Jump to content
Dogomania

Pracownicy schroniska z Siedlisk koło Ełku....


mala_czarna

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może powinnyście założyć jakieś stowarzyszenie czy fundację i same wystąpić o założenie schroniska. Jeśli gdzieś ma powstać jakaś mega budowa to powstanie, nic nie poradzicie na to. Natomiast pisma o potrzebie posiadania schroniska na miejscu z wiadomych względów powinno się słać do wojewódzkich urzędów skoro Urząd w mieście nie reaguje.Opisać stronę finansową bo faktem jest że ktoś coś sobie mógł wymyślić jeśli chodzi o pieniadze przeznaczone na bezdomniaki. Może psy i koty do uśpienia a forsa za odłowione i niby gdzieś przewiezione do kieszeni wstrętnego urzędasa i sprzedajnego weta. Musicie to opisać i zebrać choć by kilkanaście podpisów żeby nie było ze jakaś jedna pieniaczka z drugą sobie coś wymyśla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Tylko tych schronisk z innych miast jest niewiele.

- Radysy ???, gdzie jest 700 psów, po 30-40 w jednym kojcu ?? Jeżeli Miasto podpisze umowę na Radysy to będzie następny temat do afery, bo to nie jest dobre miejsce. Ale jak dobrze pamiętam, do właśnie Ełk, po obejrzeniu Schroniska, zrezygnował z ich usług.
.[/QUOTE]

Tak właśnie tam pojada nasze psy !
Ponoć warunki tam sa dobre dla psów.

Miasto jest zadowolone bo ma problem z głowy - temat budowy schroniska zamknięty. [U]

[URL="http://img65.imageshack.us/img65/2826/skanowanie0002i.jpg"][IMG]http://img65.imageshack.us/img65/2826/skanowanie0002i.th.jpg[/IMG][/URL]
[/U]

Link to comment
Share on other sites

sama byłam u prezydenta i próbowałam rozmawiać.. cieżko jest szczerze powiem bo po pierwsze spotkanie się z nim mimo godzin piatkowych wyznaczonych do tego graniczy z cudem.. trzy tygodnie dzwonienia i próby spotkania sie z nim skonczyły się spotkaniem z panem rzecznikiem.. który jest niepoinformowany o wielu kwestiach jeśli chodzi o schronisko jedyne co mógł to rzycać hasła i chwalić się znajomością przepisów o których za to ja nie miałam pojęcia i zrzuanie winy na TOZ (TOZ za to składa winę na urząd miasta).. największym problemem jest sposób ich obrony czyli nie ma miejsca na schronisko a mieszkancy ełku też się nie godza na tak wykorzystane pieniądze.. co rzecz jasna jest bzdurą bo niby skąd mogą o tym wiedzieć skoro żadnej ankiety ani badań opinii publicznej nie było.. ja proponowałabym więc zorganizować się i zebrać podpisy ludzi będących za budową nowego schroniska zeby móc przedstawić je prezydentowi przy ewentualnej rozmowie..

Chętnych i kompetentnych ludzi chcacych się zająć schroniskiem a tez taich którzy chcą w nim pracować nie brakuje.. Są ludzie, ktorzy walczą o opiekę nad schroniskiem od kilku lat są właścicielami pewnego sklepu dla zwierzat w Ełku.. Miastu jednak nie na tym zależy ale na tym żeby psy wywieźć. Wyobrażając sobie, żę bedzie to chyba zabieg jednorazowy i problemy się skończą.. nie potrafili mi odpowiedzieć nawet w jaki spoób mają zamiar kontrolować to czy wywiezione psy trafiły na miejsce docelowe.. więc nie barzo ich to obchodzi co z psami bedzie się działo skoro wczesniej o tym nikt nie pomyślał..
podaje swoje namiary bo na forum trudno się dogadać.. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i numer gg:7185212

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedna rzecz jak wczesniej podałam i takie też informacje otrzymałam od działaczy organizacji OTOZ animals przearg niby był już wygrany przy wizycie osobistej okazało się, że przetarg będzie dopiero zorganizowany.. trudno dojść o co chodzi i komu bardziej w naszym urzedzie zależy na wprowadzaniu ludzi w błąd ale tak się dzieje.. pieniążki jak zwykle wazniejsze od życia

Link to comment
Share on other sites

plan jest taki, żę zbieramy podpisy jak najwięcej i ile sie tylko da.. trzeba będzie rozłozyć ankiety w punktach newralgicznych jak lecznice i sklepy dla zwierząt (po kilka kartek do podpisów).. dalej swoim znajomym do podpisania i ankietę do zebrania.. rodzinie no każdemu komu się da.. zastanawiam sie czy nie zronic plakatów zapraszających do oddania głosów ale nie wiem czy zdążę je porozklejać.. taki mam plan.. jakieś może pomysły ciekawe macie? :)
.. zastanawiam sie tez nad promenadą czy nie połozyć ich w lokalach przy barze a nóż któs się wpiszę (?).. poza tym to tam własnie kręci się całe życie Ełku

