy z tym walczyc ale bez paniki.
po drugie czy poza rekami i nogami ma cos innego do gryzienia ??
Nie zaszkodzi jakas zabawka, ale raczej nie tandetne delikatne gumowe "nic" jesli juz gowome to cos w stylu kolka ringo z pelnej gumy , a najlepiej sznurek z suplami.

Prezent powiadasz , jak u Ciebie z wiadomosciami na temat rasy ??
Czeka Cie duzo czytania - poszukaj tu na forum, poszukaj na stronach w necie , jest tego duzo , informacje rozsiane , ale prawie wszedzie znajdziesz cos co sie przyda.
Jedni pisza tak inni inaczej - wiec nie zapominaj ze psiaki maja tez zupelnie rozne charaktery oraz ze zmieniaja sie z czasem.

Zycze wytrwalosci i... na pocieszenie moj psiak lubil sobie na bezszczelnego posikac w domu az do 9 miesiecy :] wszystko przed Toba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANECZQA']Trzy dni temu dostałam/kupiłam -to znaczy rodzice mi kupili w prezencie, sh. Problem w tym ze strasznie gryzie po rękach i nogach:cool3::diabloti: /czasem sie uspokoi jak go wezmę na ręce a tak to lata i kazdego podgryza/. To szczeniak ma około 2 miesięcy. Pomózcie plizzz...[/quote]

moze chce sie bawic? dla szczeniaka zabawa to glownie zebami. klockow nie pouklada...

Link to comment
Share on other sites

Prezent-fakt ale przemyślany /mówiłam ze bardzo mi sie podobają sh/, co do informacji na temat tej rasy to trochę czytałam ;) więc wcale takim zółtodziobem nie jestem /ale faktem jest takze to ze po raz pierwszy mam do czynienia z tą rasą/

A co do oddania to niema mowy! W zyciu nie oddałam psa tak więc MOIRY też nie oddam :p:eviltong:

Jest tylko jeszcze jeden problem: oprócz niej mam jeszcze jednego psa-kilkuletniego cocker spaniela /wziętego ze schroniska/ no i chodzi o to ze strasznie na MOIRĘ warczy/zdaje się ze jest bardzo zazdrosny/ jak sądzicie pogodzą się z czasem??

Link to comment
Share on other sites

Może się pogodzą, ale musisz pilnować, by psiak, którego masz dłużej nie stracił swojej pozycji w domu. Zawsze jemu najpierw dawaj jeść, jego głaszcz pierwszego, z nim się witaj po przyjściu do domu. On musi wiedzieć, że nadal jest ważniejszy, a szczeniak musi się nauczyć, że w hierarchii domu jest niżej.
Co do gryzienia - popieram przedmówców - porządne zabawki do gryzienia. Mój też paskudnie gryzł, co doprowadzało mnie do szału, bo nie można go było normalnie pogłaskać :roll: No ale wyrósł z tego..tak naturalnie że nawet nie wiem kiedy ;)
Co do tego że trochę czytałaś...:roll: Obawiam się, że to duuuużo za mało. Haszczaka uczysz się z każdym dniem...nawet gdy ma już kilka/naście lat ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas bylo to samo. Gryzienie bylo okropne.
Wiadomo mlody pies, zeby mleczaki, bez wyczucia.
Czesto polala sie krew, badz ktos zakrzyczal.
Ale najwazniejsze to zabawka dla psiaka, niech wymeczy zabki na czyms co do tego sluzy, a jesli juz zaczyna podgryzac nas, to ciagla, i sumienna praca nad psiakiem, typu zwracanie uwagi. U nas mimo ze psiak ma juz ponad roczek, czasem zdaza sie ze stara sie wpakowac za plecy opierajacego sie domownika i podgrysc go delikatnie :) Ale to raczej luzne elementy i zacheta do zabawy :) Dla tego tak jak mowie, zabawka, i praca z psiakiem, cierpliwosc. A rezultaty przyjda z czasem. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zabawek kilka ma i chętnie się nimi bawi,ale przykładowo dzisiaj rano koniecznie chciała wyzyć się na moich spodniach /nie dość ze zaspałam to sunia nie chciała mnie wypuścić na dwór-złapała się zębami za nogawkę i ciągnie w drógą stronę :eviltong:, przez to wszystko ledwie zdązyłam na autobus/,fakt ze rano nigdy nie mam zbyt wiele czasu na zabawę z Moirą /jestem w licealnej klasie-tuz przed feriami jest na prawde trudno nie popsuc sobie stopni choć i tak mogłyby być lepsze/ więc to moze być częściowo powodem podgryzania /jak wracam ze szkoly to odrazu idę z nią na dwór-mieszkam na wsi więc z tym niema problemu/. Ostatnio chciała się bawić z kotem-ganiała go po całej kuchni :eviltong: ale do czasu... kotek się zdenerwował i zaczął fukać /raz nawet zeby sunię przestraszyć to pasną koło jej mordki łapką-byćmoże spudłował/

Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszesz, masz Spaniela, kota i małego haszczaka... przewidywany rozwój wydarzeń na jesień 2006 jawi się następująco:
1) Na pierwszy ogień pójdzie spaniel, bo nie ma pazurów i nie umie skakać po żyrandolach. Tak więc zależy od IQ spaniela czy za jakieś 9 miesięcy zdecyduje się dobrowolnie oddać pozycję Alfa w stadzie, czy będzie o nią walczył ;-)... raczej niedługo.
2) Na drugi ogień pójdzie kot. Po początkowym pakcie o nieagresję, skutecznie wynegocjowanym pazurami rzeczonego wąsacza, haszczak zacznie kombinować, niczym Hitler podczas wojny czujący oddech Stalina na plecach, desperacka ofensywę wszelkimi dostępnymi siłami na kota. Jak zakończy się blitzkrieg? To zależy od sprawności kota, liczebności psów (spaniel w sumie może zostać dokooptowany do sił Osi) i od Ciebie.

