Jump to content
Dogomania

WARSZAWA - zaostrzenie psich przepisów???!!!


asher

Recommended Posts

[quote name='PiotrekJ']W czwartek lub piątek w Kurierze Warszawskim podawali, że Rada Warszawy idąc za przykładem chociażby Szczecina wprowadzi obowiązek zakładania zwierzętom kagańców i smyczy ... A wtedy dopiero będziemy mieć prze...ane :angryy: ...[/quote]

Ludzie, zróbmy coś!!!
Przecież to będzie masakra!!! Czemu do licha nie może zostać, tak, jak jest - w miejscach publicznych psy maja być na smyczy, a agresywne również w kagańcu, natomiast w miejscach mało uczęszczanych psy moga latać luzem w kagańcach???
Radni miejscy fundują nam na Kabatach psi wybieg, za bagatela milion złotych! I to niby jest powód zaostrzenia przepisów? Ja mieszkam na Kabatach, a i tak na wybieg będę chodzić sporadczycznie, bo mam do niego bagatela, ze dwa kilometry. A co dopiero ludzie z innych dzielnic???

Zorganizujemy się może, Szczecinianie na pewno nam pomogą, podpowiedzą co i jak, mają doświadczenie...
Normalnie zaraz mnie szlag trafi :angryy: Może niech od razu zakażą trzymania w miastach psów i będzie po kłopocie? :angryy:

To jak, organizujemy wspólnie jakieś petycje, zbieranie podpisów, w ostateczności nawet i pikiety...???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PiotrekJ']W czwartek lub piątek w Kurierze Warszawskim podawali, że Rada Warszawy idąc za przykładem chociażby Szczecina wprowadzi obowiązek zakładania zwierzętom kagańców i smyczy ... A wtedy dopiero będziemy mieć prze...ane :angryy: ...[/quote]

Ludzie, zróbmy coś!!!
Przecież to będzie masakra!!! Czemu do licha nie może zostać, tak, jak jest - w miejscach publicznych psy maja być na smyczy, a agresywne również w kagańcu, natomiast w miejscach mało uczęszczanych psy moga latać luzem w kagańcach???
Radni miejscy fundują nam na Kabatach psi wybieg, za bagatela milion złotych! I to niby jest powód zaostrzenia przepisów? Ja mieszkam na Kabatach, a i tak na wybieg będę chodzić sporadycznie, bo mam do niego bagatela, ze dwa kilometry. A co dopiero ludzie z innych dzielnic???

Zorganizujemy się może, Szczecinianie na pewno nam pomogą, podpowiedzą co i jak, mają doświadczenie...
Normalnie zaraz mnie szlag trafi :angryy: Może niech od razu zakażą trzymania w miastach psów i będzie po kłopocie? :angryy:

To jak, organizujemy wspólnie jakieś petycje, zbieranie podpisów, w ostateczności nawet i pikiety...???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']No coz - dziekujemy PiS - uarowcom!!!!![/quote]To nie do końca tak. Wcześniej tez były takie przepisy, między innymi za rządów PO w Warszawie. Dopiero jak Kaczyński został prezydentem warszawy, to je zmienił... On jest psiarz (to jedyne, co mi się w nim podoba ;) )... Kaczyńskiego zabrakło i znów fundują nam ciemnogród :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Radni miejscy fundują nam na Kabatach psi wybieg, za bagatela milion złotych! I to niby jest powód zaostrzenia przepisów? Ja mieszkam na Kabatach, a i tak na wybieg będę chodzić sporadczycznie, bo mam do niego bagatela, ze dwa kilometry. A co dopiero ludzie z innych dzielnic???[/quote]

Ja "chętnie" z Bródna na Kabaty przyjadę :angryy: :angryy: :angryy: ...

[quote name='asher']Zorganizujemy się może, Szczecinianie na pewno nam pomogą, podpowiedzą co i jak, mają doświadczenie...
Normalnie zaraz mnie szlag trafi :angryy: Może niech od razu zakażą trzymania w miastach psów i będzie po kłopocie? :angryy:

To jak, organizujemy wspólnie jakieś petycje, zbieranie podpisów, w ostateczności nawet i pikiety...???[/quote]

Ja proponuję na początek polityków :2gunfire::2gunfire::2gunfire: :angryy: ...
Patrząc realnie radni i tak będą mieli Nas głęboko w doopie, ale próbować trzeba :roll: :cool1: ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PiotrekJ']W czwartek lub piątek w Kurierze Warszawskim podawali, że Rada Warszawy idąc za przykładem chociażby Szczecina wprowadzi obowiązek zakładania zwierzętom kagańców i smyczy ... A wtedy dopiero będziemy mieć prze...ane :angryy: ...
[/quote]
Nie oglądałem, więc pytam skąd ta informacja? Od przedstawiciela RW, czy od dziennikarza? Na stronie UM jak na razie nie znalazłem żadnych śladów, które świadczyłyby o pracach nad tego typu zmianami. Powstaje więc pytanie, czy jest to pomysł rady, czy też jednego bądź grupy radnych.
Warto wiedzieć z kim walczyć:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Nie oglądałem, więc pytam skąd ta informacja? Od przedstawiciela RW, czy od dziennikarza? Na stronie UM jak na razie nie znalazłem żadnych śladów, które świadczyłyby o pracach nad tego typu zmianami. Powstaje więc pytanie, czy jest to pomysł rady, czy też jednego bądź grupy radnych.
Warto wiedzieć z kim walczyć.[/quote]

Załapałem się tylko na końcówkę tego newsa, cały oglądała moja dziewczyna. Napewno nie wypowiadal się żaden polityk, tylko dziennikarz ...
Ale fakt jest faktem i zostawić tego tak nie wolno ...