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tak widział :) zbiera podpisy. Jesli możesz powiel petycję i połóż w pobliskich gabinetach wet oraz sklepach zoologicznych. Ja wiem, że są już "plotki" o nowym schronisku jednak zbieramy podpisy dalej bo na obietnicach może się skończyć. Mogą być to tylko przedwyborcze działania i lepiej bądzmy przygotowani i miejmy te podpisy w zanadrzu. Niestety nadal próbuję się sprzedać zwierzęta przebywajace w schronisku :( ([URL]http://www.boz.org.pl/mz/biedrzycka/index.htm[/URL]) oto link ze zdjęciami pokazującymi los psów wywiezionych w roku 2008 (UWAGA!!! DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH).

p.s. przepraszam za tak późną odpowiedz.. pozdrawiam yoko

Link to comment
Share on other sites

A czy po takich informacjach podpisy sa jeszcze potrzebne?

[url]http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100508/REG30/903448622[/url]

[B]Powstanie 6-hektarowe schronisko dla psów. Jego budowa pochłonie ok. 4 mln zł[/B]

Katarzyna Chojnowska, [email][email protected][/email]
[URL="http://www.wspolczesna.pl/elk"]Powiat ełcki:[/URL] Nowe schronisko powstanie w okolicach Wityn. Azyl w Siedliskach zostanie zamknięty z końcem czerwca.
[URL="http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/misc?url=/templates/zoom.pbs&Site=GW&Date=20100508&Category=REG30&ArtNo=903448622&Ref=AR"][IMG]http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GW&Date=20100508&Category=REG30&ArtNo=903448622&Ref=AR&border=0&MaxW=280[/IMG][/URL] – Rano straż miejska przywiozła nam 7 szczeniaków – powiedział nam wczoraj Stanisław Niebrzydowski z ełckiego azylu

Schronisko zajmie 6 hektarów i powstanie w okolicach Wityn. Chcą je wspólnie zbudować miasto i gmina Ełk. Jeśli samorządowcom nie zabraknie chęci ani pieniędzy, to może już w przyszłym roku trafią tam pierwsze bezdomne czworonogi.

Na taką decyzję ełccy miłośnicy psów czekali ponad dekadę.

[B]Zamykają azyl w Siedliskach[/B]
Wybudowanie schroniska pochłonie ok. 4 mln zł. Ile dokładnie będzie kosztować jego utrzymanie, jeszcze nie wiadomo. Ale na pewno sporo.

Samorządy chcą więc wspólnie rozwiązać problem bezpańskich zwierząt. Dlatego Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk, spotkał się wczoraj w tej sprawie z przedstawicielami gmin: Kalinowo, Prostki, Wieliczki, miast Orzysz, a nawet Biała Piska.

– Pomysł wspólnego schroniska nam się podoba – przyznaje Joanna Koronkiewicz z orzyskiego ratusza. – Na razie oddajemy psy do placówki w Bystrym koło Giżycka.

Z budową przytuliska musimy się jednak spieszyć. W istniejącym azylu w Siedliskach mieszkają bezpańskie zwierzęta z Ełku. Z końcem czerwca zostanie on zamknięty.

[B]Schroniska są przepełnione[/B]
Władze Ełku jak najszybciej muszą więc znaleźć nowy dom dla naszych czworonogów.

Już w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na odławianie i opiekę nad ełckimi psami. Nie jest to takie proste, bo przytuliska w całej Polsce są przepełnione.

– Wystąpiliśmy do 36 schronisk w północno-wschodniej i środkowej Polsce z pytaniem, czy istnieje szansa, żeby zajęły się naszymi bezpańskimi psami – mówi Andrzej Semeńczuk, naczelnik wydziału mienia komunalnego ełckiego ratusza. – Odpowiedziało nam tylko jedno.

Przynajmniej przez rok, zanim powstanie schronisko koło Wityn, za utrzymanie naszych zwierzaków będziemy słono płacić. Biorąc pod uwagę nawet minimalne stawki, za 80 psów, które obecnie przebywają w azylu, zapłacilibyśmy rocznie ok. 200 tys. złotych.

[B]Prywatne nie znaczy lepsze[/B]
Do takiego rozwiązania sceptycznie podchodzą jednak władze ełckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

– Docierają do nas różne niepochlebne głosy dotyczące niektórych schronisk prywatnych, gdzie psy są maltretowane, głodzone i bardzo trudno je skontrolować – mówi Uwelinali Hirsztritt, prezes TOZ. – Zdarza się też, że prywatne schronisko odłowi psy z jednej gminy i wypuści je w drugiej.

