Jump to content
Dogomania

SWOBODA HODOWCY - zaprzegowce


ewaka

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do wszystkich Dogomaniakow zglaszajacych interwencje do TOZu w sprawie hodowli nalezacej do ZKwP o/Gdynia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ta hodolwla znajduje sie pod NOWYM ADRESEM ( z poprzedniego miejsca juz ja wywalili ) Podaje Adres: GRABOWO 115
kod 83-403 (kolo Zukowa)

Link to comment
Share on other sites

Do Akegaty!!! Jestem również czlonkiem oddziału Gdynia -jutro się dowiem czy cokolwiek i ktokolwiek wie coś na temat poruszonego wątku. Bardzo przykry temat ,ale od tego jest Związek Kynologiczny aby rozwiązać tę sprawę ,chyba dlatego wybierane są władze oddziałowe-zarządy,komisje hodowlane,sądy koleżeńskie ,aby pomagać prawdziwym hodowcom, a mottem przewodnim powinno być dobro psa,a z załączonych zdjęć dobro psa rozmyło się gdzieś po drodze.:-(

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaa.... Podam ci w piatek, bo sama chcialabym miec nr kom do prezesa (Zbigniew Kozak-SUPER czlowiek) Bede w TOZie w piatek wplacic skladki moich znajomych, bo wszystkich w kolo namawiam to wezme ten nr. kom. Jak mozesz to tez sie zapisz to jest tylko 3zl miesiecznie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaka']Dzisiaj dostałam takie dwa linki, i jakos tak mi się zbiegło razem. Dwie całkowicie rózne sprawy, ale obie zahaczają o "etykę" hodowcy, a w jedynym przypadku nie tylko hodowcy, ale chyba i człowieka.
Zastanawiam się na granicami etycznymi czerpania zysków z "psiego biznesu". :mad: i tym jak można z tym walczyć....

Jedna to taka:

[COLOR=red][ciach ---> mod]-[/COLOR] na zdjęciu samojedy, szpice wilcze, karelczyk - znane niektórym :shake:

a druga mnie drastyczna, ale tez chyba "nieregulaminowa" i jakoś tak beztroska, zwłaszcza, że a to ogloszenie hodowli, ktorej własciielka jest nawet w sekcji szpica swojego oddziału jak sprawdziłam na stronie, i chyba nawet jest na forum. Takie ogłoszenie pojawiają się też czasem na stronie niektorych zarejestrowanych hodowli. Czy ktoś walczył z tym w jakiś sposób? tzn. ze sprzedaż psów bez metryczek w ramach ZK?

[COLOR=red][ciach ---> mod][/COLOR][/quote]

Domyślam sie że to moze dotyczyc mojej osoby, gdyz doszły mnie sluchy o żle zrozumianym ogłoszeniu, ktore usunełam bo to nie prawda!!!:shake: Ja nie sprzedaje psiaków bez metryk:crazyeye: . Na marginesie po Dakim zostały i jeszcze trzy psiaki obecnie w wieku 9 tygodni i w najbliższym czasie nie spodziewam sie szczeniat i moze nawet nie bedzie juz w tym roku, gdyz nie zdawałam sobie sprawy z ilosci obowiązków przy małym dziecku a jemu chce sie teraz glównie poswięcić. Ogłoszenie poprawiłam, gdyz jezeli to dziele sprzedaz psiaka na raty czyli 500 zł za psa i 400 za metryke w kolejnej racie. Tak samo kupiłam moja pierwsza sunie, gdyz zdaje sobie sprawe ze nie wszystkich stac na dla wielu jeszzce drogi zakup psiaka. Moja cena tez nie jest za wysoka gdyz nie mam warunków w tym czasowych w obecnej chwili na utrzymywanie ich do poł roku.
Dodatkowo nieporozumienei wyszło z tego powodu, gdyz chcialam zaoszczedzic na kosztach sms za ogloszenie, a ktos mnie prosił i o to. Dałam sie w to wciagnac i stad to całe zamieszanie , wiem moja wina - kajam się [IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon9.gif[/IMG] :placz: . Tej samej nocy co wpisywalam moje ogłoszenie dawałam tez ogłoszenia na inne rasy w tym goldenow i owczarkow azjatyckich o co mnie prosili hodowcy. Teraz tez jest 00:50 i pisze to polprzytomna ale wiem ze nalezy sie wam wytłumaczenie.
Jednoczesnie dziekuje tym co mi na to zwrocili uwage, bede sie kolejnym razem wyrazac dokladniej. Na margnesie kto mi kupi psa za 900 zł bez metryki a niżej juz nie zejde! Sama szczepionka mnie kosztuje 90 !!!:crazyeye: a słyszałam ze ta sama moze i kosztowac 120. Zazdroszcze tym co maja taniej. Jednym słowem nawet mnie nie stac na to by sprzedawac bez metryk, bo to dla mnie wtedy tylko zwrot kosztów to chyba mija sie z celem. No i po co mi koszty przegladu i calej reszty gdybym miała sprzedawac bez metryk? przeciez to nielogiczne!. Jeżeli mówimy juz o jakichkolwiek zarobkach, bo ja do tego interesu i tak tylko dokładam. Traktuje to jako drogie hobby i tyle. Miewam max 2 mioty w roku, a 16 wiec nie da sie na tym zarobic i nigdy tak na to nie patrzyłam. Wszystko i tak idzie w psy i wyjazdy na wystawy, na ktore i tak jak wszyscy wiemy dokladamy z wlasnej kieszeni, szczegolnie Ci co jeżdżą za granice, za co ich podziwiam i gratuluje wygranych BRAWO !!!

