Jump to content
Dogomania

Przynosi mi kości


Behemot

Recommended Posts

Sonia (wkrótce skończy 5 miesięcy) od jakiegoś czasu przynosi mi kość, prosząc, żebym ją potrzymała albo chociaż posiedziała obok, gdy ona ją będzie gryzła :lol: To rozczulające :loveu: Zwłaszcza, że dla większości psiurów kość to świętość, skarb, którego zazdrośnie się strzeże :diabloti: Mam wrażenie, że Sonia byłaby najszczęśliwsza, gdybyśmy razem ogryzały jednego gnata ;)
No i tak sobie myślę: z czego wynika to zachowanie? Może z niedojrzałości, dziecinności, jeszcze nie do końca wykształconego instynktu posiadania, niesamodzielności, a może... po prostu z zaufania? :multi:

Link to comment
Share on other sites

Behemot a może twoja sunia jest po prostu wygodna ;)
A na serio, moja jak była mniejsza to nie przynosiła mi kości ale też patrzyła, żeby jej przytrzymywać jak jadła (może dlatego, że jej się ślizgała prawie po całym pokoju)

[QUOTE]No i tak sobie myślę: z czego wynika to zachowanie? Może ... po prostu z zaufania?[/QUOTE]
A to na 100 % ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Behemot a może twoja sunia jest po prostu wygodna ;)
A na serio, moja jak była mniejsza to nie przynosiła mi kości ale też patrzyła, żeby jej przytrzymywać jak jadła (może dlatego, że jej się ślizgała prawie po całym pokoju)[/quote]

U mnie tak właśnie było :lol: Kiedy pierwszy raz dałam jej kość cielęcą, Sonia nie wiedziała, jak się do niej zabrać, więc najpierw udawałam, że sama ją ogryzam ze smakiem, a potem przytrzymałam, żeby dzieciak dał sobie radę. No i pewnie to zachowanie zostało jej do dzisiaj.
Ale ja wolę wierzyć, że wynika to z wyjątkowego zaufania i przywiązania ;);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konioo7']Mam nadzieje że to nie są kości sąsiadów, bo jak jeden człowiek ma około 200 kosci to gdzie Ty to pomieścisz :razz: :evil_lol:[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Cielęce to były gnaty, a nie ludzkie. Ale na cmentarz to chyba rzeczywiście się z nią nie wybiorę, lepiej nie ryzykować :diabloti: Wolałabym nie znaleźć na swojej poduszce czaszki sprzed 100 lat :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dziś Sonia zdumiała mnie niemożebnie: kiedy siedzialam w wannie, weszła do łazienki, wsparła się łapkami na brzegu wanny i.... wrzucila swoją kość do wody :crazyeye: Hmmm.... chciała mnie ją poczęstować? ;) Czy też uznała, że i wanna będzie jej legowiskiem, więc zamierza przenosić tam swoje zabawki? :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']Cholera. Kultura wymaga, aby nie odmawiać i przyjąć poczęstunek...:cool3: [/quote]

An3czko, wiem, że jesteś wegetarianką, ale zróóóób to dla Księciunia! :evil_lol:
No, chyba, że uda Ci się znaleźć kości z tofu :cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']Kości z tofu powiadasz? Widziałaś gdzieś takie?:cool3:[/quote]

No, skoro są schabowe i flaki z soi, to dlaczego nie miałoby być kości z tofu? :razz:
A kości cielęce nie pierwszej świeżości są przecież najpyszniejsze! Ten cuuuudowny zapach, mmmmmmm. ja już cała jestem nim przesiąknięta, bo robię za stół, kiedy moja pani hrabina życzy sobie coś podziamgolić :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']No, skoro są schabowe i flaki z soi, to dlaczego nie miałoby być kości z tofu? :razz:
[/quote]

Bleeeee:smhair2:

Ja już za stół nie robię. Swojego czasu Księciunio przegiął i jeśli nikt mu kości nie trzymał, to buntował się i nie jadł.
Postanowiliśmy ignorować te jego ekscesy i w końcu szanowny Pan stwierdził, że jednak da się "normalnie" jeść:evil_lol: .
Trzymanie kości jest tylko w wyjątkowych sytuacjach...:evil_lol:

Właśnie mi cholera daje popalić, bo nie poszedł na długie bieganie, tylko na 30 minutowy spacero-bieg z Panem na smyczy.
Przynosi z kuchni puste butelki po wodzie mineralnej, "rozkłada" na elementy i kładzie na mnie, żebym mu rzucała:mad: . Szczególnie upodobał sobie nakrętki...:diabloti:
Potem pańcia na kolana i zbieranko śmieci...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=darkslateblue][I][B]Butelka lepsza bo więcej huku robi![/B][/I][/COLOR]:evil_lol:[/quote]

Zgadza się, w dodatku jest lżejsza i można z nią szybciej biegać/uciekać.

Moja mi kosci nie przynosi. No chyba, że powiem: "Bora szukaj kości!" wtedy ją odrazu znajduje i chce się bawić, ale nie dotego zmierzam. Kiedy Bora była mała nie umiała chwycić tej kości tak, aby jej się nie przesuwała i nie uciekała. Więc kiedyś założyłem jej łapa na łape włożyłem pomiędzy nie kość. Bora mogła bez problemów gryźć kość, odtąd zawsze tak robi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...