Teraz miejscy i gminni urzędnicy przystosują istniejący już od czterech lat projekt schroniska do nowej lokalizacji. Oszacują też koszty jego utrzymania. Wtedy dopiero samorządy pobliskich gmin zdecydują, czy włączą się w tę inwestycję. Kolejne spotkanie dotyczące nowego schroniska odbędzie się za miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

wczystaj się dokładnie a przekonasz się, że to są narazie tylko plany. Na planach często sie kończy. "Teraz miejscy i gminni urzędnicy przystosują istniejący już od czterech lat projekt schroniska do nowej lokalizacji. Oszacują też koszty jego utrzymania. Wtedy dopiero samorządy pobliskich gmin zdecydują, czy włączą się w tę inwestycję". I wystarczy że się nie właczą bo za drogo i wracamy do punktu wyjścia. Zbierzmy te podpisy skoro zaczeliśmy, Ci ludzie też nie będą milion razy się pod czymś podpisywali. Cała petycja ma służyć temu, żeby pokazać władzom miasta ilu z nas mieszkańców chce, żeby właśnie tak pieniądze zostały wydane. Pokazać jak wielu mieszkańcom nie jest los tych zwierząt obojętny. Jak widzisz nadal przynajmniej tych 80 psów chcą sprzedać. Nie buduja prowizorycznych kojców na terenie nowej budowy a przecież tak byłoby taniej i bezpieczniej. To są grube pieniądze jakie na tych psach sie robi i wielu ciężko jak widać jest z tego zrezygnować.

P.s. muszę sprostować jedna informację. Petycja nie dotarła jeszcze do "sklepu zoologicznego" o który pytałaś. Dotrze dzisiaj. Dostałam błędne informacje bo kilka osob je rozkłada i czasami cos sie zagubi.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.boz.org.pl/mz/biedrzycka/index.htm[/URL] tu trafiły psy z naszego schroniska w roku 2008. Ten sam Pan czyli Semieniuk co podpisał wtedy dokumenty o wywozie podpisał tez w tym roku. Nie trudził się nawet, żeby sprawdzić w jakim będą lub czy są warunkach. Nie sa to słowa bez pokrycia.. pogrzeb tam w tych niebieskich odnosnikach ( jest tabelka a w niej Ełk.. tam masz kopię dokumetu i widac wyrażnie przez kogo podpisana).
Dlatego własnie podpisy należy zbierać dalej. Ten sam los czeka psy, które będą wywiezione w czerwcu :( bo nikogo One nie obchodzą.
Za moment kolejne wybory wiec brak czasu na ważne decycje.. jak zmienią się fronty zmienią się też pomysły na wydanie pieniędzy z budżetu.. przerabiamy to juz lat 15 dlatego ja się nie podniecam takimi obietnicami :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kurcze, szkoda, że tak późno przeczytałam ten temat. Ja często bywam w Ełku, mam tam rodzinę. Strasznie się cieszę, że ktoś wreszcie zajął się sprawą tego schroniska. Sama na własnej skórze przekonałam się, co to za miejsce. Kilka lat temu byłam w tym schronisku. Z racji tego, że znam Ełk i jak wcześniej wspomniałam często tam bywam kupiłam torbę karmy i pojechałam rowerem zobaczyć schronisko. To, co zobaczyłam było straszne. Na początku wpuścił mnie dozorca wysypiska przez bramę i musiałam kawałek przejść przez to wysypisko śmieci, żeby dojść do schroniska. W przytulisku kojce były pozbijane z jakiś desek, psy widać, że bidy zaniedbane, ogólnie obskurne miejsce. Rozmawiałam z panem, akurat tym, co ciągnął na filmiku chorą psinę, pamiętam go dokładnie. Mówił mi, jak mu strasznie ciężko, że nikt nie pomaga, nikt nie odwiedza miejsca, że on tylko tym się zajmuje i jakiś drugi pan, zapewne ten drugi z filmiku. Nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Teraz w sumie żałuję, że wtedy nie zajęłam się tą sprawą, nie rozgłosiłam na forum, byłam może nieco młodsza, nie wiem. Filmik straszny, aż mnie ciarki przeszły. Brak słów na takich ludzi, naprawdę. Jeśli jest jeszcze potrzebna jakaś pomoc, to ja jestem chętna, znam trochę ludzi z Ełku, to jeśli chodzi o tę petycję. Kiedyś były chyba jakieś plany budowy nowego schroniska, chcieli je wybudować niedaleko jakiegoś osiedla i ludzie tam mieszkający nie zgodzili się, ze względu na szczekanie, nie wiem, czy dobrze mówię, ale wydaje mi się, że coś tam takiego było. W każdym razie, jeśli potrzebna pomoc jeszcze w tej sprawie, to proszę o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Mglista przyszłość czeka psy przebywające w azylu w Siedliskach. Placówka miała zakończyć działalność na początku czerwca. Tak się nie stało, bo nikt nie chce zaopiekować się naszymi czworonogami. Do pierwszego przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma. Drugi również nie został rozstrzygnięty. A z końcem lipca przytulisko w Siedliskach ma być definitywnie zamknięte. Urzędnicy próbowali zainteresować swoją ofertą 36 schronisk z północno-wschodniej i centralnej Polaki. Tylko jedno wyraziło wstępną zgodę, potem się z niej wycofało. Rozwiązaniem może być przetarg z wolnej ręki. Co będzie, jeśli i on się nie powiedzie?

[url]http://www.youtube.com/watch?v=2A4UBTEZOEE[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...