Jeden z psiaków z całego miotu jest naprawde ładny - Radża - zielonooki, wiec jesli ktos miałby ochote go pokazywac na ringu to pojde na ustepstwa, bo warto. Jest przy dobrym eksterierze jeszcze bardzo zrównowazony i chetnie słucha. Ogólnie miot był udany> DAKI sie sprawdził jako reproduktor po jednym kryciu bez mojej pomocy:multi: . Tym bardziej ze robił to pierwszy raz :p

POZDRAWIAM wszystkich i zycze powodzenia na wystawach i udanych miotów, ktore niech trafiaja w takie dobre domki jak mi sie w tym miocie udało.

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy proszą i pytają co robić, albo co jest robione w sprawie znanej trójmiejskiej hodowli. Mozecie zajrzeć też tutaj, bo temat tez się tutaj toczy, a dziewczyny walczą (strony 511-514) i podają gdzie juz są poruszane interwencje. Z tego co wiem, zawiadomiona jest policja, media i psie fundacje.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=2637&page=511&highlight=skandal"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=2637&page=511&highlight=skandal[/URL]

Jakoś tutaj linka nie wycięto. Albo Mod śpi, albo ma inny regulamin.

Są nowe zdjęcia, bo jedna z osób była tam na miejscu. Z tego co wiem,
psów jest około 70 (było ponad 120). Psy nie mają nawet jedzenia i wody. Nie ma tam wody, prądu, kanalizacji lub usuwania odchodów. Psy są w "klatkach" otwartych z góry bez żadnej możliwości schronienia się, przed zimnem czy śniegiem, bez zadaszenia, bud i choćby pozoru jakiegokolwiek posłania, śpią na gołej ziemi - w potwornej ilości własnych odchodów. I jeszcze dziesiątki innych drastycznych scen....


Szamanka, nie wiem co przeczytałaś na tej stronie (chodzi mi o link pierwszy, nie ten do ogłoszenia Betsy), bo jej treść stanowią zdjecia zaniedbanych i zapuszczonych psów... (ech, nawet niektore to znane championy....)

Regulamin Dogomanii mówi:
2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
- stanowiących reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną.

Wytłumacz proszę, co na tych zdjęciach stanowi reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną? Co ma treść obraźliwą? niecenzuralną?, niezgodną z prawem?

A tak już pozaregulaminowo - mom zdaniem dogomania - służy właśnie zamieszczaniu TAKICH linków - tak, żebyśmy mogli zrobić coś wspólnie choćby dla paru psów.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaka']Niektórzy proszą i pytają co robić, albo co jest robione w sprawie znanej trójmiejskiej hodowli. Mozecie zajrzeć też tutaj, bo temat tez się tutaj toczy, a dziewczyny walczą (strony 511-514) i podają gdzie juz są poruszane interwencje.
[/quote]
Ewcia chyba strony Ci sie pomieszały:roll:
Temat sie kręci chyba od strony 2042 :roll:

Link to comment
Share on other sites

Doszło do nieporozumienia. Link z reportażem jest na swoim miejscu. Gdyby otworzył mi się tak, jak trzeba - absolutnie bym go nie wycięła. Najbardziej zbulwersowanych przepraszam, po prostu pomyliłam się. Mam nadzieję, że wykażecie się zrozumieniem. Zwykły ludzki błąd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betsy'] Na margnesie kto mi kupi psa za 900 zł bez metryki a niżej juz nie zejde! Sama szczepionka mnie kosztuje 90 !!!:crazyeye: a słyszałam ze ta sama moze i kosztowac 120. Zazdroszcze tym co maja taniej. [/quote]

Witam :)
Mam pytanie o te szczepionki ???
Czy chodzi o jednorazowe zaszczepienie szczeniaka ???
Jaka to jest szczepionka, która kosztuje 90 zł a może i 120 zł ???
Mam teraz szczenięta i czeka mnie szczepienie... Nie wiedziałam że są tak drogie szczepienia. Jak jest marka tej drogiej, bo nie chciałabym być naciągnięta...

Link to comment
Share on other sites

Potrzebne sa pilnie zastępcze tymczasowe domki dla psów ras (ok 70 psów) : samojed, karelski pies na niedzwiedzie, alaskan malamut, syberian husky, szpice fińskie, owczarek podhalański, jużak, borsoi. Sprawa bardzo pilna prosimy o pomoc! Pieski głodują, zamarzają w jednej z "hodowli".Roześlijcie to gdzie kolwiek się da, psy trzeba zabrać do piatku 20.01.2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!kontakt na pw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...