Jump to content
Dogomania

Rodowód eksportowy


JASMIN

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Guciek']Ktoś się może orientuje ile oczekuje się na rodowód eksportowy w sezonie letnim? Bardzo się to wszystko wydłuża?[/QUOTE]
[quote name='Guciek']Ktoś się może orientuje ile oczekuje się na rodowód eksportowy w sezonie letnim? Bardzo się to wszystko wydłuża?[/QUOTE]
Ciesz się że żyjemy w Polsce :D ja czekam 7 miesiąc na rodowód Jumperka z Belgii ;)
Jak tak dalej pójdzie, pierwszy raz wystawię go w klasie weteranów w PL :diabloti::p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam,
za niedługi czas chcę wyprowadzić się do Irlandii i tam kupić psa. Nie mam jednak pojęcia o jakie dokumenty się starać i jakie wyrabiać. Wiem że piesek ma być zarejestrowany w Irlandzkim I.K.C. przeglądałam forum ale nie doczytałam się nigdzie informacji czy sama rejestracja w I.K.C stanowi rodowód dla zwierzęcia? Wiem, że może moje pytania wydają się śmieszne ale mówią,że kto pyta nie błądzi:) I jeżeli rejestracja będzie dokonana przed moim zakupem czy będę musiała pisać pismo w tej sprawie do I.K.C? Od właściciela, dostane książeczkę szczepień, informacje o chipie czy powinnam dostać coś jeszcze;> To będzie mój pierwszy wymarzony piesek dlatego chciałabym być jak najlepiej przygotowana i poinformowana co zrobić po jego kupnie:)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to pytanie nie powinno znaleźć się na tym watku. Wątek ma tytuł "Rodowód eksportowy" i w Twoim przypadku, CzarnaMambo013, pytanie nie ma nic wspólnego z tytułem watku.

Najlepiej będzie, jak wczesniej skontaktujesz się z IKC i tam dowiesz się wszystkiego. Możesz to zrobić mailowo, jak i telefonicznie. Osobiscie również.
Niestety, nie orientuję się, jakie dokumenty dostajesz w momencie kupna (jezeli chodzi o Irlandię). Na pewno książeczkę zdrowia/paszport z adnotacja o chipie. Na pewno jakiś dokument potwierdzający pochodzenie psa. Co więcej...?

Sama rejestracja psa w IKC nie jest tożsama z wystawieniem rodowodu. Juz sama metryczka jest pewnego rodzaju formą rejestracji psa. Ale sam fakt wystawienia metryczki nie jest tożsamy z wystawieniem rodowodu.
W PL jest tak, że w momencie kupna piesek ma metryczkę a przyszły właściciel decyduje, czy zarejestruje tę metryczkę w oddziale ZKwPL czy nie. Jak już zdecyduje się, że zarejestruje, to wtedy jednocześnie opłaca koszt wystawienia rodowodu. Natomiast jak to jest w IRL..., nie mam pojęcia...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

witam planuję kupić psa z Niemiec 2-letniego piesio, posiada rodowód exportowy FCI (Rosja)w rodowodzie widnieją dane dotychczasowej właścicielki nigdy nie był zarejestrowany w niemieckiej organizacji FCI. Jakie dokumenty są mi potrzebne by psa zarejestrować u nas z moimi danymi czy wystarczy umowa kupna psa?? ma być po niemiecku czy po Polsku czy w obu językach ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...