Jump to content
Dogomania

WARSZAWA - zaostrzenie psich przepisów???!!!


asher

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asher, nie rób zadymy, bardzo Cię proszę. Przecież napisałam wyraźnie, że się dowiadywałam u prawników z Urzędu Miasta. Gdyby coś się szykowało, oni musieliby o tym wiedzieć. Poza tym nie wiem, o jakich ostrzejszych przepisach mówisz. Poprzednio każda warszawska dzielnica-gmina miała własne przepisy i akurat w gminie Centrum te przepisy wcale nie były ostrzejsze. Tak samo jak obecne pozwalały puszczać psa bez smyczy i bez kagańca. Kaczyński raczej nie afiszowałby się w biały dzień łamaniem prawa - po prostu jako prawnik dostrzegł w uchwale ten sam błąd, który ja dostrzegłam.

Link to comment
Share on other sites

Beata, ale o jakiej zadymie ty piszesz? :-o Przecież nie pójde do nich z wałkiem do ciasta, nawet pyskować nie będę! ;) Zapytam jakie przepisy obowiązują, zapytam, czy przewidują jakiekolwiek ich zmiany (nie precyzując jakie), zapytam tez o ten wybieg. I tyle. Gdzie tu zadyma? Pytać nie wolno? :niewiem:

I uwierz mi, to, że prawnicy nie wiedzą, to jeszcze nie znaczy, że radnym taki pomysł nie zaświtał... :angryy:

ps. nie miałam pojęcia, że w Śródmiesciu były łagodniejsze przepisy... Bo z tego co pamiętam w większości gmin było właśnie smycz + kaganiec...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'] Zapytam jakie przepisy obowiązują, zapytam, czy przewidują jakiekolwiek ich zmiany (nie precyzując jakie), zapytam tez o ten wybieg. [/quote]
Hehe, to życzę dużo szczęścia, w znalezieniu kompetentnej osoby, która Ci będzie potrafiła na te pytania odpowiedzieć. Ja 2 lata temu (jak jeszcze nie było nowej uchwały, a już nie było poszczególnych gmin-dzielnic i nie wiadomo było, która uchwała obowiązuje w całej Warszawie), dotarłam do sekretarza Rady Miasta Stołecznego Warszawy i zostałam odesłana... na stronę internetową Urzędu Miasta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się tymi przepisami tak nie przejmowała ;) Jestem ze Szczecina, czasami jakaś straż miejska przyjedzie, ale wystarczy powiedziec że sie nie wiedziało że pies ma być w kagńcu. No a zresztą porządek jakiś musi być nie wszystkie pieski są takie kochane i łagodne (ale smycz moim zdaniem wystarczy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anii']Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy ktokolwiek z wlascicieli psow bedzie sie do tego wymogu stosowal.

Mieszkam w Warszawie i smiem twierdzic, ze tu jest prawdziwa samowolka. Pisze o gornym i dolnym Mokotowie, moze w innej czesci wawy, jest lepiej...

Duzy pies na smyczy i w kagancu, to rzadkosc ogromna.

Male kurduple, najczesciej agresywne, latajace (tak one lataja, albo podbiegaja znienacka z predkoscia swiatla) to juz codziennosc.

Nie sadze by cokolwiek sie zmienilo w tej sprawie...[/quote]

I to pewnie stąd się wziął pomysł radnych na zaostrzenie przepisów...

Link to comment
Share on other sites

jesli wprowadza ten przepis to dla mnie "prosta" sprawa - bede olewac. Nie bede psu zakladac kaganca bo komus sie tak podoba. Bede olewac tak samo jak olewaja teraz wlasciciele przepisy u mnie na osiedlu. Pies lata bez smyczy bez kaganca i jeszcze najczesciej bez wlasciciela:roll: A Straz Miejska? Najczesciej porozmawia z wlascicielem i tyle...
Niech cholera naucza sie egzekwowac jeden przepis, a potem zaczna wprowadzac kolejne. Jesli jednak "powstanie" taka petycja, bede rozsylac i podpisywac
asher czy ten wybieg to w koncu buduja tutaj kolo mnie? Czy to jednak nie to miejsce?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw niech mi powiedza, gdzie mam kupic taki maly kaganiec dla Shih Tzu :evil_lol:

Nigdy nie zrozumialam dlaczego pies ma chodzic i na smyczy i w kagancu, jakby jedno nie wystarczylo... Oczywiscie mowie tu o psach nieagresywnych.

