Jump to content
Dogomania

Rodowód eksportowy


JASMIN

Recommended Posts

Mojej suczki rodowód exportowy dali wyrobić dopiero w zeszłym tygodniu więc za jakieś dwa tygodnie powinien być. Na razie dostałam normalny rodowód ( albo to kopia ) a exportowy mi przyślą.
A odnośnie tatuaży to w Czechach chyba inaczej to wygląda bo u nas to jest znak oddziału i liczba szczenięcia danej rasy np. moja suczka ma A 968 w lewym uchu
a w Czechach to bez nr. oddziału i takie duże liczby np. moja nowa suczka ma 70818 w prawym uchu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wczoraj byłam w moim oddziale ZKwP odebrać rodowód starszej suczki ( czekałam równiutkie 3 msc ) więc popytałam jak to jest z tym rodowodem exportowym u nas. Więc tak hodowca dziś wysłał mi rodowód więc myślę, że będzie w przyszłym tygodniu. A u mnie w oddziale przy składaniu rodowodu do nostryfikacji rezerwują mi już numer rejestracji oddziałowej ale nie dają go jeszcze oficjalnie. Na nostryfikację będę czekać też ok. 3 msc i dopiero jak przyjdzie rodowód dadzą mi oficjalnie zarezerwowany numer rejestru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lapiovra']Jasmin, czego ty się denerwujesz. Trzeba poczekac, a Wrocław- międzynarodowa, to jeszcze dużo czsu. Napewno otrzymasz rodowód i nr rej. Spokojnie. Pozdr.[/quote]

No na międzynarodową do Wrocławia to na pewno zdążę ( choć jeszcze nie wiem czy zgłaszam )... Ale mam zamiar ją zgłosić na klubową jamników 3.6.2006 w Środzie Ślązkiej, która jest organizowana przez oddział we Wrocławiu. No nic ale jak mi kilka osób radziło będę często dzwonić do ZG i się przypominać :evil_lol:. W końcu z nostryfikacją nie mają dużo roboty...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

moja jest w wegier urodzila sie 29-11-2005 jakies 2 tygodnie temu przyszedl do mnie do domu rodowod eksportowy...mowicie ze moze to trwac nawet do 4 miesiecy ale czy tez dostane nr. ktorym bede mogla psa zglosic na wystawy ??(tak jak z metryka) czy naprawde bede musiala czekac do wyrobienia rodowodu ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']moja jest w wegier urodzila sie 29-11-2005 jakies 2 tygodnie temu przyszedl do mnie do domu rodowod eksportowy...mowicie ze moze to trwac nawet do 4 miesiecy ale czy tez dostane nr. ktorym bede mogla psa zglosic na wystawy ??(tak jak z metryka) czy naprawde bede musiala czekac do wyrobienia rodowodu ??[/quote]

Numer rejestracji oddziałowej dostaniesz dopiero po nostryfikacji rodowodu. Ja na nostryfikację czekałam miesiąc ale często dzwoniłam do ZG i się przypominałam dla porównania na wyrobienie rodowodu mojej drugiej suni bez przypominania czekałam 3 msc.

Link to comment
Share on other sites

witam,
mnie natomiast interesuje kto pokrywa w polsce koszty wyrobienia tego rodowodu i co za tym idzie paszportu, czy jest to jakos ustalone, czy po prostu wszystko zalezy od hodowcy???czy ktos z was spotkal sie z doliczaniem ceny obu dokumentow do ceny szczeniaka?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

z mioch obserwacji wynika ze hodowcy sprzedajacy szczenieta za granice i czesto biora wiecej za szczeniaka niz jak by go sprzedali w kraju...czyli mysle ze za papiery wkoncu placi nabywca maluszka...;)
zato ja niejestem zwolenikiem ksiazeczek zdrowia... od kad sa paszporty wszystkie moje psiaki je maja (i szczeniakom odrazu tez bede wyrabiane) bo potem jak sie jedzie na granice to sa cyrki...

Link to comment
Share on other sites

a czy ten rodowod ma jakis "okres waznosci" ? i co w momencie, gdy na przyklad nie zarejestruje psa w zwiazku, a po ponownym zamieszkaniu w polsce bede chciala wystawiac psa, czy moge na podstawie tego eksportowego starac sie o normalny? kurcze ale to wszystko pogmatwane:roll: ja po prostu na dzien dzisiejszy nie jestem zainteresowana wystawami i tak sobie mysle, ze moze ten rodowod eksportowy to zbedny bedzie...

Link to comment
Share on other sites

Rodowód eksportowy jest prawie identyczny z "normalnym" rodowodem. Eksportowy jest w języku francuskim, poza tym jest taki sam. Rodowód nie ma żadnego terminu ważności.

Kupując szczenię dostajemy metrykę, którą następnie składamy z Związku Kynologicznym i czekamy na rodowód.

Jeśli natomiast szczenię jest wywożone za granicę, to wtedy - najczęściej hodowca - składa metrykę w związku, podając jednocześnie dane nowego właściciela, i występuje o wydanie rodowodu eksportowego. [B]Szczenię jest rejestrowane na nowego właściciela[/B].
Na podstawie rodowudu eksportowego pies może zostac zarejestrowany w zagranicznym związku kynologicznym.


[quote name='fjolka']aa po ponownym zamieszkaniu w polsce bede chciala wystawiac psa, czy moge na podstawie tego eksportowego starac sie o normalny? [/quote]
Polski rodowód eksportowy jest tak samo ważny w Polsce jest ten zwykły i nie można (i nie ma potrzeby) występować drugi raz o wystawienie rodowodu dla tego samego psa.

Jedynie w przypadku zagubienia może być wydany duplikat lub jeśli w rodowodzie są błędy, to nowy rodowód zostanie poprawiony.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tak poprostu nr PKR sie wziac nie da :) rodowod jest wysylany do ZG w celu nostryfikacji i przechodzi dokladnie ta sama droge co metryka
na wysawie ci tego nr nikt nie bedzie sprawdzal bo na Slowacji szczeniaki moga bc wystawiane bez nr rodowodu ale radze zlozyc go w oddizale jak najszybciej bo pewno na jakies polskei wystaw tez bedziesz jechala

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...