Jump to content
Dogomania

A zwierząt w testamencie zabrakło...Beta i Belfer zostają razem,mają dom!


jola od jadzi

Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pieski są bardzo ze sobą zżyte , w tej chwili mają tylko siebie :(. Dla chorego psa jego przyjaciółka jest teraz wszystkim i gdyby je rozdzielić, to pieska można od razu uśpić. Muszą na razie być razem, dopóki Belfer nie znajdzie super domu na ostatnie swoje lata życia, albo po prostu nie odejdzie za TM :(.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem. Ktoś już tu mądrze zauważył, że spora grupa ludzi nie korzysta z internetu. Na pewno jest wśród nich sporo takich, którzy braliby takie starsze osierocone czy porzucone psiaki tylko trzeba do nich dotrzeć. Proponuję zanieśc zdjęcia z odpowiednim opisem ( czytelnym - dużymi literami ) do drukarni, kazać zrobić z tego ileś plakatów i porozklejać po przystankach tramwajowych najbardziej uczęszczanych przez emerytów. Czy ktoś juz sie nad tym zastanawiał i orientował czy taka akcja byłaby bardzo kosztowna ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Joluś[/B] - jest jeszcze portal dla seniorów, kiedyś przypadkiem znalazłam. Można tam też założyć wątek - ale ja mogę dopiero wieczorem, bo dziś pracuję.

Pytałam też tej starszej znajomej co z prasy czyta - więc twierdzi, że czytają piątkowe wydania z programem TV.

I jeszcze powiedziała, że emeryci gromadzą się w klubach seniora, na różnych imprezach - może tam też spróbować bezpośrednio. Ale w Łodzi, to nie wiem gdzie taki może być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nemi'][B]Joluś[/B] -

Pytałam też tej starszej znajomej co z prasy czyta - więc twierdzi, że czytają piątkowe wydania z programem TV.

I jeszcze powiedziała, że emeryci gromadzą się w klubach seniora, na różnych imprezach - może tam też spróbować bezpośrednio. [/QUOTE]
My właśnie próbowałyśmy nagłośnić sprawę w Expresie, liczyłysmy na to, że artykuł ukaże się w najbardziej poczytnym dniu, w piątek właśnie ale niestety, naczelny i dziennikarka, z którymi rozmawiałyśmy milczą.
Spróbuję jeszcze porozmawiać ze znajomą, która organizuje różne spotkania okolicznościowe w restauracji, którą prowadzi, zawsze to krok do przodu

Link to comment
Share on other sites

Ważne, żeby na takim plakacie była widoczna cała sylwetka pieska i jego wielkość dlatego jedno ze zdjęć powinno być zawsze robione na tle nóg stojącego człowieka a na drugim może być zbliżenie samej główki - pyszczka. Jedni lubią jamnikowate, innych łapia za serce misiowate futrzaki czy kosmate czupurki a mnie np. takie krótkowłose laleczki na długich smukłych łapkach. Jeśli zdjęcia są czytelne i wiele mówią to bardziej wywołują reakcję i to zapobiegnie też niepotrzebnym i przykrym rozczarowaniom ( obu stron ) i pomyłkom. Te na tym wątku sa akurat bardzo dobre ale tak mi przyszło do głowy więc piszę co by było gdyby...;)

Link to comment
Share on other sites

Oooo, brawo Nemi !!!! :calus::klacz:Ja jestem pewna, że wiele starszych samotnych osób by nawet chciało wziąć pieska tylko boją się, że nie podołają - zachorują, umrą, osierocą, nie będą miały co zrobić jakby musiały pójśc do szpitala itd. Przecież utrzymanie w DT też kosztuje, więc możnaby ofiarowac tym ludziom pomoc i stały kontakt telefoniczny i że się zapewni psu opiekę na czas pobytu w szpitalu czy sanatorium. Ci ludzie sami mogliby czuć się wtedy bezpieczniejsi i potrzebni na tym świecie

Link to comment
Share on other sites

a ja słyszę od starszych osób, że nie o finanse tu chodzi głównie, ale o to, że starsze osoby często mają gorsze dni, żle sie czują, a z pieskiem trzeba śmigać 3 razy dziennie. Ludzie starsi czują się pop prostu słabi fizycznie i taki obowiązek ich już przerasta.
Pomysł jednak wart jest sprawdzenia, mimo to :)

Link to comment
Share on other sites

Ale my to właśnie napisałyśmy, że pokrywamy wszelkie koszty związane z leczeniem Belfra. Współpracujemy z wieloma lecznicami w Łodzi, lecznice poza Łodzią to też nie wyzwanie, więc z tym jest najmniejszy problem.Chore psy, które zostały wyadoptowane przez nas są cały czas pod naszą opieką mimo, że mają właścicieli( jeśli są to ludzie, których nie stać na leczenie), choćby przykład Zuli-Sary, która od półtora roku ma dom, ale jej państwo są emerytami i na kosztowne leczenie Sary ich zwyczajnie nie stać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']a ja słyszę od starszych osób, że nie o finanse tu chodzi głównie, ale o to, że starsze osoby często mają gorsze dni, żle sie czują, a z pieskiem trzeba śmigać 3 razy dziennie. Ludzie starsi czują się pop prostu słabi fizycznie i taki obowiązek ich już przerasta.
Pomysł jednak wart jest sprawdzenia, mimo to :)[/QUOTE]
To prawda, moi rodzice chętnie zaopiekowaliby się psiakiem ale przeraża ich obowiązek kilkakrotnego wychodzenia na spacer, nie zawsze mają tyle siły, by w ogóle wyjść z domu...

Link to comment
Share on other sites

Tanitka ma rację - pies to obowiązki, a starsi ludzie nie zawsze czują się na tyle dobrze, by im podołać. oczywiście nie ma co generalizować, bo są i tacy, co się zaprą a i tak dadzą radę ;) Belfrowi przydałby się opiekun może nie starszy, ale w sile wieku - ktoś, kto jest już na emeryturze, ale jest aktywny i mieszka w mieście, nie gdzieś daleko na wsi. chodzi głównie o to, że w przyszłości stan zdrowia Belfra może się pogorszyć, a wtedy będzie wymagał opieki weterynaryjnej. w obrębie Łodzi mamy szansę zaoferować jakąś pomoc w transporcie, choć w naszej fundacji bardzo brakuje osób zmotoryzowanych :> ale nie jest to nierealne. no i koszty leczenia w całości zobowiązujemy się pokryć my.
co do dobrych zdjęć, to mam nadzieję na nie już jutro, bo te były przelotem robione i to słabym sprzętem. jutro powinny być lepsze.



[SIZE=1]a ja dzisiaj miałam telefon w sprawie Bambosi...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...