Jump to content
Dogomania

Wyjada odchody kota.


Mada:)

Recommended Posts

Zauważyłam, że od pewnego czasu znikają odchody z kuwety mojego kota. :-o Mam dwa psy. Pewnego razu kot przejechał tyłeczkiem po podłodze po załatwieniu swojej kuwetowej potrzeby, po czym jeden z psów wylizywał podłogę.
Dziś jestem już pewna, że psy, bądź pies wyjada/ją kocie qpki, jednak nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje? Może to sprawa niedoboru jakichś elementów diety? Jeśli tak, chciałabym pomóc psom i w jakiś sposób temu zaradzić. Czego niedobór pies może uzupełniać poprzez zjadanie odchodów kocich? Co powinnam zrobić?

Dodam, że kota żywię głównie surowym mięsem + dodatki typu żółtko jajka, czasami odrobina warzywka. Sucha karma RC od czasu do czasu. Inne dodatki, których już nie będę wymieniać.

Psy jedzą mięso surowe z kośćmi na przemian z gotowanym + warzywa + żółtko, czasami łyżka oleju. Raz na jakiś czas karma RC. Też dostają różne dodatki, czasami rybka, czasami sera kawałek, itp, itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mada, ja mialam ten sam problem. Moj wet powiedzial, ze nie musi to oznaczac braku minerałów itp. tylko po prostu niektóre psy tak mają (mój zjadał zarówno kupy kocie jak i drugie psa -jesli zdarzylo mu sie zrobic w domu).
Rozwiazanie podpowiedziala mi moja kolezanka (tez miala taki problem).
A mianowicie kuwete wstawilam do lazienki i wyjelam kratke taki wywitrznik znajdujacy sie u dołu drzwi do lazienki - kot bez problemu wchodzi i wychodzi, a pies nie wejdzie :-)
Polecam to rozwiązanie (oczywiście jeśli masz drzwi takiego straszego typu).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...