Jump to content
Dogomania

odrobaczanie ludzkimi lekami????!!!!


annnka

Recommended Posts

Wczoraj przez przypadek natknęłam się na tekst o pasożytach i odrobaczaniu:

[quote][COLOR=#003300]Badania kliniczne wykazały, że ok. 30% psów i kotów jest nosicielami pasożytów jelitowych. [B]Większość inwazji przebiega bezobjawowo[/B] - problem jest więc o wiele poważniejszy niż mogłoby się pozornie wydawać[/COLOR]
[COLOR=#003300](...)[/COLOR]
[COLOR=#003300]Sytuacja idealna, to taka, gdy każde odrobaczanie poprzedzone byłoby badanie parazytologicznym, dającym jednoznaczne rozpoznanie. W praktyce, [B]ze względu na fakt, iz wyniki badania koproskopowego są uciążliwe ( wymagane jest kilkakrotne badanie różnych próbek kału) i[U] często fałszywie ujemne[/U][/B], stosuje się odpowiednie programy odrobaczania.[/COLOR][/quote]

[COLOR=#003300]Tekst pochodzi z [URL="http://lancet.pl/"]tej strony[/URL][/COLOR]

[COLOR=#003300] I wynika z niego, że psy odrobacza się raczej dla naszego - ludzkiego, a nie psiego bezpieczeństwa...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja swoim psiakom i kotkom ( nawet tym nowo urodzonym ) zawsze podawalam Pyrantellum - to zawiesina na robaki dla dzieci ( zawsze tak prosilam w aptece, bo nie moglam zapamietac nazwy ). Nigdy nie mialam problemow ( trzeba tez miec do tego zakraplacz ). Teraz mam duze psy, wiec kupuje leki u weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie może nie całkiem związane ze srodkami do odrobaczania, ale o samo odrobaczanie (nie chciło mi się szukac innego tematu, a tym bardziej nie będę zakładać nowego).

Wczoraj byłam u weta po tabletki na robale, dzisiaj pies miał je dostać, ale coś zaczał wymiotowac, nie chce jeść. Czy mimo wszystko można go odrobaczyć?

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpowiedz.
W takim razie poczekam. Rano pies nic nie jadł, po południu dostał suchą bułke. jak bardzo będzie chciał jeść do dostanie troche suchego. Jak już nie będzie wymiotów, to za 2 dni go odrobacze. Oby wszystko było dobrze, bo i tak jestem za czesto u weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...