Jump to content
Dogomania

Rodowód eksportowy


JASMIN

Recommended Posts

Przeczytałam trochę tematu, i mam nadzieję że zrozumiałam :oops:

Czyli; jak dostanę rodowód eksportowy to mam iść do Oddziału, rodowód do nstryfikacji i wtedy dostanę nr. rejestracyjny, a dopiero później PKR?

I jak ja rodowód eksportowy dostanę prawdopodobnie we wrześniu, a termin zgłoszeń na klubową V FCI upływa 31 sierpnia, to się nie załape?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shetanka']

Czyli; jak dostanę rodowód eksportowy to mam iść do Oddziału, rodowód do nstryfikacji i wtedy dostanę nr. rejestracyjny, a dopiero później PKR?

I jak ja rodowód eksportowy dostanę prawdopodobnie we wrześniu, a termin zgłoszeń na klubową V FCI upływa 31 sierpnia, to się nie załape?[/quote]
to się zmieniło; nr rejestracyjny dostaniesz dopiero po nostryfikacji rodowodu razem z PKR. Na wystawę możesz zgłosić na poprzedniego właściciela (i zapłacić jak za zboże czyt. wystawcę zagranicznego), ale musisz mieć chociaż skan tego rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

a nie prawda; ja mimo, że nie mam jeszcze rodowodu (pies importowany z Hiszpanii ;) ) zgłaszam psa na siebie jako, że jestem jego właścicielem zgodnie z umową. Do zgłoszenia tylko wpisuję, że rodowód w przygotowaniu.

Tak teraz zgłaszałam baby na wystawę we wrześniu, a psiaczek jeszcze przy cycu u mamy siedzi :evil_lol:

Jefta w niektórych zagranicznych krajach nie dają maluchom metryczek i trzeba czekać aż do wydania rodowodu eksportowego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']a nie prawda; ja mimo, że nie mam jeszcze rodowodu (pies importowany z Hiszpanii ;) ) zgłaszam psa na siebie jako, że jestem jego właścicielem zgodnie z umową. Do zgłoszenia tylko wpisuję, że rodowód w przygotowaniu.

Tak teraz zgłaszałam baby na wystawę we wrześniu, a psiaczek jeszcze przy cycu u mamy siedzi :evil_lol:

Jefta w niektórych zagranicznych krajach nie dają maluchom metryczek i trzeba czekać aż do wydania rodowodu eksportowego ;)[/quote]

Ale czy bez nr. rejestracji pies zostanie przyjęty?
I czy płacisz jako wystawca krajowy czy zagraniczny?

Link to comment
Share on other sites

Shetanka ja zgłaszam za granicę bo w Polsce nie mamy klasy baby więc tak czy inaczej płacę jako zagraniczny wystawca ;)

Numeru rejestracyjnego nie wpisywałam. Jedyne co wpisałam przy rodowodzie to to, że LOE w przygotowaniu, a przy numerze rej. postawiłam kreskę.
Wczoraj dostałam potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Ale czy bez nr. rejestracji pies zostanie przyjęty?
[/quote]

Nie wiem skąd sprowadzasz psa. Mogę ci jedynie odpowiedzieć na swoim przykładzie. Ja będę sprowadzać z Hiszpanii a tam nie ma czegoś takiego jak numer rejestracji ;) Jedyne co wydaje ich związek to rodowód eksportowy (LOE), na który można i czekać do 6 miesięcy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']

Jefta w niektórych zagranicznych krajach nie dają maluchom metryczek i trzeba czekać aż do wydania rodowodu eksportowego ;)[/quote]
metryczki to chyba rzadkość nawet :lol:
[quote name='Shetanka']Ale czy bez nr. rejestracji pies zostanie przyjęty?
[/quote]
z tego co jest napisane pod formularzem jeśli pies jest wystawiany jako polski (czyli tańszy) to nie.

[quote name='efra-husky']Nie wiem skąd sprowadzasz psa. Mogę ci jedynie odpowiedzieć na swoim przykładzie. Ja będę sprowadzać z Hiszpanii a tam nie ma czegoś takiego jak numer rejestracji ;) Jedyne co wydaje ich związek to rodowód eksportowy (LOE), na który można i czekać do 6 miesięcy :roll:[/quote]
numer rejestracji w ZK uprawnia do mniejszej opłaty.
[B]C[/B]zy ja dobrze zrozumiałam->przyjęli na wystawę psa bez ŻADNYCH dokumentów? Mój psiak też jeszcze przy cycu, a terminy lecą... może powinnam zacząć zgłaszać :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']

numer rejestracji w ZK uprawnia do mniejszej opłaty.
[B]C[/B]zy ja dobrze zrozumiałam->przyjęli na wystawę psa bez ŻADNYCH dokumentów? Mój psiak też jeszcze przy cycu, a terminy lecą... może powinnam zacząć zgłaszać :cool1:[/quote]

tak, to się zgadza. Numer rejestracji u nas na wystawach uprawnia do opłaty za psa w złotówkach ale na zagranicznych wystawach płacimy i tak i tak w euro :evil_lol:

Moje dziecię może za tydzień do mnie przyleci a zgłoszenie przyjęli mi bez żadnych papierów tylko musiałam dosłać potwierdzenie opłacenia psa ;)

Link to comment
Share on other sites

a dlaczego hodowlę masz wpisywać? Masz szczenię na współwłasność?
Shetanka ja bym wpisała swoje dane jeśli pies będzie tylko na ciebie.

