Jump to content
Dogomania

Problemy z nieuczciwym hodowcą i rodowodem


Carbonara

Recommended Posts

Witam
rok temu kupiłam suczkę od Polki która posiada zarejestrowana hodowle we Włoszech. Wiedziałam kim jest ta Pani ( to znaczy tak mi sie wydawało) wiec nie spisałam umowy tylko moja kolezanka u której mieszka teraz sunia pojechała po mała. Sunia miała wtedy 7 miesiecy.
Okazało sie ze jest jeszcze dos sprzedania jej siostra. . Cieszyłysmy sie ze kupiłysmy przecudowna sunie i bedzie miała super domek. Aga własicielka NOlki , opiekuje sie nią wspaniale . Swietnie sunie zsocjalizowała, doprowadziła do porzadku....ale po 6 miesiacach zaczeły sie schody. Pani W. nie przesyłała nam rodowodu cały czas tłumaczac sie ze we włoszech tak długo sie czeka. Miałysmy potwierdzenie tych faktów od innych hodowców wiec cierpliwie czekałysmy.... i tak czekamy do dzisiaj. czyli 13 miesiecy.
Pani W. zmieniał wielokrotnie numer telefonu, unika kontaktów , ukrywa się... Zaczeło mnie to niepokoić wiec napisałam do ENCI i dowiedziałam się ze nie maja dokumentów tego miotu.....zgroza!!!!!!
I teraz zastanawiam sie czy jest jakis sposób na wyrobienie rodowodu naszej suni.
Okazało sie jednak ze matka Nolki równiez została sprzedana wiec teraz szukamy kontaktu to obecnych własicieli.
Ojciec Nolki mieszka w Polsce u rodziny Pani W.
:shake::shake::shake::angryy::angryy::angryy::angryy:
Bedziemy bardzo wdzieczne za wszelkie sugestie

czy moze ktos z Was miał taka niemiła sytuacje i udało sie z tego wybrnąc. MYslałysmy o badaniach genetycznych potwierdzajacyh pochodzenie i na ich podstawie i rodowodu rodziców wyrobic dokumenty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']
Okazało sie jednak ze [B]matka Nolki[/B] równiez została sprzedana wiec teraz szukamy kontaktu to obecnych własicieli.
[B]Ojciec Nolki [/B]mieszka w Polsce u rodziny Pani W.
:shake::shake::shake::angryy::angryy::angryy::angryy:
Bedziemy bardzo wdzieczne za wszelkie sugestie[/QUOTE]

Nadal wierzysz, że to są naprawde jej rodzice? Na jakiej podstawie? A jeśli nawet, to z jakiegoś istotnego powodu miot nie został zgłoszony... (2gi miot w roku??-taki "poza hodowlą"?, może próba reproduktora?)

Link to comment
Share on other sites

czytałam o takim przypadku wilczaka z Włoch i walce z hodowcą i ENCI na wilczakowym forum ale za diabły nie mogę tego teraz znaleźć. poszukam jeszcze.

edit: temat został usunięty, ale z historii wywnioskowałam o którego psa chodzi tak na 98%. e-mail prawdopodobnego właściciela [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i stronka hodowli w której [U]mieszka [/U] [url]http://www.cantodolobo.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']Nadal wierzysz, że to są naprawde jej rodzice? Na jakiej podstawie? A jeśli nawet, to z jakiegoś istotnego powodu miot nie został zgłoszony... (2gi miot w roku??-taki "poza hodowlą"?, może próba reproduktora?)[/QUOTE]

mysle ze sa to jj rodzice bo jest do nich podobna , ma ich ewidentne cechy a poza tym dlatego pisze o badaniach genetycznych:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']czytałam o takim przypadku wilczaka z Włoch i walce z hodowcą i ENCI na wilczakowym forum ale za diabły nie mogę tego teraz znaleźć. poszukam jeszcze.

edit: temat został usunięty, ale z historii wywnioskowałam o którego psa chodzi tak na 98%. e-mail prawdopodobnego właściciela [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i stronka hodowli w której [U]mieszka [/U] [url]http://www.cantodolobo.com/[/url][/QUOTE]


dziekuje bardzo :)) będe działac :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chomik']Niesamowite ! O jaką rasę chodzi ? Piszcie, ku przestrodze. Wątpię, czy uda wam się uzyskać rodowód na nie zgłoszony miot, ale próbujcie, powodzenia.[/QUOTE]nie wiem czy ogólnie we Włoszech czy tylko w wilczakach, ale tam do hodowlanki nawet rodowodu nie potrzeba... to zgłaszanie miotow to podobno skomplikowana sprawa i moze trwac latami nawet. proponuje skontaktować się z właścicielem Alicante (pisze po angielsku) , bo widzę, że ma zrobioną w polsce bonitację, więc rodowód pewnie wywalczyli. A widziałam na forum maile z ENCI ze niby niezgloszony miot. powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Chomik sprawa dotyczy staffika.

[quote name='jefta']nie wiem czy ogólnie we Włoszech czy tylko w wilczakach, ale tam do hodowlanki nawet rodowodu nie potrzeba... to zgłaszanie miotow to podobno skomplikowana sprawa i moze trwac latami nawet. proponuje skontaktować się z właścicielem Alicante (pisze po angielsku) , bo widzę, że ma zrobioną w polsce bonitację, więc rodowód pewnie wywalczyli. A widziałam na forum maile z ENCI ze niby niezgloszony miot. powodzenia.[/QUOTE]
nie ukrywam ze sprawa jeste ciezka...ale dowód zapłaty na nazwisko hodowczyni mam, mam skan rodowodu matki i zdobęde ojca... ( mam nadzieje) potem zacznie sie bój o krew tatusia do badań genetycznych... niestety na krew matki nie moge liczyc bo suka została sprzedana do Włoch.
Na szczescie jest krew jej rodzienstwa w Polsce jak i jej rodziców czyli dziadków naszej Nolki. wiec napewno bedzie to nas kosztowało wiele zachodu , nerwów i pieniedzy..... ale trzeba to zrobic... chociazby zeby babie przytrzec nosa..... jezeli ta cała dokumentacja nic nie da to bedziemy sie sądzic... trudnoo....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']Chomik sprawa dotyczy staffika.


nie ukrywam ze sprawa jeste ciezka...ale dowód zapłaty na nazwisko hodowczyni mam, mam skan rodowodu matki i zdobęde ojca... ( mam nadzieje) potem zacznie sie bój o krew tatusia do badań genetycznych... niestety na krew matki nie moge liczyc bo suka została sprzedana do Włoch.
Na szczescie jest krew jej rodzienstwa w Polsce jak i jej rodziców czyli dziadków naszej Nolki. wiec napewno bedzie to nas kosztowało wiele zachodu , nerwów i pieniedzy..... ale trzeba to zrobic... chociazby zeby babie przytrzec nosa..... jezeli ta cała dokumentacja nic nie da to bedziemy sie sądzic... trudnoo....:shake:[/QUOTE]a wiesz już, że bez DNA się nie da? To ENCI to niezły bur..l jest więc może jednakz nimi walczyć najpierw?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...