A na Kabaty na pewno jezdzic nie bedziemy, toz to drugi koniec miasta! Dalej bedziemy chodzic do parku na pradze. Dalej bede tam puszczac maluchy bez smycz i kagancow. No bo niby gdzie maja biegac - po mieszkaniu??? No, dobra - sa male, ew. moglyby, ale co maja powiedziec wlasciciele wiekszych psow?
A niby wszyscy kochaja zwierzeta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']W Kurierze Mazowieckim też nic nie było :niewiem:[/quote]
[quote name='TuathaDea']W wydaniach z 11 i 14 też nic na ten temat nie było :niewiem:[/quote]
[quote name='asher']PiotrekJ, o który czwartek albo piątek chodzi w takim razie?[/quote]

Program jest okolo godziny 18 na TV regionalnej.
Jak już pisałem całości nie widziałem, jednak oglądala to moja dziewczyna i starała mi się to w miarę dokładnie wytłumaczyć ...

Link to comment
Share on other sites

Zacząłem przeglądać wszystkie strony związane z TVP i faktycznie nic tam nie ma na ten temat :roll: ...
Gdybym nie widział chociaż części osobiście to powiedziałbym że ktoś coś pokręcił ... Ale widziałem, na 99% chodziło o Warszawę ...

-------------------------------------------------------------------

Rozmawiałem ze znajomą z gazety, w ktorej rok temu miałem praktyki. Na jutro spróbuje się czegoś dowiedzieć ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']asher czy ten wybieg to w koncu buduja tutaj kolo mnie? Czy to jednak nie to miejsce?[/quote]To miejsce ;)
A napiszesz mi gdzie to dokładnie jest? Czy jak tam pójdę to sie od razu zorientuję?

ps. a możemy się z dyskusją przenieśc do jednego wątku? Tego do którego link podałam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aragorn']Ja bym się tymi przepisami tak nie przejmowała ;) Jestem ze Szczecina, czasami jakaś straż miejska przyjedzie, ale wystarczy powiedziec że sie nie wiedziało że pies ma być w kagńcu. No a zresztą porządek jakiś musi być nie wszystkie pieski są takie kochane i łagodne (ale smycz moim zdaniem wystarczy)[/quote]

Ja bym sie przejeła! Bo to cholernie utrudnia zycie! Ja za mojego bardzo grzecznego psa juz 200 złotych płaciłam. A panom ze SM wytłuamczenie ze sie nie wiedzialo nei starczy, bo nie znajomosc przepisów nie zwalnia z odpowiedzialnosci.
U nas nic nie wywaliczylismy. Zostalismy odesłani z kwitkiem...niestety. Jesli takie zmiany sie szykuja to nie swiadczy zbyt dobrze, bo to znak, ze Polska chce nam psiarzom uprzykrzyc zycie.

Link to comment
Share on other sites

Ja Wam współczuję... u nas to jakieś poryte za przeproszeniem... ostatnio znajomy dostał mandat od Straży Miejskiej, za puszczanie luzem małego pieska, tymczasem jeden idiota na tym samym osiedlu, chodzi z ogromnym mieszańcem owczarka bez smyczy i kagańca. :shake: Czasami jadę z nim windą i autentycznie się boję (ostatnio go wyprosiłam). Może to dziwne, ale jako właścicielka dużych psów, biorę za nie odpowiedzialność i nie pozwoliłabym chodzić im w samopas... wystarczy, że nawet "dla zabawy" pies skoczy na dziecko... Tyle tylko, że przepisy powinny być racjonalne, a nie debilne... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Może na razie nic nie robić tylko pilnie śledzić czy jakiś "mundry" radny nie wpadnie na nowy genialny pomysł. Niedługo chyba wybory samorządowe, więc pewnie będą się chcieli wykazać. Mieszkam na Mokotowie koło mnie na skwerku jest taki mały ogrodzony wybieg, po przeciwnej stronie, chyba by było sprawiedliwie tej samej wielkości dla dzieci:lol: . Niewiele on daje, ale skwerek też mały.Głownie puszczane są tam psy, które normalnie by i tak uciekły właścicielowi, albo są agresywne. Natomiast na Polu Mokotowskim zaczęli się czepiać SM i Policja ludzi z psami i to na tej części "dzikiej". Obawiam się, że taki wybieg na Kabatach to głupi pomysł. Niech nawet ma 1000 m2 to co to jest można się poczuć ja na spacerniaku w więzieniu. A jeśli zbiorą się okoliczni mieszkańcy ze swoimi pupilami to będzie chyba dość tłoczno. Nie mówiąc już o animozjach między niektórymi psami. Na większym terenie da się to jakoś ustawić.
[B]Beata G.[/B] dzięki Ci za prawnicze instrukcje na innym wątku. Całkiem nieźle się dokształciłam. Wiem o wyższości Ustawy o Ochronie Zwierząt nad np. uchwałą Rady Miasta a także o lapsusie "ma kaganiec". Pomogło mi to nawet raz w rozmowie z panami z SM. No i jeszcze to,że "sprawuję nad swoim psem kontrolę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...