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy ktokolwiek z wlascicieli psow bedzie sie do tego wymogu stosowal.

Mieszkam w Warszawie i smiem twierdzic, ze tu jest prawdziwa samowolka. Pisze o gornym i dolnym Mokotowie, moze w innej czesci wawy, jest lepiej...

Duzy pies na smyczy i w kagancu, to rzadkosc ogromna.

Male kurduple, najczesciej agresywne, latajace (tak one lataja, albo podbiegaja znienacka z predkoscia swiatla) to juz codziennosc.

Nie sadze by cokolwiek sie zmienilo w tej sprawie...

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio idąc na uczelnię w Katowicach przechodziłam obok wielgaśnego bilboardu z wyszczerzoną paszczą dobermana. Miałam mało czasu, więc tekst przeczytałam dość pobieżnie, ale w wielkim skrócie chodziło o to, że psy w Katowicach mają chodzić w kagańcu i na smyczy. Przy czym uczulało się na tonawet nie samych właścicieli, co osoby postronne. Nie dam głowy, ale chyba do niedawna w przepisach była tylko smycz. Czy któryś z katowiczan może mnie poprawić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Nie oglądałem, więc pytam skąd ta informacja? Od przedstawiciela RW, czy od dziennikarza? Na stronie UM jak na razie nie znalazłem żadnych śladów, które świadczyłyby o pracach nad tego typu zmianami. Powstaje więc pytanie, czy jest to pomysł rady, czy też jednego bądź grupy radnych.
Warto wiedzieć z kim walczyć:mad:[/quote]

[FONT=Arial CE][SIZE=3]I moze się zainteresować, czy faktycznie oni chcą coś z tym zrobic, [/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][SIZE=3]Fizycznie nadal rządzi ekipa P. Kaczyńskiego, moze jakiś radny coś chlapnął, jak se chlapnął, ;) zeby to nie bylo tak, ze oni nic nie chcą z tym robić, a my zaczniemy protestowac i ktoś się faktycznie tym zainteresuje i bedzie chcial zmiany wprowadzać........ na nasża niekorzyśc :roll:[/SIZE] [/SIZE]

[quote name='Gwarek']Cokolwiek będziecie robić zacznijcie przed wyborami samorządowymi :diabloti:[/quote]

a co to da?
Jak przyjdzie nowa ekipa to uważasz, ze nie będzie mogla zmienić przepisów jak jej taki pomysl przyjdzie do głowy ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, specjalnie załozyłam dwa, żeby szerzej zasygnalizowac problem, bo nie każdy wchodzi na WoP. Ale faktycznie, żeby nie było bałaganu. lepiej się wypowiadać w jednym...
To link do tematego tematu:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20626"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20626[/URL]

Link to comment
Share on other sites

zaraz mnie coś trafi!!!! czy na urzędasów i polityków to startują sami debile?????!!!:angryy: :angryy: :angryy: pytanie nieco retoryczne..:mad:
ja to bym tych nierobów pogoniła do jakiejś ciężkiej pracy fizycznej to by im durne pomysły z głowy wywietrzały!!!
informujcie co dalej - w końcu jest nas tyle że nie mogą sobie tak po prostu nas olać :boom: ja to bym ich ustawila i... :snipersm:
nie wyobrażam sobie ciąglego trzymania dwóch kochających ruch ONków w kagańcach i na smyczy non stop!!!
że też przeczytałam to na początku dnia.... :shake: :stormy-sad:

Link to comment
Share on other sites

Już w tamtym temacie powiedziałam jak Tarnowskie Góry walczą o zmianę przepisów. Byłam między innymi na spotkaniu z panem burmistrzem. Burmistrz jasno powiedział, że woli aby wszytkie psy, bez względu na wzrost i stopień agresji były na smyczy i w kagańcu. Powód jest bardzo prosty: jeśli zaistnieje przypadek, że pies ugryzie dziecko, to dziennikarze żywcem zjedzą burmistrza, że złagodził przepisy :crazyeye: On rozumie nasze argumenty, ale prasa to potęga:angryy:
Obawiam się, że kolejne miasta będą zaostrzały przepisy w miarę jak w nagłówkach gazet będą się pokazywały makabryczne tytuły z psem w roli głównej :shake:

Link to comment
Share on other sites

Rany boskie, ludzie, nie róbcie zadymy! To, że jeden dziennikarz coś tam sobie chlapnął (jeśli w ogóle), to jeszcze nic nie znaczy. Mieszkam koło Kaczyńskiego, nie raz go widywałam z psem - nigdy w kagańcu, a raz nawet bez smyczy i kagańca. Z pobliskiego parku został również odwołany nadgorliwy strażnik SM, który spisywał wszystkich właścicieli psów puszczanych bez kagańca (łącznie z ledwo toczącymi się pekińczykami i stareńkim corgi z tylnymi łapkami na wózku). Nie dajmy się zwariować, bo jak zaczniemy robić szum o nic, to w końcu rzeczywiście "dla świętego spokoju" te przepisy zaostrzą. Uchwała warszawska jest stosunkowo nowa i wg moich (prywatnych) informacji z Departamentu Prawnego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy nikt póki co nie zamierza jej zmieniać. Czyli nawet w dalszym ciągu zostaje ten błąd legislacyjny (o którym swego czasu pisałam na forum Prawo), który pozwala spuszczać psy ze smyczy nawet bez kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Beata, Kaczyński wyprowadzał psa luzem, nawet, jak przepisy były ostrzejsze, więc to akurat nie jest miarodajne ;)
Ja też staram się informacje potwierdzić, w ostateczności zadzwonię do UM i zwyczajnie wypytam. Ewentualnie poproszę o to znajomych dziennikarzy, będą mieli wiekszą siłę przebicia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...