Jump to content
Dogomania

zapaść tchawicza - czy operacja pomoże?


iza_szumielewicz

Recommended Posts

Cześć,

Niestety, operacja mojej suni się nie powiodła, w tym roku mija 3 rocznica :(

Pani Olu powiem szczerze gdybym drugi raz miała podjąć tą decyzję to nie wiem czy ryzykowałabym operację. Moja psinka była jeszcze młoda ( 8 lat) a nie przeżyła. Podobno serduszko wysiadło raz w trakcie zabiegu, dało się uratować na chwilę bo następnego dnia już się poddało.

Myślę że jeśli Pani pies ma 12 lat może jeszcze gorzej przejść operację, ale to moje subiektywne zdanie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za informację i współczuję utraty psiaka.

Nie podjęliśmy decyzji o operacji, konsultowaliśmy tę sytuację z trzema weterynarzami i rokowania były bardzo kiepskie. Tchawica była w 90 % zapadnięta, a tlenoterapia, sterydy i antybiotyk nie pomagały. Nasza sunia odeszła w środę, byliśmy z nią do końca i wydawała się spokojna i szczęśliwa, podziękowaliśmy jej za wspólne lata. Myślę, że zaoszczędziliśmy jej cierpienia. Teraz już nie cierpi, my musimy przeżyć żałobę.

Gdyby moja sunia miała teraz 4 - 5 lat, to wiedząc o takiej przypadłości yorków pewnie zadbałabym o profilaktykę, odpowiednie suplementy poprawiające jakość kości i chrząstek u psiaczka, aby jak najdłużej z nami była. Żałuję, że lekarze weterynarii nie proponują tego posiadaczom młodych piesków wiedząc, że tak dużo jest przypadków zapadalności tchawicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...