A w sprawie gryzienia to dobrym patentem jest smarowanie często obryzanych rzeczy (meble) octem... ale raczej siebie i swoich spodni sparować nie polecam, może to mieć zgubne skutki dla otocznia, pza tym stwierdzisz nagły spadek zainteresowania swoją osobą ;-)

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mój Chinook, kotka doprowadził do Bramy do której tylko Św. Piotr ma klucze.
Trwało to półtora roku, może troche mniej. Niestety nie mogły sie dogadać, więc kot coraz więcej czasu spędzał poza domem i tam zjadł jakąs trutkę i był nie do odratowania:-(. Może popełnił samobójstwo??!!! Nie wiem, ale uwazam na tym przykładzie że stosunek SH-kotek to nie najlepszy pomysł, ale zalezy to od charakteru psa i kota a także jak zauwarzył HUSKYTEAM od umiejętności skakania po żyrandolach....

A tak jesli chodzi o podgryzanie nie polecam octu ale może jest jakis zapach nie drazniący człowieka a nie akceptowany przez psy? Zrób jakis niegrożny tescik, może masz cos takiego w domu...:razz: oprócz tego zabawki do gryzienia,
tylko że z nimi jest często różnie, i duzo ruchu (jak na możliwości szczeniaka żeby nie nabawil sie jakies kontuzji) to będzie spokojniejszy - jesli tylko ten wulkan energii mozna doprowadzic do zmęczenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

heh kotek + 2 SH od roku, jakos sie dogaduja, sunia kicie lubi - moge fotkami udowodnic - psiak tez ;) lubi bawic sie z kicia , co prawda sa [U]tacy[/U] co widzac jak psiak z kotkiem sie bawi co twierdza ze przyjdzie taki dzien kiedy kicia tego nie przezyje - ale ja w to nie wierze :p
Czemu tak demonizujecie zachowania SH :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']heh kotek + 2 SH od roku, jakos sie dogaduja, sunia kicie lubi - moge fotkami udowodnic - psiak tez ;) lubi bawic sie z kicia , co prawda sa [U]tacy[/U] co widzac jak psiak z kotkiem sie bawi co twierdza ze przyjdzie taki dzien kiedy kicia tego nie przezyje - ale ja w to nie wierze :p
Czemu tak demonizujecie zachowania SH :diabloti:[/quote]
Ha ,ha . Czytając Jacka wypowiedż od razu wiedziałam , kto stanie w obronie biednych hasiorków-zagryzaczy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7'] co prawda sa [U]tacy[/U] co widzac jak psiak z kotkiem sie bawi co twierdza ze przyjdzie taki dzien kiedy kicia tego nie przezyje - ale ja w to nie wierze :p [/quote]
wyobraz sobie ze ci "tacy" kicie bardzo lubia i niespecjalnie im sie widzi jej koniec w czyichs zebach.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o spaniela to jak narazie potrafi jednym warknięciem posadzić Moirę na tyłku /a nawet rozłozyć na łopatki/ ale podkreślam ze bez uzycia zębów:p. Kotek dziś kilka razy uciekał prychając jak szalony-jadł sobie gdy tu nagle podbiegła Moira pogoniła go od miski kilkoma szczeknięciami i sama zjadła co zostało /czyli troszkę zupki-przeznaczonej dla kotka ze niby:roll:/.Wyszłam z nią na troszkę na podwórko chwilę sobie pobiegała /z Basem oczywiście/ i zaraz w tył zwrot pod drzwi zeby ją wpuścić chyba jej zimno było/zresztą się nie dziwię-ma jakięś 2 miesiące, no może troszkę więcej więc na brzuszku jeszcze niema prawie sierści/. Jak narazie częściej chodzi do piwnicy /cieplej niż na dworze no i praktycznie wszystko wolno/

Link to comment
Share on other sites

Na fotce akurat dorwała kawałek owczej skóry :eviltong: dałam jej ją na samym początku jak jeszcze nie miałam dla niej zadnych zabawek. Niedługo moze wrzuce więcej jej zdjęć bo brat zrobił jej kilka jak biegala po dworze /ale ona śmieszna jest jak skacze po największych zaspach/

Link to comment
Share on other sites

hej wam a ja mam problem z malamutkiem on ma 10 miesiecy i zuca sie strasznie na psy.Wziełam go wczoraj od poprzednich włascicieli i dzisiaj na spacerze (bylismy 1,5h i sie zaprzyjaznialismy ze wszystkim łacznie ze sobą) jak szedł jakis pies on odrazu sie zucał.Z sukami róznie bywa ale na psy to juz standardowo :( Pomózcie mi bo w okół mnie są prawie same psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Usia']hej wam a ja mam problem z malamutkiem on ma 10 miesiecy i zuca sie strasznie na psy.Wziełam go wczoraj od poprzednich włascicieli i dzisiaj na spacerze (bylismy 1,5h i sie zaprzyjaznialismy ze wszystkim łacznie ze sobą) jak szedł jakis pies on odrazu sie zucał.Z sukami róznie bywa ale na psy to juz standardowo :( Pomózcie mi bo w okół mnie są prawie same psy.[/quote] Ps: błabam was o pomoc bo nie wiec jak sobie z nim radzić :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...