Z resztą - zawsze możesz zadzwonić do oddziału w łodzi i zapytać ich co masz zrobić, żeby ci psa przyjęli ;)

Ja też będę chyba zgłaszała moje baby na klubówkę V grupy w Łodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

yy.. widocznie mi się coś pomyliło że hodowcę mam wpisać :oops:
No cóż jeszcze mama będzie dzwonić pewnie (bo oficjalnie pies będzie jej - ja nie mam jeszcze 16 lat), ale się wystraszyłam że w ogóle nie będzie można zgłosić, a mi zależy zeby tą wystawę zaliczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']yy.. widocznie mi się coś pomyliło że hodowcę mam wpisać :oops:[/quote] a kto będzie właścicielem w dokumentach w chwili zgłaszania?
[quote name='Shetanka']
No cóż jeszcze mama będzie dzwonić pewnie (bo oficjalnie pies będzie jej - ja nie mam jeszcze 16 lat), ale się wystraszyłam że w ogóle nie będzie można zgłosić, a mi zależy zeby tą wystawę zaliczyć.[/quote]dzwoń i daj znać co Łódź na to. Do stajni się przybłąkała huskowata suka to może ją zgłoszę skoro można bez papierów :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']a kto będzie właścicielem w dokumentach w chwili zgłaszania?[/quote]

Jedyny dokument jaki będziemy mieli to paszport, no i chyba tam będzie moja mama.

[quote name='jefta']dzwoń i daj znać co Łódź na to. Do stajni się przybłąkała huskowata suka to może ją zgłoszę skoro można bez papierów:lol: [/quote]

Ja dopiero będę dzwonić koniec sierpnia, jak już psisko dostaniemy, bo moi rodzice uważają, ze narazie nie ma sensu :evil_lol: bo jeszcze tyle czasu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']jefta pochwal się co za huskowate dziecię się do ciebie przybłąkało :cool3:
Ja zadzwonię do Łodzi i dam znać ;)[/quote]wygląda jak psiaki, które kiedyś widziałam na zdjęciach z jakiejś czeskiej hodowli użytków... ładne to w miarę, ale charakter typowo szpicowy więc nie oddaję na razie, czekam aż trafi się ktoś sensowny :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałabym zgłosić psa na klubówkę w łodzi do klasy baby, no i przyszedł już rodowód eksportowy z Czech i muszę zanieść go do zwiazku, jak dobrze rozumiem tam mi dadzą jakiś papier i będe mogła zgłosić psa na wystawę?? Czy są tu jakieś haczyki jeszcze?!

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłam do Łodzi, więc melduję wszystko jak obiecałam :p

Psy do klasy baby i szczeniąt można zgłosić bez papierów, tzn. bez metryczki, bez rodowodu, itp. Jeśli pies jest z kraju, gdzie takie dokumenty nie są wystawiane wystarczy przesłać do oddziału w Łodzi zgłoszenie.
Na tej podstawie piesek będzie przyjęty :p

Mam nadzieję, że już wszystko się wyjaśniło :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']dzwoniłam do Łodzi, więc melduję wszystko jak obiecałam :p

Psy do klasy baby i szczeniąt można zgłosić bez papierów, tzn. bez metryczki, bez rodowodu, itp. Jeśli pies jest z kraju, gdzie takie dokumenty nie są wystawiane wystarczy przesłać do oddziału w Łodzi zgłoszenie.
Na tej podstawie piesek będzie przyjęty :p

Mam nadzieję, że już wszystko się wyjaśniło :razz:[/quote]

A jak z zapłatą? Jako wystawca krajowy czy zagraniczny?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie, szybkie pytanie : mieszkam za granicą i tu też chcemy aby nasz piesio uczęszczał na wystawy, on nadal znajduje się w Polsce, właśnie w przyszłym tygodniu udaje się do związku kynologicznego w Krakowie aby się zarejestrować, i opłacić wszystko łącznie z przydomkiem, (tak na przyszłość) i teraz pytanie, czy również tam mam opłacić i poprosić o rodowód eksportowy? Czy potrzebuje jeszcze jakieś inne dokumenty? Jak np. paszport psa? Dziękuję bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź ceny zgłoszeń na wystawy w Irlandii dla wystawców irlandzkich i zagranicznych. jeśli się nie różnią to nie musisz rejestrować go w IRL tylko zgłaszasz na zwykły polski krajowy rodowód. O rodowód eksportowy powinien wystąpić hodowca, ale jeśli tego nie zrobił to Ty też możesz (w swoim oddziale to załatwiasz przy rejestracji). Licz się z długim czasem oczekiwania na rodowód eksportowy (krajowego nie będą wyrabiać albo taki albo taki).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...